گابریل زیون این مقاله را منتشر نخواهد کرد

اگر به وب سایت نویسنده گابریل زوین مراجعه کنید، با نوعی خاموشی مواجه خواهید شد که کاملاً طراوت است. به جای پیوندهایی به توییتر، فیس بوک، تیک تاک، اسنپ چت، یوتیوب، لینکدین و غیره، زوین اظهاراتی غیرعادی می کند. او در زیر برگه ارتباطات نوشت: «من به آنلاین بودن حساسیت دارم، اما گاهی اوقات مرا در اینستاگرام پیدا می‌کنید، و فقط سه ماه قبل و بعد از انتشار کتاب.» پس از آن زمان، من کاملاً از اینترنت ناپدید شدم و دوباره نوشتن کتاب را از سر گرفتم.

چه مفهوم انقلابی! نظرات، بازتاب‌های Zevin، امتیازات Wordle و گزینه‌های میان‌وعده در توییتر موجود نیست. او یک صفحه نویسنده در فیس بوک دارد اما از مارس 2021 وضعیت خود را به روز نکرده است (هنوز هم این را می گوییم؟). جلد پنجمین رمان او، “فردا فردا و فردا” و اکنون در دومین هفته خود در فهرست داستان های سخت قرار دارد. منتقد ما، تام بیسل، کتاب را به عنوان یک داستان “شاد و سرگرم کننده” توصیف کرد “درباره طراحان بازی های درخشان جوانی که بسیار موفق بودند و به آرامی در حال رشد بودند.”

زیون در یک مصاحبه تلفنی گفت: «اینطور نیست که من یک کتاب منفی درباره فناوری نوشتم. پدر و مادرم در کامپیوتر کار می کردند و پدرم به عنوان برنامه نویس کامپیوتر کار می کرد.

پس چرا در افشای همه چیز در رسانه های اجتماعی تردید دارید؟ او توضیح داد: «من آدمی نیستم که خوب بنویسم در حالی که برای برخورد با مخاطب تلاش زیادی می کنم. “همچنین متوجه می‌شوم که هرچه کمتر نویسنده را هنگام خواندن کتابش بشناسم، بیشتر می‌توانم خودم را به آن کتاب بسپارم. فکر می‌کنم حریم خصوصی به شما آزادی خلاقیت می‌دهد.” زِوین خاطرنشان می کند که فرمت کردن یک کاراکتر آنلاین در واقع مانند افزودن فیلتر اینستاگرام به عکس شما نیست و این چیزی نیست که شما مشتاق انجام آن باشید. او گفت: “ما از نظر داشتن اینترنت و رسانه های اجتماعی فقط بچه هستیم. ما در بهترین حالت بچه هستیم. فکر نمی کنم همه ما بفهمیم که چگونه آن را مدیریت کنیم و از آن به روش هایی استفاده کنیم که منجر شود. به بهترین نتایج برای جامعه و برای انسان ها به عنوان یک فرد. اما این بدان معنا نیست که ما نمی گوییم.”

مانند تقریباً هر نویسنده‌ای که برای این ستون مصاحبه می‌شود، زیون گفت که برای تعاملات واقعی و شخصی با خوانندگان ارزش قائل است. همچنین از نامه‌های قدیمی قدیمی استقبال می‌کند و اکنون به عنوان «پست معمولی» شناخته می‌شود. (خوشبختانه، او از این اصطلاح استفاده نکرد، که تقریباً به اندازه فعل “استعداد” وحشتناک است.) Zeven ایمیل خود را از وب سایت خود حذف کرد – احساس می کرد به اندازه کافی سریع به نامه ها پاسخ نمی دهد – و در یک مربع سرمایه گذاری کرد. اداره پست، جایی که او اکنون نامه دریافت می کند. او گفت: “این در فروشگاه UPS است.” بنابراین زمانی که چیزی برای شارژ دارم، حداقل دو بار در ماه آن را بررسی می کنم.


الیزابت ایگان ویراستار نقد کتاب و نویسنده کتاب پنجره ای باز می شود.


Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما