کپسول فلوکستین پروزاک داروی ضد افسردگی

پزشکان دوره ی مصرف داروی فلوکستین را برای این دسته از افراد دو ماه در نظر گرفتند و پس از انجام آزمایشات نهایی بر روی این افراد پس از اتمام دوره متوجه کاهش سطح قند خون افراد گردیدند. برای کاهش احتمال بروز عوارض جانبی ناخوشایند ، بسیار مهم است که بیش از ۳۰٪ کالری رژیم شما از چربی حاصل نشود. اگر فشارخون شما بالا است. همانطور که اشاره کردیم گلوکز، قند خون بوده که در بیماری دیابت در خون بیمار تجمع یافته و به این ترتیب میزان قند خون بیمار بالا می رود. اگر سابقه خلق و خوی بالا (مانند شیدایی در اختلال دو قطبی) دارید. اگر مشکل قلبی دارید. همچنین نباید تیوریدازین و فلوکستین به صورت همزمان مصرف شود یا اینکه مصرف تیوریدازین نباید کمتر از ۵ هفته از قطع مصرف فلوکستین باشد، زیرا همزمانی مصرف این دارو ها با عواضی همچون بیماری های قلبی جدی همراه است. با این حال، اگر دکتر به شما برای پیشگیری از سکته مغزی یا حمله قلبی ، آسپرین با دوز پایین (معمولاً دوزهای 325-81 میلیگرم در روز) تجویز کرده است ، باید مصرف آن را ادامه دهید،مگر اینکه دکتر به شما دستور ترک مصرف آسپرین را دهد.

فلوکستین چیست

فلوکستین برای درمان افسردگی، وحشتزدگی یا پنیکاتک، اختلال وسواس اجباری، اختلالات خوردن و پرخوری عصبی و سندروم پیش از قاعدگی یا PMS استفاده میشود. افسردگی، اضطراب، لاغری و. در بسیاری از موارد ابتلا به افسردگی، ترکیب دارودرمانی با رواندرمانی بسیار موثرتر از دارودرمانی به تنهایی است. اگر قرص فلوکستین را صرفاً جهت کاهش وزن بدون افسردگی و یا سایر موارد تجویزی مصرف می کنید، ممکن است با علائم نامتعارفی رو به رو شوید. اگر دو بار در روز از این دارو استفاده می کنید، ممکن است پزشک به شما بگوید این دارو را ضبح و عصر مصرف کنید. این سندروم زمانی که شما داروی این دارو را با سایر داروهایی که منجر به افزایش سروتونین می شوند استفاده می کنید، بیشتر می گردد. به همین خاطر در مورد کودکان مورد استفاده قرار می گیرد اما در موارد نادری نیز منجر به استفراغی شبیه به دانه های قهوه، بثورات جلدی، از حال رفتن، تشنج، تپش قلب و تغییر رنگ مدفوع و ادرار به رنگ خون می گردد. این دارو با مهارکنندههای MAO تداخل دارویی جدی ایجاد میکنند، این تداخل ممکن است حتی منجر به مرگ شود، همراه با این دارو از مهارکنندههای MAO (ایزوکاربوکسازید (isocarboxazid) ، لینزولید (linezolid)، متیلن بلو (methylene blue)، موکلوبماید (moclobemide)، فنلزین (phenelzine) ، پروکاربازین (procarbazine)، رازاگیلین (rasagiline)، سلجیلین (selegiline) ، ترانیل سیپرومین (tranylcypromine)) استفاده نکنید.اکثر مهارکنندههای MAO حتی نباید تا 2 هفته قبل از شروع استفاده از داروی اس سیتالوپرام ، استفاده شوند.

نکته مهم: برخی از افرادی که این دارو را مصرف میکنند، ممکن است به آن حساسیت داشته باشند. قطره اس سیتالوپرام تنها 8 هفته بعد از باز شدن ، قابل استفاده است. قبل از شروع درمان با داروی اس سیتالوپرام ، بروشور دارویی داخل بسته را به دقت مطالعه کنید. بنابراین قبل از بلند شدن، پاهای خود را برای چند دقیقه از تخت آویزان كنید تا از افتادن و صدمه دیدن جلوگیری شود. برای کسب اطلاعات لازم در مورد این دارو میتوانید به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین با روانپزشکان آنلاین از طریق وب سایت و اپلیکیشن پذیرش ۲۴، مشورت نمایید. حیطه اثر این دارو بسیار گسترده تر از موارد ذکر شده است و تنها پس از مصرف منظم آن اثرات مطلوب حتی ناخواسته ای در هر مصرف کننده دارد. این حرکت برای مردانی که از انزال زودرس رنج میبرند، بسیار موثر است. پژوهشی که بر روی 500 زوج از 5 کشور مختلف صورت گرفته است نشان میدهد، متوسط مدت زمانی که از دخول تا انزال طول میکشد، حدود 5.5 دقیقه است. درمانهای گروهی یکی از جدیدترین روشهای درمان افسردگی و مشکلات روحی و روانی است. از این رو پذیرش فرهنگ شادی از سوی مسئولان امری ضروری است و می بایست در زمینه شادی آفرینی جامعه به وسیله برگزاری اعیاد ملی، مذهبی و مناسبتی نیز سرمایه گذاری شودو از برخوردهای نادرست و ایجاد محدودیت در شادی جوانان و نگاه تردید وار و نفی گونه به شادی جلوگیری شود، تا ز بروز انواع بیماری های روحی و روانی و افزایش آسیبهای اجتماعی چون خشونت، اعتیاد جوانان، افزایش افسردگی و .. جلوگیری شود.

این کار را هر زمانی که لازم است، تکرار کنید.

برای سگها ، فلوکستین برای درمان اختلالات رفتاری شامل اضطراب جدایی ، پرخاشگری ، اضطراب فراگیر ، اختلالات وسواسی و ادرار یا علامت گذاری نامناسب استفاده می شود. این دارو در کودکان زیر ۷ سال برای این بیماری نباید استفاده شود. از آنجا که مصرف این دارو با عوارضی همچون اختلال فکر، خواب آلودگی و ضعف کنترل عضلانی همراه است، بنابراین در حین درمان با این دارو، از رانندگی کردن و کار با وسایلی که نیازمند هوشیاری کامل است، خودداری کنید. این کار را هر زمانی که لازم است، تکرار کنید. اگر قطره خوراکی اس سیتالوپرام برای شما تجویز شده است، تعداد قطره مورد نظر را در نوشیدنی مثل آب پرتقال بریزید و بخورید. داروهایی که توسط برخی از آنزیم های کبدی تجزیه می شوند از جمله وینبلاستین، آنتی آریتمیک ها مانند پروپوفنون / فلوکائینید، داروهای ضدافسردگی سه حلقه ای مثل دزیپیرامین / ایمیپرامین، داروهای دیگر که باعث خونریزی / کبودی می شوند، از جمله کلوپیدوگرل، NSAIDs ها مانند ایبوپروفن، “رقیق کننده های خون” مانند وارفارین. یک لیست از تمام داروهایی (ازجمله داروهای با نسخه / بدون نسخه و داروهای گیاهی) که استفاده میکنید تهیه کرده و آن را با دکتر و داروساز خود به اشتراک بگذارید. از قطع سرخود دارو خودداری کنید و در صورت قطع مصرف آن با دستور پزشک به منظور کاهش عوارض دارو با علائمی مثل اختلال در تنفس، آشفتگی، درد قفسه سینه، اسهال، گیجی، منگی، تند شدن ضربان قلب، افزایش تعریق، سردرد، تهوع، آبریزش بینی، بی قراری، اختلالات خواب، خستگی یا ضعف غیر عادی، تغییرات بینایی، باید مصرف دارو به تدریج کاهش پیدا کند.

قرص فلوکستین ۱۰

دیگر مثل گذشتهها در جلسات کاری حوصله ندارم و برعکس گذشته برگزاری جلسات برایم سخت شده. اگر طی دو هفته گذشته داروی ضد افسردگی مانند مهار کننده مونو-اکسیداز (MAOI) استفاده کردهاید. مهار کننده های مونوآمین اکسیداز (MAOIs): پیموزاید، تیوریدازین. مدیریت: در صورت استفاده همزمان از داروهای سرکوب کننده CNS و بلونانسرین ، احتیاط کنید. تکرار ذکرهای خاص علاوه بر آرامش بخش بودن باعث پرت شدن حواس فرد در هنگام بروز اختلال پانیک میشود.گفتن جملهی این نیز بگذرد، یا به زودی تمام میشود و تکرار چندبارهی آن بسیار کمک کننده خواهد بود. همچنین اگر یک دارو قبلاً روی فرد اثرگذار بوده باشد احتمال اینکه بتواند دوباره موثر باشد زیاد باشد. برخی از داروهایی که ممکن است با این دارو تداخل کنند عبارتاند از: داروهایی که میتوانند موجب خونریزی یا کبودی شوند (از جمله داروهای ضد پلاکتی مانند کلوپیدوگرل (clopidogrel)،داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی مانند ایبوپروفن (ibuprofen)، “رقیقکنندههای خون” مانند وارفارین (warfarin)). تداخل دارویی ممکن است عملکرد داروها را تغییر و خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. عملکرد کلیه و کبد نیز نیاز به آزمایش دارند.

بر همین اساس استفاده از گروه داروهای ضد افسردگی SSRI در طول دوره بارداری می تواند بعد از تولد مشکات جدی از قبیل بیماری های ریوی برای کودک ایجاد کند؛ بنابراین اگر بیمار شما خانم، متاهل و در سنین باروری به سر می برد حتما به او گوشزد کنید که قبل از اقدام به بارداری تصمیم خود را با شما در میان بگذارد تا برای رویه درمانی او روشی جدید را در نظر بگیرید. بنابراین برای مصرف این دارو، لیست تمام داروهایی که مصرف میکنید اعم از داروهای تجویزی و غیرتجویزی (گیاهی، مکمل و …) را با پزشکتان در میان بگذارید. با دیدن این عوارض بلافاصله به پزشک معالج خود اطلاع دهید. علائم ترک عبارت بودند از خواب آشفته، تشنج، و گریه با صدای بلند. بعضی از قرص های ضدافسردگی گران هستند. پزشکان معمولا زمانی برای مادران باردار قرص ضدافسردگی تجویز میکنند که فواید آن بیش از معایب آن برای مادر و جنین باشد. برای درمان استرس در کودکان از فلوکستین استفاده می شود.

یا پروزاک در سالهای 1990 در آمریکا گستردگی فراروان داشت.

کپسول خوراکی فلوکستین برای درمان موارد زیر استفاده می شود: افسردگی. قرص فلوکستین یا پروزاک، دارویی از خانواده SSRI هاست و عمدتا برای درمان افسردگی استفاده میشود. عضو انجمن روانشناسی درباره تاریخچه قرص فلوکستین گفت: قرص فلوکستین یا پروزاک در سالهای 1990 در آمریکا گستردگی فراروان داشت. در اینجا برخی از نکات کلیدی در مورد پروزاک بیان شده است. پروزاک یا همان فلوکستین اولین بار در سال 1988 در ایالات متحده ظاهر شد و به یکی از داروهای ضد افسردگی که به طور گسترده در این کشور تجویز می شد تبدیل شد. از مصرف خودسرانه این دارو بپرهیزید. برخی از این دارو ها شامل ایسوکاربوکازید، لینزولید، متیلن آبی، مکلبباید، فنلزین، پروکاریسین، راازگالی و ترانیلسیپرومین می باشد. توجه داشته باشید که این دارو نیز مانند هر دارویی برای اثر بخشی نیاز به تداوم و نظم در حین مصرف دارد. چه روشهای برای درمان افسردگی وجود دارد؟ اگر این دارو را طبق تجویز دارو مصرف نکنید ، خطرات جدی به همراه دارد. این دارو در مراحل اولیه مصرفی خود، تمایل به خودکشی را در افراد زنده می کند. در چنین مواردی، افکار خودکشی در ذهن فرد افزایش می یابد اما این افکار به مرحله عملی نخواهند رسید. مصرف این دارو برای برخی افراد احتمال دارد، موجب آشفتگی، تحریک پذیری و یا بروز رفتار های غیر عادی شود، از دیگر عوارض مصرف آن می توان به افزایش افکار و تمایلات خودکشی و یا افسردگی در شخص اشاره کرد، بنابراین در صورت مشاهده هر یک از این عوارض ناخواسته حتما پزشک تان را در جریان قرار دهید.

برای جلوگیری از بروز تداخلات دارویی از مصرف خودسرانه هر دارویی خودداری کرده و قبل از آن با پزشک خود مشورت کنید. بهتر است دارو در ساعات قبل از خواب مصرف شود. دوز دارو مصرفی خود را بدون مشورت با دکتر خود تغییر نداده و یا مصرف دارو را ترک نکنید. روشها: مطالعهی حاضر از نوع کارآزمایی بالینی بود و در آن، 64 بیمار مبتلا به میگرن توأم با سندرم خستگی مزمن بررسی شدند. دارو های درمانی دیابت نوع 2 معمولا با اهداف زیر تولید می شوند. بهترین زمان مصرف فلوکستین: بر اساس تحقیقات انجام شده شما می توانید این دارو را در هر زمان مصرف کرد ،البته میبایست آن دوز را در روزهای بعد هم در همان زمان مصرف کنید.اگر مشکل خوابیدن دارید یا شب ها نمیتوانید مصرف کنید بهترین زمان صبح بعد از صبحانه فلوکستین را مصرف کنید. احساس خستگی، سرگیجه، خواب آلودگی: در این شرایط از رانندگی کردن و کار با ابزار خودداری نمایید.

ساعات مصرف قرص فلوکستین

دوزهای مختلفی از اس سیتالوپرام (5 میلی گرم، 10 میلی گرم و 20 میلی گرم) در داروخانهها موجود است که باید با توجه به تجویز پزشک این داروها را خریداری کنید. موارد مصرف فلوکستین برای رفععلائم افسردگی است. همچنین برای ترک اعتیاد به الکل نیز استفاده می گردد. کارشناس مسئول سلامت روان مرکز بهداشت استان مرکزی با بیان اینکه هماکنون بیشترین شیوع بین اختلالات روانی در استان متعلق به افسردگی است و زنان دو برابر مردان به این اختلال دچار هستند گفت: یکی از برنامههایی که در حوزه سلامت روان دنبال میشود مهارت مقابله با خلق منفی است که با هدف پیشگیری از ابتلا افراد به افسردگی برگزار میشود. در حقیقت این موضوع، اثر درمانی فلوکستین است که فعالیتهای مغزی و تفکر را راهاندازی کرده، اما چون هنوز روند درمان کامل نشده فکر ناکارآمد و غیرمنطقی است. اما برای مادرانی که شیر خود را به فرزندشان می دهند، همواره این نگرانی وجود دارد که آیا این دارو ایمن است و آسیبی به کودک نمی زند؟ در طول دوره مصرف دارو، حتما برای بررسی پیشرفت درمان، کمک به کاهش عوارض ناخواسته دارو و نیز تغییر احتمالی دوز مصرف دارو باید به طور منظم به پزشک تان مراجعه کنید. شما می توانید جهت بازدید و مطالعه داروهای هم خانواده این دارو به لینک (داروهای مشابه) تولید شده توسط شرکت داروسازی آریا مراجعه نمایید.

مطالعات کافی بر روی انسان انجام نشده است تا مشخص شود این دارو چگونه ممکن است بر جنین تأثیر بگذارد. داروی پیموزاید؛ مصرف همزمان داروی پیموزاید (اوراپ) با فلوکستین ممکن است با عوارض خطرناکی همچون ضربان قلب نامنظم همراه باشد. بسیاری از داروها علاوه بر اس سیتالوپرام ممکن است ریتم قلب (طولانی شدن زمان QT) را تحت تأثیر قرار دهند، از جمله: آمیودارون (amiodarone)، دوفتیلید (dofetilide)، پیموزاید (pimozide)، پروکائین آمید (procainamide)، کینیدین (quinidine)، سوتالول (sotalol)، آنتی بیوتیک های ماکرولید (مانند اریترومایسین). این دو اختلال با اینکه همپوشانی هایی با همدیگر دارند اما دارای معیار های تشخیصی متفاوتی از همدیگر هستند.به همین نسبت نیز گزینه های درمانی این دو اختلال از همدیگر متفاوت است. اگر فراموش کردید که دوز داروی اس سیتالوپرام روزانه خود را در زمان مشخص مصرف کنید اما به زودی یادتان افتاد، دارو را مصرف کنید؛ اما اگر زمانی به یاد آوردید که نزدیک به ساعت دوز بعدی دارو است، دوز از یاد رفته را مصرف نکنید. برای دیدن تاثیرات دارو در کاهش علائم بیماری، ۲ تا ۳ هفته صبر کنید. اس سیتالوپرام ممکن است با آزمایشهای خاصی (از جمله اسکن مغز برای بیماری پارکینسون)، تداخل کرده و باعث نتایج اشتباه شود.

فلوکستین برای چیست

فردی که فلوکستین مصرف میکند باید بداند که به دلیل تغییر نگرش او به داشتن حال خوب است که او بهتر شده و نه لزوما خوردن دارویی مانند فلوکستین. آنقدر مایعات را جذب می کند که مقدار کمی گلوکومانان به یک لیوان آب اضافه می شود ، کل محتوای آن را به ژل تبدیل می کند.به دلیل این خاصیت بی نظیر آن تأثیر زیادی در کاهش وزن دارد. تغییرات خلق و خو، عصبانیت، بی قراری و لرز: این عوارض معمولاً در چند روز اول مصرف دارو بر طرف میشوند. اگر مبتلا به هریک از عوارض جدی دارو همچون تپش قلب، توهم، عدم توانایی جهت یابی، تهوع، اسهال، یبوست شدید، کشیدگی عضلات، تب غیرقابل توضیح و بیقراری و پریشانی غیرمعمول شدید، به بیمارستان و یا پزشک خود مراجعه نمایید. در صورتی که در زمان مصرف کپسول فلوکستین متوجه شدید که باردار هستید ، سریعا به پزشک مراجعه نمایید . از استامینوفن، کتوکانازول، آسپرین باعث ایجاد تداخل شدید دارویی خواهد شد. آسپرین اگر به همراه اس سیتالوپرام مصرف شود ، میتواند خطر خونریزی را افزایش دهد.

هرگز داروی اس سیتالوپرام را به فرد دیگری حتی با علائم مشابه خودتان تجویز نکنید. مصرف این قرص زیر نظر پزشک انجام می شود و پزشک نیز این تجویز را متناسب با سابقه خانوادگی فرد در مصرف این دارو، وزن بیمار، شدت و ضعف بیماری و سابقه بیماری انجام می دهد. به دارودرمانی نیاز دارند و زمانی که کار دارودرمانی را شروع میکنند، پروسه درمان طولانی میشود و با نبود یا کمبود دارو، تنظیم وضعیت درمان دستخوش تغییر و بینظمی میشود و این مسئله در روابط میانفردی و اجتماعی فرد مؤثر بوده و حتی آثار منفی آن در جامعه نیز به چشم میخورد». در این صورت عوارضی مانند یبوست شدید، کشش عضلات، تب غیر نرمال، بی قراری بدون دلیل، توهم، عدم تمرکز، تپش قلب، تهوع، اسهال و آشفتگی خیال پدیدار می شوند. در صورت عدم پاسخ به دو یا سه داروی مختلف با دوز کافی که در مدت کافی (۴ تا ۸ هفته) مصرف شده باشد، تجویز داروی آنتیسایکوتیک دیگری به نام کلوزاپین (لپونکس) و یا استفاده از الکتروشوک (ECT) قابل اجراست (البته هر روشی محدودیتها و ممنوعیتهایی دارد که باید در نظر گرفته شود).

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما