گزارش می گوید ظرف 30 سال، “کمربند گرمای شدید” مرکز ایالات متحده را پوشش خواهد داد

صادر شده در:

منطقه ای با هوای بسیار گرم – به نام “کمربند گرمای شدید” – با حداقل یک روز در سال که در آن شاخص گرما به 125 فارنهایت (52 درجه سانتیگراد) می رسد و انتظار می رود منطقه ای با بیش از 100 میلیون مساحت ایالات متحده را پوشش دهد. افراد تا سال 2053 بر اساس یک مطالعه جدید.

این تحقیق که توسط بنیاد غیرانتفاعی First Street انجام شد، از یک مدل بررسی شده استفاده کرد که با استفاده از داده های عمومی و شخص ثالث ساخته شده بود تا خطر گرما را در مقیاس 30 متر مربعی “بسیار محلی” تخمین بزند.

ماموریت بنیاد خیابان اول این است که مدل‌سازی ریسک آب و هوا را برای عموم، دولت و نمایندگان صنعت مانند سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات و شرکت‌های بیمه در دسترس قرار دهد.

یافته کلیدی این مطالعه این بود که گرمای بالاتر از آستانه بالاترین رده سرویس ملی هواشناسی – به نام “خطر شدید” یا بالاتر از 125 درجه فارنهایت – انتظار می‌رود در سال 2023 بر 8.1 میلیون نفر تأثیر بگذارد و به 107 میلیون نفر در سال افزایش یابد. سال 2053، افزایش 13 برابری.

این شامل یک منطقه جغرافیایی است که از تگزاس شمالی و لوئیزیانا تا ایلینویز، ایندیانا و ویسکانسین امتداد دارد – مناطقی دور از آب و هوای معتدل تر و اغلب نزدیک به سواحل.

شاخص گرما، که به عنوان دمای ظاهری نیز شناخته می‌شود، چیزی است که وقتی رطوبت نسبی و دمای هوا ترکیب می‌شوند، واقعاً دمای بیرون برای بدن انسان احساس می‌شود.

برای ایجاد مدل خود، تیم تحقیقاتی دمای سطح و دمای هوا را بین سال‌های 2014 تا 2020 از ماهواره‌ها بررسی کردند تا به درک رابطه دقیق بین این دو اندازه‌گیری کمک کنند.

این اطلاعات با در نظر گرفتن ارتفاع، نحوه جذب آب در منطقه، فاصله تا آب های سطحی و فاصله تا ساحل بیشتر مورد مطالعه قرار می گیرد.

سپس این مدل برای تناسب با شرایط آب و هوایی آینده، با استفاده از سناریوی “میان راه” IPCC، که در آن سطوح دی اکسید کربن در اواسط قرن شروع به کاهش می کند، اما تا سال 2100 به صفر خالص نمی رسد، اصلاح شد.

پس از روزهای “خطر شدید”، انتظار می‌رود که مناطق سراسر کشور شاهد دمای بالاتر با درجات انعطاف‌پذیری متفاوت باشند.

در این گزارش آمده است: «این افزایش دمای محلی تأثیرات قابل توجهی بر جوامعی دارد که در مقایسه با آب و هوای طبیعی خود با هوای گرم‌تر سازگار نیستند.

به عنوان مثال، افزایش 10 درصدی دما در شمال شرقی مین می تواند به اندازه افزایش 10 درصدی در جنوب غربی تگزاس خطرناک باشد، علی رغم دمای مطلق بالاتری که در تگزاس مشاهده می شود.

بزرگترین تغییر مورد انتظار در دمای محلی در شهرستان میامی داد، فلوریدا رخ داده است که در حال حاضر هفت روز در سال را با بالاترین دمای خود یعنی 103 درجه فارنهایت تجربه می کند. پیش بینی می شود تا سال 2053 این عدد به 34 روز در 103 درجه افزایش یابد.

این گزارش هشدار داد که افزایش استفاده از تهویه مطبوع که احتمالاً ناشی از چنین افزایش دما است، شبکه های برق را تحت فشار قرار می دهد و منجر به قطعی های مکرر و طولانی مدت می شود.

(AFP)

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما