گزارش سازمان ملل: بدون سرمایه گذاری، برابری جنسیتی نزدیک به 300 سال طول می کشد

این مطالعه نشان می دهد که چگونه نابرابری های جنسیتی رو به وخامت است مواجهه با بحران‌های جهانی «آبشاری» – مانند همه‌گیری کووید-19، درگیری‌های خشونت‌آمیز، و تغییرات آب و هوایی – همراه با واکنش شدید علیه سلامت و حقوق جنسی و باروری زنان.

در نتیجه، کشورها تا مهلت 2030 به SDG 5 نخواهند رسید.

این روند را معکوس کند

“این است نقطه عطفی در حقوق زنان و برابری جنسیتی سیما باهوس، مدیر اجرایی زنان سازمان ملل گفت: ما به نیمه راه تا سال 2030 نزدیک می شویم.

این بسیار مهم است که ما اکنون خودمان را بسیج کنیم سرمایه گذاری روی زنان و دختران برای بازیابی و سرعت بخشیدن به پیشرفت. داده ها نشان می دهد کاهش غیرقابل انکاری در زندگی آنها به دلیل بحران های جهانی – در درآمد، ایمنی، آموزش و سلامت – تشدید شده است. و هرچه معکوس کردن این روند بیشتر طول بکشد، هزینه بیشتری برای همه ما خواهد داشت.»

عکس فوری جنسیتی 2022 این گزارش نشان می دهد که چگونه همکاری، مشارکت و سرمایه گذاری برای بازگرداندن جهان به مسیر درست ضروری است.

بدون اقدام سریع، سیستم‌های حقوقی که خشونت علیه زنان را ممنوع نمی‌کنند، یا از حقوق آنها در ازدواج و خانواده محافظت نمی‌کنند، ممکن است برای نسل‌های آینده به حیات خود ادامه دهند.

این گزارش هشدار می دهد که با سرعت فعلی پیشرفت، این امر طول خواهد کشید تا 286 سال برای پر کردن شکاف های حمایت قانونی و حذف قوانین تبعیض آمیز.

آسیب پذیرترین آسیب پذیر است

علاوه بر این، طول خواهد کشید 140 سال برای زنان برای دستیابی به نمایندگی برابر در پست های رهبری در محل کار، و 40 سال همین امر می تواند در پارلمان های ملی نیز اتفاق بیفتد.

در ضمن برای حذف ازدواج کودکان تا سال 2030 باید پیشرفت کرد 17 برابر سریعتر انتظار می‌رود که دختران از فقیرترین خانواده‌های روستایی و مناطق آسیب‌دیده نسبت به دهه گذشته بیشترین آسیب را متحمل شوند.

بحران‌های پی در پی جهانی دستیابی به اهداف توسعه پایدار را به خطر می‌اندازد، زیرا آسیب‌پذیرترین جمعیت جهان به‌ویژه زنان و دختران به طور نامتناسبی تحت تأثیر قرار می‌گیرند. برابری جنسیتی مبنایی برای دستیابی به تمام اهداف توسعه پایدار ماریا فرانچسکا اسپاتولیزانو، دستیار دبیرکل در وزارت امور اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل، گفت: “شما باید در قلب ساختن بهتر باشید.”

نرخ بالای فقر شدید

این گزارش همچنین بر تغییر نگران کننده کاهش فقر تاکید می کند، زیرا قیمت های بالاتر قرار است وضعیت را تشدید کند.

تا پایان سال حدود 383 میلیون زن و دختر در فقر شدید زندگی خواهند کرددر مقابل 368 میلیون مرد و پسر. بسیاری از افراد دیگر درآمد کافی برای رفع نیازهای اولیه مانند غذا، پوشاک و سرپناه کافی در اکثر نقاط جهان نخواهند داشت.

بر اساس این گزارش، اگر روند کنونی ادامه یابد، زنان و دختران بیشتری در جنوب صحرای آفریقا تا سال 2030 نسبت به امروز در فقر شدید زندگی خواهند کرد.

حمله به اوکراین در فوریه و جنگ ادامه دار در آنجا، ناامنی غذایی و گرسنگی را به ویژه در میان زنان و کودکان تشدید کرد. جنگ عرضه گندم، کود و سوخت را محدود کرد و در عین حال تورم را افزایش داد.

بسیاری از فروشندگان غذاهای خیابانی تنها منبع درآمد خود را زمانی که قرنطینه COVID-19 باعث تعطیلی شهرها و شهرهای تایلند شد از دست دادند.

زنان سازمان ملل / Ploy Phutpheng

بسیاری از فروشندگان غذاهای خیابانی تنها منبع درآمد خود را زمانی که قرنطینه COVID-19 باعث تعطیلی شهرها و شهرهای تایلند شد از دست دادند.

قدرت آموزش

حقایق تکان دهنده دیگر از این گزارش نشان می دهد که در سطح جهانی، زنان حدود 800 میلیارد دلار درآمد خود را به دلیل همه گیری از دست داده اند. با وجود بهبود، انتظار می‌رود مشارکت زنان در بازار کار در سال جاری به 50.8 درصد کاهش یابد، در حالی که این میزان در سال 2021 51.8 درصد بود.

این گزارش پیش از اجلاس آموزش تحول آفرین که اواخر این ماه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل برگزار می شود، منتشر شد.

اگرچه به خودی خود کافی نیست، اما دستیابی به آموزش فراگیر برای دختران به ارتقای برابری جنسیتی کمک می کند.

هر سال تحصیلی اضافی می تواند درآمدهای آینده دختر را افزایش دهید بر اساس این گزارش، تا 20 درصد، با تأثیرات بیشتر بر کاهش فقر، بهبود سلامت مادران، کاهش مرگ و میر کودکان، افزایش پیشگیری از اچ آی وی و کاهش خشونت علیه زنان.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما