گوترش: کارائیب برای وضعیت اضطراری آب و هوایی جهانی «زمین صفر» است

این ذخیره‌گاه، یک سایت میراث جهانی یونسکو، یک منطقه حفاظت‌شده سبز عظیم است که حدود 11 درصد از قلمرو ملی را پوشش می‌دهد، که به‌خاطر کوه‌های رومیزی و تنوع زیستی بی‌پایانش معروف است – برخی معتقدند شناسایی نشده است – و عمدتاً غیرقابل دسترس و بدون تأثیر باقی می‌ماند. فعالیت انسانی

از بالا، تاج جنگل های بارانی با سایه بی پایان سبز رنگ آمیزی شده است، با برخی از درختان پوشیده از امواج گل های نارنجی یا حتی بنفش. در طول مسیر، درختان بر روی رودخانه عظیم کوپنام و همچنین قسمت های بالای رودخانه های لوسی، ساراماکا و سورینام جریان داشتند که شبیه یک نقاشی منظره بود.


ذخیره‌گاه طبیعی مرکزی سورینام، که در تصویر اینجا نشان داده شده است، از 1.6 میلیون هکتار از جنگل‌های اولیه استوایی در غرب مرکزی سورینام تشکیل شده است.

اخبار سازمان ملل / لورا کوینون

ذخیره‌گاه طبیعی مرکزی سورینام، که در تصویر اینجا نشان داده شده است، از 1.6 میلیون هکتار از جنگل‌های اولیه استوایی در غرب مرکزی سورینام تشکیل شده است.

اما قبل از رسیدن به منطقه حفاظت شده، دبیر کل سازمان ملل می تواند آن را ببیند جنگل‌های سورینام در معرض تهدید جدی فعالیت‌های بخش معدن و چوب هستندهر دو با انگیزه هایی برای تقویت فعالیت های اقتصادی تقویت می شوند. در میان پوشش سبز وسیع، تکه‌های جنگل‌زدایی، استخراج ویرانگر طلا و سیل به سختی از دست می‌رفت.


سورینام جنگلی‌ترین کشور جهان است، اما جنگل‌های بارانی بکر آن، از جمله، با جستجوی طلا، بوکسیت و کائولن در خطر هستند.

اخبار سازمان ملل / لورا کوینون

سورینام جنگلی‌ترین کشور جهان است، اما جنگل‌های بارانی بکر آن، از جمله، با جستجوی طلا، بوکسیت و کائولن در خطر هستند.

لحظه حداکثر خطر

اگرچه سورینام بخشی از قاره آمریکای جنوبی است، اما به دلیل تاریخ، فرهنگ و چالش‌های مشابهی که با کشورهای جزیره‌ای کوچک با آن مواجه است، کشوری در دریای کارائیب محسوب می‌شود.

بعداً روز یکشنبه، عنان برای شرکت در افتتاحیه چهل و سومین کنفرانس جامعه کارائیب و بازار مشترک (CARICOM) وارد مرکز رویدادهای Assoria در پاراماریبو شد.

ورود آقای گوترش با چهار اجرای متفاوت موسیقی و فرهنگی همراه بود. این پیاده روی کوتاه تنوع قومی منحصر به فرد سورینام را به نمایش گذاشت که محصول تاریخ طولانی آن و استعمار هلند است. آفریقایی-سورینامی ها، سرخپوستان شرقی، بومیان و نوادگان چینی و جاوه ای رقص های سنتی و صداهای فولکلور خود را اجرا کردند.

در تریبون، دبیرکل بر تنوع و رهبری منطقه در اقدامات اقلیمی تاکید کرد و در عین حال مجموعه اقداماتی را که باید در مواجهه با بحران سیاره‌ای، همه‌گیری مداوم COVID-19 و چالش‌های مالی جهانی انجام شود، تشریح کرد.

دبیر کل سازمان ملل متحد به سران کشورها و دولت های منطقه گفت: مانگروها، غنی از تنوع، متحد کردن خشکی و دریا، محافظت از اکوسیستم های شکننده ساحلی، نماد مناسبی برای کشورهای کارائیب هستند – آنها با چالش ها روبرو می شوند، فرصت ها را غنیمت می شمارند و مواهب طبیعی را حفظ می کنند. یکشنبه. ویژگی های او از این شگفتی های غرق کربن ساحلی در پاراماریبو یک روز قبل الهام گرفته شده است.

آقای گوترش اذعان کرد که کشورهای جزیره‌ای کوچک در دریای کارائیب در برابر آنچه او می‌خواند آسیب‌پذیر هستند. “بزرگترین چالش پیش روی دنیای امروز ما” بحران آب و هوا

وی با تاکید بر اینکه متأسفانه این تنها چالشی نیست که منطقه با آن مواجه است، گفت: کارائیب نقطه صفر برای شرایط اضطراری آب و هوایی جهانی است.

وی با اشاره به تأثیر مخرب همه‌گیری کووید-19 بر سیستم‌های بهداشتی و گردشگری و همچنین بر رشد اقتصادی و سرمایه‌گذاری خارجی، افزود: «اجلاس سران CARICOM امسال در لحظه‌ای بسیار خطرناک برگزار می‌شود – هم برای مردم و هم برای سیاره زمین». ، اکنون با جنگ در اوکراین تشدید شده است.

گروهی از چینی-سورینامی ها به عنوان سران ایالت ها و دولت ها در حال آواز خواندن و رقصیدن به چهل و سومین کنفرانس جامعه کارائیب در پاراماریبو، سورینام می رسند.

اخبار سازمان ملل / لورا کوینون

گروهی از چینی-سورینامی ها به عنوان سران ایالت ها و دولت ها در حال آواز خواندن و رقصیدن به چهل و سومین کنفرانس جامعه کارائیب در پاراماریبو، سورینام می رسند.

راه حل های جسورانه

دبیرکل به رهبران CARICOM اطلاع داد که راه حل های جسورانه برای رسیدگی به این مسائل ضروری است و سه موضوع را برجسته کرد.

1. تطبیق اقدام اقلیمی با مقیاس و فوریت بحران

آقای گوترش خواستار کاهش فوری و متحول کننده انتشار گازهای گلخانه ای برای توقف گرمایش جهانی در دمای 1.5 درجه سانتیگراد، حمایت از سازگاری با اثرات آب و هوا و کمک مالی برای اطمینان از انعطاف پذیری شد.

از رهبران کارائیب برای کمک به نشان دادن راه تشکر می‌کنم. تلاش‌های فراوان شما برای حفاظت از تنوع زیستی شگفت‌انگیز و مواهب طبیعی ما، از جمله جوامع بومی‌تان، الهام‌بخش من بوده است.»

وی افزود که همه به جاه طلبی و اقدامات اقلیمی بیشتری نیاز دارند، اما به ویژه G20 که 80 درصد از انتشار جهانی را تشکیل می دهد.

جنگ در اوکراین نمی تواند منجر به تصمیمات کوته فکرانه ای شود که در را در دمای 1.5 درجه سانتیگراد ببندد. با تعهداتی که در حال حاضر ثبت شده است، انتظار می رود که انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2030 14 درصد رشد کند. این فقط خودکشی است – و باید معکوس شود.

دبیرکل سازمان ملل متحد تاکید کرد که کشورهای ثروتمندتر باید راه را در یک “انقلاب انرژی های تجدیدپذیر” منصفانه و عادلانه پیش ببرند و آنها باید به وعده خود مبنی بر 100 میلیارد دلار بودجه آب و هوایی برای سازگاری از امسال عمل کنند.

وی تاکید کرد: زمان بحث و گفتگوی صریح و فضایی برای تصمیم‌گیری در خصوص ضررها و آسیب‌هایی است که کشورهای شما در حال حاضر متحمل شده‌اند.


آنتونیو دبیر کل سازمان ملل متحد در مراسم افتتاحیه چهل و سومین نشست عادی کنفرانس سران دولت های جامعه کارائیب (CARICOM) که از 3 تا 5 ژوئیه در پاراماریبو، سورینام برگزار می شود، سخنرانی می کند.

اخبار سازمان ملل/ ایوان اشنایدر

آنتونیو دبیر کل سازمان ملل متحد در مراسم افتتاحیه چهل و سومین نشست عادی کنفرانس سران دولت های جامعه کارائیب (CARICOM) که از 3 تا 5 ژوئیه در پاراماریبو، سورینام برگزار می شود، سخنرانی می کند.

2. اصلاح سیستم مالی جهانی “از لحاظ اخلاقی ورشکسته” و تحریک بهبود پایدار

دبیرکل تاکید کرد که اقتصادهای در حال توسعه به تامین مالی بدون هزینه یا کم هزینه و همچنین کاهش بدهی و بازسازی نیاز دارند.

وی گفت: از نظر بدهی، ما نیاز به تسهیل فوری برای کشورهای در حال توسعه داریم که بدهی های آنها در شرف بازپرداخت است.

دبیرکل سازمان ملل متحد افزود که از تأسیس صندوق تاب آوری کارائیب و اصلاح سیستم مالی بین‌المللی برای کمک به منطقه برای واکنش بهتر و جلوگیری از قرار گرفتن در معرض شدید شوک‌های خارجی.

آقای گوترش، با پیشنهاد فراتر رفتن از دغدغه سیستم مالی با درآمد سرانه و ایجاد یک “شاخص آسیب پذیری چند بعدی” برای تعیین دسترسی به آن، گفت: “روشن است که معیارهای قدیمی ما ما را ناکام گذاشته است. زمان تغییر آنها فرا رسیده است.” پشتیبانی مالی.

او به سران دولت و دولت کارائیب گفت: «برای کشورهای شما، این به معنای اطمینان از این است که عوامل پیچیده و مرتبط با بدهی و تأثیر تغییرات آب و هوایی در هر تحلیل واجد شرایط بودن برای کاهش بدهی و تأمین مالی درونی می‌شوند».

3. به مبارزه با همه‌گیری COVID-19 ادامه دهید

دبیرکل دولت ها، سازمان ها و شرکت های داروسازی را تحت فشار قرار داده است برای همکاری بهتر برای تولید آزمایش ها، واکسن ها و درمان ها به صورت محلی.

او گفت: «ما هنوز از جنگل خارج نشده‌ایم… و باید به همکاری نزدیک برای جلوگیری از گسترش ویروس در سراسر کارائیب با اقدامات اثبات شده بهداشت عمومی و آماده شدن برای همه‌گیری‌های آینده از طریق سرمایه‌گذاری جسورانه در آمادگی و آموزش، ادامه دهیم.» با تاکید بر اینکه کشورها هرگز نباید دوباره ناآماده باشند.

در نهایت، آقای گوترش بر حمایت سازمان ملل از منطقه کارائیب برای تلاش در جهت این راه حل ها تاکید کرد.

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما