گوترش به شفا دهنده و «استاد نسل‌ها» نلسون ماندلا ادای احترام می‌کند

دبیر کل آنتونیو گوترش، قهرمان آفریقای جنوبی آزاد و دموکراتیک که نزدیک به سه دهه را در زندان با مقاومت در برابر رژیم آپارتاید گذراند، او را چنین توصیف کرد:آ رهبر با شجاعت بی نظیر و دستاوردهای بلند؛ و مردی با وقار آرام و انسانیت عمیق. “

آقای گوترش گفت نلسون ماندلا – یا مادیبا، نام قبیله ای که او با محبت در خانه می شناخت – “شفا دهنده جوامع و راهنمای نسل ها بود”.او راه آزادی و عزت را با عزم پولادین – لطافت و عشق – پیمود. “

دبیرکل سازمان ملل افزود که او در طول زندگی خود نشان داده است که هر فردی ظرفیت – و مسئولیت – برای ساختن آینده ای بهتر را دارد.


نلسون ماندلا (سمت چپ)، رئیس جمهور آفریقای جنوبی، برای سخنرانی در پنجاه و سومین جلسه آن وارد سالن مجمع عمومی می شود.  نادیا یونس، رئیس تشریفات سازمان ملل متحد، 21 سپتامبر 1998 در کنار وی است.

عکس سازمان ملل/ ایوان اشنایدر

نلسون ماندلا (سمت چپ)، رئیس جمهور آفریقای جنوبی، برای سخنرانی در پنجاه و سومین جلسه آن وارد سالن مجمع عمومی می شود. نادیا یونس، رئیس تشریفات سازمان ملل متحد، 21 سپتامبر 1998 در کنار وی است.

در جستجوی امید

«دنیای ما امروز با جنگ، غرق در شرایط اضطراری، گرفتار نژادپرستی، تبعیض، فقر و نابرابری و تهدید فاجعه آب و هوایی است. بیایید امید و الهام را در نمونه نلسون ماندلا پیدا کنیم. “

بهترین راه برای ارج نهادن به میراث او این است رفتار – اخلاقآقای گوترش در پیام ویدیویی خود گفت. در میان تشدید سخنان نفرت‌انگیز در سرتاسر جهان، همه موظفند با در آغوش کشیدن انسانیت مشترک ما – سرشار از تنوع، کرامت برابر و متحد در همبستگی، از حقوق بشر سخن بگویند و از حقوق بشر دفاع کنند.

دبیرکل به این نتیجه رسید که با هم و با پیروی از الگوی مدیبا، می‌توانیم دنیای خود را «عادلانه‌تر، دلسوزتر، مرفه‌تر و پایدارتر برای همه» بسازیم.


نلسون ماندلا، رئیس جمهور سابق آفریقای جنوبی، در یک کنفرانس مطبوعاتی در مقر سازمان ملل در نیویورک در دسامبر 1991 صحبت می کند.

عکس سازمان ملل/جان آیزاکس

نلسون ماندلا، رئیس جمهور سابق آفریقای جنوبی، در یک کنفرانس مطبوعاتی در مقر سازمان ملل در نیویورک در دسامبر 1991 صحبت می کند.

رویداد ویژه در نیویورک

تحت پرچم اقدام کن و الهام بخش تغییر کن، روز جهانی با یک رویداد ویژه در مقر سازمان ملل در نیویورک در روز دوشنبه جشن گرفته می شود، جایی که شاهزاده هری، دوک ساسکس، قرار است سخنرانی اصلی را ایراد کند.

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد، آمنه محمد و عبدالله شهید، رئیس مجمع عمومی نیز قرار است در این نشست اظهاراتی داشته باشند.

می‌توانید آن را به‌طور زنده از ساعت 10 صبح به وقت شرقی در UN Web TV دنبال کنید.

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

تماس با ما