یوناس وینگگارد دوچرخه سوار دانمارکی برنده تور دو فرانس 2022 شد

صادر شده در:

یوناس وینگگارد دانمارکی برنده تور دو فرانس روز یکشنبه شد و به سلطنت تادج پوگاکار قهرمان دو دوره پس از سه هفته طاقت فرسا و 3350 کیلومتر مبارزه بی امان پایان داد.

وینگگارد، کارگر 25 ساله سابق بازار ماهی، اولین تور دو فرانس خود را پس از یک سال عملکرد فوق‌العاده با کسب مقام دوم در پوگاکار در سال 2021 برنده شد.

یاسپر فیلیپسن بلژیکی بر خط سنگفرش شده شانزلیزه پیروز شد و در مرحله نهایی به پیروزی نمادین دست یافت.

فیلیپسین سرخوشی دوچرخه خود را در خط پایان پس از برد دوم خود در تور بالا برد و صفحه خجالت او را از جشن گرفتن اشتباه در مرحله چهار ورق زد، در حالی که در واقع دوم شده بود.

وینگگارد و هم تیمی هایش در تیم جامبو-ویسما با هم در یک صف از خط عبور کردند و با صدای بلند تشویق کردند.

تیم هلندی او با برنده شدن در شش مرحله، پیراهن سبز اسپرینت، پیراهن رزمی قرمز ون آئرت، پیراهن خالدار وینگگارد و همچنین عنوان کلی و پیراهن زرد، یک تلاش تیمی فوق‌العاده انجام داد.

وینگگارد پس از کشمکشی بی‌وقفه بر سر قله‌ها و دشت‌ها در یک موج گرمای شدید، روز شنبه پس از پیشروی در کوه‌های آلپ و گسترش در پیرنه، پیروزی را در آزمون زمان‌سنجی تأیید کرد.

قهرمان شکست ناپذیر پوگاکار دوم شد، برای سومین بار برنده جایزه پیراهن زیر 25 سال شد و پس از حمله به وینگگارد تا پایان تلخ، این دور را با شهرت خود دست نخورده باقی گذاشت.

گراینت توماس، قهرمان سال 2018، پس از اینکه این کهنه کار تا حد زیادی با سرعت خودش مسابقه داد، سوم شد و شک‌ها را که فکر می‌کردند مرد زیبای ولزی 36 ساله بهترین عملکرد خود را پشت سر گذاشته، ساکت کرد.

مبارزه برای برتری

مرحله 21 یک مسیر عمدتاً تشریفاتی بود که در آن وینگگارد و دیگران هنگام عبور از مناظر پاریس از جمله باغ لوکزامبورگ، از طریق سنت میشل و موزه لوور قبل از دویدن هشت دور در شانزه لیزه، شامپاین می خوردند.

تیم جامبو روز شنبه را در ایستگاه خود در لیموژ جشن گرفت، اما این پیروزی پس از تلاش تیمی طولانی بدست آمد که در آخرین لحظه تقریباً شکست خورد.

وینگگارد روز شنبه در یک آزمایش انفرادی از یک “سکته قلبی” پس از سقوط تقریباً جان سالم به در برد تا تقریباً تور را به پایان برساند.

دو قهرمان اصلی از ابتدا تا انتها با یکدیگر جنگیدند، زیرا وینگگارد از پوگاکار اسلوونیایی یک جفت نمایشگر سر به فلک کشیده را در کوهستان‌های بلند به نمایش گذاشت.

پوگاکار با ذهنیت حمله گرگ تنها یک دوی زودرس انجام داد و به تدریج با فضایی تسلیم ناپذیر راهی مرحله ششم شد.

اما وقتی هم تیمی هایش مقابل کووید و مصدومیت شکست خوردند، ستارگان مقابل پوجاکار متحد شدند. او همچنین مردی است که از گرمای شدید متنفر است و دمای هوا در هفته آخر مسابقه به 40 درجه رسیده است.

وینگگارد در مرحله 11 پیراهن زرد را از پوژاکار گرفت و در حالی که مرد اماراتی سرسختانه حاضر به تسلیم نشدن بود، در مرحله 18 زمین بیشتری را از دست داد.

مبارزه حماسی آنها در لحظه ای از اخلاق ورزشی برجسته شد، زمانی که یک پوگاکار با سرعت زیاد سقوط کرد و وینگگارد منتظر ماند تا به عقب برسد، این جفت برای مدت کوتاهی دستان خود را در عکسی به یاد ماندنی از یکی از بهترین نسخه های اخیر تور به هم چسباندند.

(AFP)

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما