گزارش حقوق بشر سازمان ملل: چین مسئول “نقض جدی حقوق بشر” در سین کیانگ است

در این گزارش که روز چهارشنبه پس از دیدار میشل باچله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در ماه مه منتشر شد، آمده است که “ادعاهای مربوط به الگوهای شکنجه یا بدرفتاری، از جمله درمان اجباری پزشکی و شرایط نامطلوب بازداشت، قابل اعتماد است.” و همچنین اتهامات مربوط به حوادث فردی خشونت جنسی و جنسیتی.»

دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر در ارزیابی قاطعانه در پایان گزارش گفت که دامنه بازداشت های خودسرانه اویغورها و سایرین در چارچوب “محدودیت ها و به طور کلی محرومیت از حقوق اولیه، آنها به صورت فردی و به طور جمعی، ممکن است جنایات بین المللی، به ویژه جنایت علیه بشریت باشد. “

“بررسی دقیق”

دفتر حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد که گزارش روز چهارشنبه چنین بود “بر اساس بررسی دقیق مطالب مستند در حال حاضر در دسترس OHCHR است و اعتبار آن بر اساس روش استاندارد حقوق بشر ارزیابی شده است.

«توجه ویژه ای به قوانین، سیاست ها، بیانیه ها و بیانیه های دولت شده است. این دفتر همچنین اطلاعاتی را درخواست کرد و در طول این فرآیند با چین گفتگو و تبادل نظر فنی کرد.

این گزارش که در آخرین روز از تصدی چهار ساله خانم باشله منتشر شد، می‌گوید این سوءاستفاده‌ها در چارچوب ادعای دولت چین مبنی بر هدف قرار دادن تروریست‌ها در میان اقلیت اویغور با یک استراتژی ضد افراط‌گرایی رخ داده است که شامل استفاده از … به نام مراکز آموزش و آموزش حرفه ای (VETC) یا اردوگاه های بازآموزی.

الگوهای در هم تنیده

OHCHR گفته است که سیاست دولت در سال های اخیر در سین کیانگ “این امر منجر به الگوهای درهم تنیده محدودیت های شدید و ناموجه بر طیف وسیعی از حقوق بشر شده است. “

دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر گفت که حتی اگر سیستم VETC، همانطور که چین می‌گوید، «کاهش یافته یا منحل شده باشد»، «قوانین و سیاست‌هایی که از آن حمایت می‌کنند همچنان پابرجا می‌مانند» و منجر به افزایش استفاده از زندان می‌شود. .

دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر گفت که رژیم های بازداشت خودسرانه و الگوهای سوء استفاده از آن از سال 2017 “در مقابل پس زمینه ای از تبعیض گسترده تر” علیه اویغورها و سایر اقلیت ها قرار دارد.

نقض قوانین بین المللی

“این شامل محدودیت‌های گسترده، خودسرانه و تبعیض‌آمیز بر حقوق بشر و آزادی‌های اساسی، در تضاد با قوانین و استانداردهای بین‌المللیاز جمله محدودیت در آزادی مذهبی و حق حریم خصوصی و حرکت.

علاوه بر این، در این گزارش آمده است که سیاست‌های دولت چین در منطقه باعث «عبور از مرزها»، جدا کردن خانواده‌ها، «قطع» ارتباطات و ایجاد «الگوهای ارعاب و تهدید» علیه اویغورها در دیاسپورای وسیع‌تر شده است که در مورد شرایط گذشته صحبت کرده‌اند. خانه

دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر گفت که دولت چین “وظیفه اصلی را بر عهده دارد.” اطمینان حاصل کنید که همه قوانین و سیاست ها با قوانین بین المللی حقوق بشر مطابقت دارند و هر گونه ادعای نقض حقوق بشر را به سرعت بررسی کنید، تا اطمینان حاصل شود که عاملان آن پاسخگو هستند، و برای قربانیان جبران خسارت کنید.

گزارش توصیه ها

از جمله توصیه های دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد در این گزارش، این است که دولت به آن توجه کند “گام های سریع” برای آزادی همه افراد خودسرانه زندانی در سین کیانگ، چه در اردوگاه ها و چه در هر بازداشتگاه دیگری.

در این گزارش آمده است که چین باید خانواده‌ها را از محل نگهداری افراد بازداشت شده مطلع کند، مکان‌های مشخصی را فراهم کند، به ایجاد «کانال‌های ارتباطی ایمن» کمک کند و اجازه دهد خانواده‌ها دوباره به یکدیگر ملحق شوند.

این گزارش از چین خواسته است تا اقدامات زیر را انجام دهد: بررسی حقوقی کامل سیاست های امنیت ملی و مبارزه با تروریسم در سین کیانگ، “برای اطمینان از انطباق کامل آن با قوانین الزام آور بین المللی حقوق بشر” و لغو هر قانونی که با استانداردهای بین المللی مطابقت ندارد.

همچنین خواستار تحقیقات فوری دولت در مورد اتهامات نقض حقوق بشر در اردوگاه ها و سایر بازداشتگاه ها است.از جمله اتهامات شکنجه، خشونت جنسی، سوء استفاده و درمان اجباری پزشکی، و همچنین کار اجباری و گزارش مرگ در بازداشت. “

چینی ها رد می کنند

دولت چین در پاسخی طولانی و مفصل که در کنار این گزارش تند منتشر شد، در پایان گفت که مقامات سین کیانگ بر اساس این اصل عمل می‌کنند که همه در برابر قانون برابر هستند و «تهمت این است که سیاست آنها مبتنی بر «تبعیض» است. ” بی اساس. “

چین گفت که تلاش‌هایش برای مبارزه با تروریسم و ​​«افراطی‌زدایی» در منطقه مطابق با «حاکمیت قانون» و به هیچ وجه به «ستم بر اقلیت‌های قومی» اضافه نکنید. “

در مورد کمپ ها، پکن پاسخ داد که VETC ها “تأسیسات آموزشی که بر اساس قانون افراط گرایی ایجاد شده است، نه «اردوگاه های کار اجباری»“.

بدون “نقض فاحش حقوق”

در بیانیه چین آمده است: «حقوق و منافع مشروع کارگران همه گروه‌های قومی در سین‌کیانگ محافظت می‌شود و چیزی به نام «کار اجباری» وجود ندارد و هیچ «نقض فاحش حقوق» وجود ندارد.

در این بیانیه از جامعه بین‌الملل خواسته شده است که “در چشمان خود در مورد حقیقت کارزار ضد تروریستی خود در منطقه شفاف باشند و از نمایش‌های ناشیانه و انگیزه‌های بد نیروهای ضد چین در ایالات متحده و آمریکا آگاه باشند. غرب که تلاش می کند از سین کیانگ برای مهار چین استفاده کند.”

در عوض، او از سازمان ملل متحد و سایر سازمان های بین المللی می خواهد که بررسی فجایع حقوق بشری ناشی از آن و جنایات فراوان آمریکا و برخی کشورهای غربی دیگر در داخل و خارج از کشور. “

ماموریت مایو باچلت

رئیس حقوق بشر ماموریت خود را در ماه مه به دعوت دولت چین انجام داد و برای بررسی وضعیت آنجا از سین کیانگ بازدید کرد.

خانم باشلت در طول ماموریت خود با تعدادی از مقامات دولتی، بسیاری از سازمان های جامعه مدنی، دانشگاهیان، جامعه و رهبران مذهبی صحبت کرد. علاوه بر این، او قبل از این دیدار با بسیاری از سازمان‌ها در مورد مسائل مربوط به سین‌کیانگ، تبت، هنگ کنگ و سایر بخش‌های چین به صورت آنلاین ملاقات کرد.

وی در پایان سفر خود ضمن ابراز نگرانی در مورد مسائل مربوط به سین کیانگ، تبت، هنگ کنگ، مدافعان حقوق بشر و حقوق کارگران، از “دستاوردهای عظیم” چین در کاهش فقر و ریشه کن کردن فقر شدید، 10 سال جلوتر از هدفش قدردانی کرد. . تاریخ.

خانم باشلت از تعدادی از پیشرفت‌های دیگر در کشور، از جمله قوانینی که حمایت از حقوق زنان را بهبود می‌بخشد، و فعالیت سازمان‌های غیردولتی برای پیشبرد حقوق دگرباشان جنسی، افراد دارای معلولیت و افراد مسن، استقبال کرد.

کمیساریای عالی حقوق بشر بر نقش مهمی که چین باید در سطح منطقه ای و چندجانبه ایفا کند، تاکید کرد و خاطرنشان کرد که هرکسی که در این سفر ملاقات کرد، از مقامات دولتی، جامعه مدنی، دانشگاهیان، دیپلمات ها و دیگران، تمایلی صادقانه نشان داد. برای انجام این کار. پیشرفت در ترویج و حمایت از حقوق بشر برای همه.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم