کیم جونگ اون رئیس جمهور کره شمالی پیروزی بر کووید-19 را اعلام کرد

کره شمالی تعداد موارد تایید شده این ویروس را منتشر نکرده است، اما از 29 ژوئیه هیچ مورد مشکوکی جدیدی را گزارش نکرده است که گروه های کمک بین المللی می گویند که توانایی های آزمایش محدود است.

بر اساس گزارش خبرگزاری دولتی، کیم ضمن افزایش سقف اقدامات ضد اپیدمی، گفت که کره شمالی باید “یک مانع فولادی قوی برای مبارزه با همه گیری و تشدید تلاش های ضد اپیدمی تا پایان بحران جهانی بهداشت” حفظ کند. . KCNA.

تحلیلگران گفتند که اگرچه شمال مستبد از همه گیری برای تشدید کنترل های اجتماعی استفاده کرده است، اما اعلام پیروزی ممکن است مقدمه ای برای بازگرداندن تجارتی باشد که به دلیل بسته شدن مرزها و سایر محدودیت ها با مشکل مواجه شده است.

ناظران همچنین گفتند که این می تواند راه را برای کره شمالی برای انجام آزمایش تسلیحات هسته ای برای اولین بار از سال 2017 هموار کند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی کره به نقل از یک مقام دیگر، نرخ رسمی مرگ و میر در کره شمالی 74 سال در مقایسه با سایر کشورها یک “معجزه بی سابقه” است.

به جای موارد تایید شده، کره شمالی تعداد افرادی را که علائم تب داشته اند گزارش کرده است. این موارد روزانه به بیش از 392000 مورد در 15 می رسید و کارشناسان بهداشت را بر آن داشت تا نسبت به یک بحران اجتناب ناپذیر هشدار دهند.
سازمان بهداشت جهانی ادعاهای کره شمالی را زیر سوال برد و گفت که ماه گذشته معتقد است که در بحبوحه نبود داده های مستقل، وضعیت بدتر می شود، نه بهتر.

اعلام پیروزی پیونگ یانگ در حالی است که هیچ برنامه واکسن شناخته شده ای راه اندازی نشده است. در عوض، این کشور می‌گوید به قرنطینه، درمان‌های پزشکی محلی و آنچه کیم «نظام سوسیالیستی سودمند کره» می‌خواند تکیه کرده است.

آیا کره شمالی مشکل بزرگتری را پشت شیوع کووید-19 پنهان کرده است؟

کره شمالی اعلام کرد که در حال انجام بررسی های پزشکی گسترده در سراسر کشور است و آزمایش روزانه PCR روی آب جمع آوری شده در مناطق مرزی از جمله اقدامات است.

همچنین گفت که در حال توسعه روش‌های جدیدی برای تشخیص بهتر ویروس و انواع آن و همچنین سایر بیماری‌های عفونی مانند آبله میمون است.
به گزارش خبرگزاری مرکزی کره، کیم یو جونگ، خواهر کیم، گفت که خود رهبر کره شمالی علائم تب دارد و اعلامیه های کره جنوبی را عامل شیوع این بیماری می داند.

او در سخنانی تحسین برانگیز گفت: «اگرچه او به دلیل تب شدید به شدت بیمار بود، اما نمی‌توانست لحظه‌ای دراز بکشد و به مردمی فکر کند که باید تا آخر از آنها مراقبت می‌کرد و در مقابل این بیماری همه‌گیر بود». تلاش های او

روز پنجشنبه، وزارت اتحاد کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که «عمیقاً متأسف است» از «ایراد اتهامات بی‌اساس» مکرر به کره شمالی درباره نحوه رسیدن کووید-19 به این کشور.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما