گوترش از ایجاد حرکت برای پایان دادن به کار و پایان دادن به همه‌گیری کووید-19 می‌خواهد

آقای گوترش از افزایش پوشش واکسیناسیون در سراسر جهان، به ویژه در میان جمعیت های پرخطر، و این واقعیت که کشورها به طور متوسط ​​حدود سه چهارم کارکنان مراقبت های بهداشتی و سالمندان را واکسینه کرده اند، جشن گرفت.

اقدامات COVID-19 به طور فزاینده ای در برنامه های بهداشتی معمول گنجانده می شود و داروهای ضد ویروسی جدید در شرف عرضه هستند.

هنوز خلأهایی وجود دارد

آقای گوترش گفت، با این حال، هنوز شکاف هایی در پوشش و حفاظت وجود دارد. حداقل سطح پوشش تقویت کننده برای واکسن ها در همه کشورها وجود دارد و نرخ واکسیناسیون در کشورهای فقیر پایین است. او همچنین نسبت به “همه‌گیری سایه” مردد واکسن‌ها و اطلاعات نادرست هشدار داد که باید به آن رسیدگی شود.

دبیر کل سازمان ملل متحد همچنین خواستار بهبود قابل توجه نرخ آزمایش شد و از کشورها خواست اطمینان حاصل کنند که برای همه گیری های آینده کاملاً آماده هستند. آقای گوترش اعلام کرد: «پیشرفت در جهت بستن این شکاف‌ها چیزی است که امروز به آن مربوط می‌شود. زمان آن رسیده است که حرکت سیاسی برای پایان دادن به کار در مورد COVID-19 ایجاد شود.»


یک کارمند بهداشت واکسن‌های کووید-19 را که از طریق مرکز COVAX اهدا شده است، به یک مرکز بهداشتی در نپال تحویل می‌دهد.

یونیسف / لاکسمی پراساد نگاخوسی

یک کارمند بهداشت واکسن‌های کووید-19 را که از طریق مرکز COVAX اهدا شده است، به یک مرکز بهداشتی در نپال تحویل می‌دهد.

“ما هرگز در موقعیت بهتری برای پایان دادن به COVID-19 نبوده ایم”

تدروس آدهانوم گبریسوس، رئیس سازمان بهداشت جهانی سازمان ملل متحد، از زمان شروع همه‌گیری باید چندین اظهارات بدبینانه داشته باشد، اما در رویداد روز جمعه، او توانست پیام مثبتی را ارسال کند.

او گفت که با دریافت این همه نفر و مرگ و میر ناشی از این ویروس در کمترین حد خود از زمان شروع همه‌گیری گزارش شده است، جامعه بین‌المللی “هیچ وقت در موقعیت بهتری برای پایان دادن به COVID-19 به عنوان یک وضعیت اضطراری بهداشتی جهانی نبوده است.”

با این حال، تدروس نگرانی‌های مطرح‌شده توسط آقای گوترش را تکرار کرد و به گزارشی که روز پنجشنبه توسط شورای سازمان بهداشت جهانی برای تسریع دسترسی به ابزارهای COVID-19 منتشر شد، اشاره کرد که نشان می‌دهد اکثر کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​دسترسی ندارند. برای ضد ویروس های جدید

در حالی که شتاب دهنده در حال پیشرفت است، نزدیک به 1.5 میلیارد دوز واکسن ارائه می کند، و از 68 کشور جدید برای رسیدن به پوشش واکسیناسیون حداقل 40 درصدی حمایت می کند، هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد: “ما هنوز آنجا نیستیم، اما پایان کار است. منظره.”


همه گیری COVID-19 تأثیر مخربی بر آموزش کودکان داشته است

© یونیسف // کریس فاربر

همه گیری COVID-19 تأثیر مخربی بر آموزش کودکان داشته است

قدم به قدم در حال پیشرفت هستیم

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) نقش کلیدی در اطمینان از تزریق واکسن به کسانی که به آن نیاز دارند، به ویژه آسیب پذیرترین افراد، ایفا کرده است.

عمر عبدی معاون مدیر اجرایی یونیسف در سخنان افتتاحیه خود برخی از دستاوردهای آژانس خود در مقابله با بحران بهداشتی را به شرکت کنندگان در مراسم یادآوری کرد.

اینها شامل تجویز بیش از 12.4 میلیارد دوز واکسن کووید-19 است. تامین مالی و اجرای بزرگترین توسعه زنجیره فوق سرد در تاریخ (یونیسف تنها در سال 2021 800 واحد فریزر فوق سرد را تامین و به نزدیک به 70 کشور تحویل داده است). بیش از 1.2 میلیارد قطعه تجهیزات حفاظت فردی برای محافظت از کارگران خط مقدم، مراقبت های بهداشتی و سایرین در 142 کشور ارسال شده است.

خانم راسل گفت: “گام به گام، ما در حال پیشرفت هستیم، اما ما باید حرکت خود را برای محافظت از جهان در برابر افزایش‌های آینده و متغیرهای جدید حفظ کنیم. زیرا تا زمانی که پوشش ناعادلانه باقی بماند، همه‌گیری ادامه خواهد داشت، و بنابراین آیا خطرات بزرگی که برای کودکان به همراه دارد؟»

رئیس یونیسف توجه افکار عمومی را به برخی از اثرات غیرمستقیم این اپیدمی بر کودکان جلب کرد که به گفته وی از بزرگترین قربانیان آن هستند که با تأثیرات مخرب بر سلامت، آموزش و رفاه مواجه شده‌اند.

مشت های معمولی از هم می پاشند

ایجاد اختلال در واکسیناسیون معمول برای سایر بیماری ها؛ خانم راسل به داده‌های سازمان بهداشت جهانی و یونیسف اشاره کرد که نشان می‌دهد ۲۵ میلیون کودک در برابر دیفتری، کزاز و سیاه سرفه – شاخصی از پوشش کلی ایمن‌سازی – در سال ۲۰۲۱ واکسینه نشده‌اند.

او هشدار داد: “این بزرگترین کاهش پایدار در میزان واکسیناسیون های معمول دوران کودکی در یک نسل است”، “به احتمال زیاد 30 سال پیشرفت را از بین خواهد برد، اگر ما به مسیر قبلی خود برنگردیم.”

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما