گوگل دودل تولد اسکار سالا، پیشگام موسیقی الکترونیک آلمانی را جشن می گیرد

صد و دوازدهمین زادروز اسکار سالا: گوگل روز دوشنبه (18 ژوئیه 2022) سالگرد تولد پیشگام موسیقی الکترونیک آلمانی اسکار سالا را با یک doodle ویژه جشن گرفت. امروز صد و دوازدهمین سالگرد تولد اسکار سالا بود که او هم یک فیزیکدان بود. سالا در سال 1910 در گرس آلمان به دنیا آمد و از زمان تولدش در موسیقی غرق شد زیرا مادرش خواننده و پدرش چشم پزشک با استعداد موسیقی بود. در 14 سالگی شروع به ساختن آهنگ ها و آهنگ هایی برای سازهایی مانند ویولن و پیانو کرد.

اسکار سالا بیشتر به خاطر تولید جلوه های صوتی بر روی ابزاری به نام آلیاژ تروتانیوم شناخته می شود.

گوگل گفت: “زمانی که سالا برای اولین بار در مورد ابزاری به نام تراتونیوم شنید، مجذوب امکانات رنگی و فناوری این ساز شد. ماموریت زندگی او تسلط و توسعه بیشتر تراتونیوم بود که الهام بخش مطالعات او در زمینه فیزیک و آهنگسازی در مدرسه بود.”

او سپس ساز خود را به نام میکس تراتونیوم ساخت و موسیقی الکترونیکی ساخت که سبک خود را از دیگران متمایز می کرد.

سالا که به عنوان “ارکستر تک نفره” شناخته می شود، کوارتت-تراتونیوم، کنسرت تراتونیوم و ولکس استراوتونیوم را نیز ساخت و زمینه را برای موسیقی فرعی باز کرد.

اسکار سالا برای بسیاری از تولیدات تلویزیونی، رادیویی و سینمایی آهنگسازی کرده است

اسکار سالا برای برنامه های تلویزیونی، رادیویی و سینمایی متعددی مانند رزماری (1959) و پرندگان (1962) آهنگسازی و جلوه های صوتی ساخته است. این دستگاه صداهایی مانند فریاد پرندگان، تق تق و بسته شدن درها و پنجره ها را تولید می کرد.

در سال 1995، او ترکیب اصلی تروتونیوم خود را به موزه فناوری معاصر آلمان اهدا کرد.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما