گزارش صندوق جمعیت ملل متحد درباره «نتایج قوی» توانمندسازی دختران و پسران در بحران ها با ارائه فرصت های آموزشی با کیفیت

نتایج تا به امروز

این گزارش خاطرنشان می‌کند که سرمایه‌گذاری‌های ECW از زمان آغاز به کار آن در سال 2017 به نزدیک به 7 میلیون کودک و نوجوان – 48.4 درصد آنها دختر هستند. یا کودکان آواره داخلی

سال گذشته، ECW به 3.7 میلیون دانش آموز در 32 کشور آسیب دیده از بحران رسید که 48.9 درصد از آنها دختر بودند. ۱۱.۸ میلیون دانش‌آموز دیگر از طریق برنامه‌های مداخله کووید-۱۹ صندوق جذب شدند. این طرح ها تعداد کل کودکان و نوجوانان تحت حمایت از طریق مداخلات کووید-19 را به 31.2 میلیون نفر رسانده است که 52 درصد از آنها دختر هستند.

یاسمین شریف، مدیر آموزش و پرورش نمی توان منتظر ماند، در مورد پیشرفت این صندوق گفت: «نتایج قوی ECW در پنج سال اول فعالیت خود گواه این مفهوم است که ما می توانیم با امید، شرایط را تغییر دهیم و به حاشیه رانده ترین دختران و پسران در بحران ها قدرت دهیم. حفاظت و فرصتی برای آموزش با کیفیت.»

از نظر دسترسی به منابع، سال گذشته ECW رکورد 388.6 میلیون دلار جمع آوری کرد. بنابراین، کل مشارکت به صندوق امانی ECW بالغ بر 1.1 میلیارد دلار است.

مراحل کار

یافته های این گزارش پس از تخمین های تکان دهنده جدید منتشر شده توسط ECW در ژوئن 2022 منتشر شد که نشان داد 222 میلیون دانش آموز در سراسر جهان نیاز مبرمی به حمایت آموزشی دارند. این شامل 78.2 میلیون نفر خارج از مدرسه و 119.6 میلیون نفر در مدرسه است، اما به حداقل شایستگی در ریاضیات و خواندن دست نیافته اند.

گوردون براون، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد برای آموزش جهانی گفت: «در حالی که پیشرفت در حال انجام است، ما هنوز راه درازی در پیش داریم.

کنفرانس تامین مالی سطح بالا آموزش و پرورش نمی تواند منتظر بماند در فوریه 2023 در ژنو برگزار خواهد شد. این کنفرانس توسط سوئیس و آموزش و پرورش نمی تواند صبر کند – با میزبانی مشترک آلمان، نیجر، نروژ و سودان جنوبی – از طریق 222 میلیون کمپین رویایی برگزار می شود. این کنفرانس از افراد و موسسات، چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی دعوت می کند تا کمک های مالی قابل توجهی به ECW ارائه دهند.

خانم شریف گفت: «ما از دولت‌ها، شرکت‌ها و فعالان بشردوستانه می‌خواهیم که کمک‌های مالی قابل توجهی به ECW برای کمک به تبدیل رویاهای کودکانی که در بحران‌ها پشت سر گذاشته‌اند، به واقعیت تبدیل کنند.»

جهت های اصلی

بر اساس این گزارش، درگیری، جابجایی اجباری، بلایای ناشی از آب و هوا و تأثیر مرکب همه‌گیری COVID-19 منجر به افزایش اورژانس‌های آموزشی شده است. درخواست های کمک مالی در سال 2021 2.9 میلیارد دلار بود، در مقایسه با 1.4 میلیارد دلار در سال 2020. در حالی که سال 2021 شاهد رکورد 645 میلیون دلاری کمک های مالی آموزشی بودیم – کسری بودجه کلی 17 درصد افزایش یافت. کسری فزاینده بودجه حاکی از روند نگران کننده کمبود منابع است.

مروری بر گزارش نتایج سالانه

  • بورسیه های بیشتر ECW سطوح بهبود یافته یادگیری آکادمیک و/یا یادگیری اجتماعی-عاطفی را اندازه گیری می کند. 53 درصد از کمک‌های بلاعوض که سطوح یادگیری را اندازه‌گیری می‌کنند، شواهد قوی از افزایش سطح یادگیری در مقایسه با 23 درصد کمک‌های بلاعوض فعال در سال 2020 نشان می‌دهند.

  • نسبت کودکان با تحصیلات اولیه و متوسطه به طور قابل توجهی افزایش یافته است. در میان تمام کودکانی که ECW به آنها رسیده است: سهمی که در اوایل کودکی به دست آمده است از 5 درصد در سال 2019 به 9 درصد در سال 2021 افزایش یافته است. سهم آموزش متوسطه در همین دوره از 3 درصد به 11 درصد افزایش یافته است.

  • 92 درصد از برنامه های حمایت شده توسط ECW که داده ها را گزارش کردند، بهبودی در برابری جنسیتی نشان دادند

  • تعداد بیشتری از دختران و پسران در حال تکمیل تحصیلات خود هستند و/یا به کلاس/سطح بعدی می روند، با نرخ تکمیل وزن 79 درصد و نرخ انتقال 63 درصد.

  • نزدیک به 27000 معلم (52 درصد زن) آموزش دیده اند و افزایش دانش، توانایی یا عملکرد را در سال 2021 نشان داده اند.

  • در حال حاضر بیش از 13800 فضای آموزشی دارای فعالیت های حمایتی روانی و/یا روانی اجتماعی است و تعداد معلمانی که در زمینه سلامت روان و موضوعات حمایت روانی اجتماعی آموزش دیده اند در سال 2021 دو برابر شده و به 54000 نفر رسیده است.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما