یک اقیانوس و چندین دریا؛ آیا کشاورزی ایران در ونزوئلا امکان پذیر است؟

بعدی- علی رضوانی زاده، نایب رئیس انجمن کشاورزی منطقه ای ایران، با بیان اینکه ونزوئلا می تواند به انبار محصولات کشاورزی در جهان تبدیل شود، گفت: ونزوئلا یک میلیون هکتار زمین کشاورزی را به منظور کشاورزی فرازمینی در اختیار ایرانیان قرار داد.

به گزارش فرارو، نایب رئیس انجمن کشاورزی منطقه ای ایران، ونزوئلا را بیشتر از برزیل و روسیه به کشاورزی فرازمینی می پردازد و افزود: به نظر می رسد این کشور بتواند خلاء اوکراینی را در جهان پر کند. ما باید از روابط خوب سیاسی ایران و ونزوئلا برای تامین امنیت غذایی کشور و جهان بهره ببریم. متاسفانه در زمینه فرصت طلبی در دنیا در رتبه اول هستیم.

رضوانی زاده سویا را استراتژیک ترین محصول دنیا معرفی کرد و افزود: کنجاله سویا در تولید طیور و دام بسیار مفید است. همچنین کشت سویا در هکتار 150 درصد حاشیه سود دارد در حالی که حاشیه سود گندم در هکتار کمتر از 30 درصد است. شما می توانید سویا و ذرت را در ونزوئلا بکارید و درآمد زیادی کسب کنید و با این پول از کانادا، استرالیا و هر کشور دیگری گندم بخرید. به عبارت دیگر کشاورزی فراسرزمینی فرصت ایجاد ثروت را برای فعالان این حوزه فراهم می کند.

اولین چالش در مورد موفقیت کشت فراسرزمینی ایران در ونزوئلا، فاصله این دو کشور است. مسیر پرواز تهران به کاراکاس در حال حاضر طولانی ترین مسیر پروازی ایران است. فاصله هوایی ایران و ونزوئلا حدود 16 ساعت است و اگر محموله ای بخواهد از طریق دریا بین این دو کشور حمل شود، برای رسیدن به ونزوئلا باید از دریای سرخ و دریای مدیترانه عبور کند و تمام اقیانوس اطلس را ترک کند. پشت. سپس وارد دریای کارائیب شوید. در 45 روز به مقصد رسید. با توجه به هزینه های بالای حمل و نقل، آیا این روش مقرون به صرفه است؟

کشاورزی ایران در قلمرو ونزوئلا;  آیا امکان دارد کشاورزی فراسرزمینی در ونزوئلا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست

مسعود دانشمند، دبیرکل سابق خانه اقتصاد ایران گفتگو با فرارو وی در خصوص کشت ایران در خارج از خاک خود در کشورهای دیگر نیز گفت: در این بحث باید توجه داشت که هزینه این موضوع به نفع کشور ما است چرا که اکنون ایران می خواهد ذرت و سویا را در ونزوئلا کشت و به کشور بیاورد. . کشور، به نظر من، بحران غذایی که در جهان به دلیل جنگ در اوکراین رخ داد، چندان منطقی نیست.

وی افزود: ابتدا باید دید چرا ونزوئلا می خواهد به ایران زمین بدهد و با توجه به اینکه کشورهای آمریکای لاتین قطب های تولید محصولات کشاورزی در دنیا به خصوص در زمینه تولید غلات هستند، باید دید همکاری های دوجانبه چگونه است. در حال رفتن. تشکیل خواهد شد. نیروی انسانی، زمین و آبی که ونزوئلا و ایران فراهم می کنند ممکن است فناوری و سرمایه را تامین کند و سوال جدی این است که آیا با توجه به وضعیت کسری بودجه دولت، آیا ما توانایی تامین هزینه های چنین کاری را داریم یا خیر؟ .

این فعال بخش خصوصی بیان کرد: در حال حاضر با مشکلات مالی مواجه هستیم و دولت نمی تواند بسیاری از برنامه های اقتصادی خود را چه انجام شده و چه نشده پیش ببرد، همانطور که می بینید شبهات زیادی در این زمینه وجود دارد که باید روشن شود.

یک اقیانوس و چندین دریا؛  آیا کشاورزی ایران در ونزوئلا امکان پذیر است؟

مسیر پرواز تهران به کاراکاس در حال حاضر طولانی ترین مسیر پروازی ایران است

از سوی دیگر، دانچمند گفت: چرا ونزوئلا نمی تواند از انرژی قلمرو خود استفاده کند، زیرا این کشور این روزها از بحران اقتصادی فاصله گرفته است و با فروش نفت، وضعیت اقتصادی آن تا حدودی ثابت شده است، از سوی دیگر. تولید و فرآوری ذرت و سویا و همچنین سویا و آرد ذرت در ونزوئلا و حمل و نقل آن به ایران با توجه به فاصله زیاد دو کشور برای کشور ما اقتصادی به نظر نمی رسد.

این عضو اتاق بازرگانی ایران افزود: ما در زمینه کشاورزی فراسرزمینی با قزاقستان همکاری داریم و به دلیل وسعت این کشور، محصولاتی را در این کشور تولید می کنیم، زیرا قزاق ها به دلیل وسعت … زمینی که دارند، نمی توانند همه زمین را زراعت کنند. خودشان رشد می کنند، از طرفی تاجیکستان زمینی به ایران نمی دهد و در این راستا باید تدابیری اتخاذ کنیم تا یک کشور فراملی در اطراف همسایگانمان ایجاد شود که از نظر اقتصادی برای کشورمان مفید باشد.

و دانشمند ادامه داد: گروهی از کشاورزان و سرمایه گذاران اصفهانی مزرعه بزرگی را در کشور سیرالئون غرب آفریقا مستقر کردند و در آنجا با تولید محصولاتی مانند گوجه فرنگی که در آن منطقه یافت نمی شود، آن را نیز به فروش می رسانند. با صادرات گوجه فرنگی به کشورهای اروپایی، رب گوجه فرنگی را نیز در همان مزرعه فرآوری می کنند و به کشورهایی مانند فرانسه، آلمان و اتریش صادر می کنند، بنابراین در یک کشور فراسرزمینی باید هزینه و فایده این مشکل را ارزیابی کرد و سپس اقدامات لازم را انجام داد.

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما