یک دایناسور غول پیکر که شبیه شترمرغ است را کشف کنید

بعدی- در یک کشف جالب در منطقه می سی سی پی آمریکا، دیرینه شناسان بقایای دو دایناسور شترمرغ مانند را کشف کردند که یکی از آنها بزرگترین در نوع خود محسوب می شود. دانشمندان می گویند که این دایناسورها 85 میلیون سال پیش در دوره کرتاسه در این مناطق زندگی می کردند.

به گزارش فرارو به نقل از رهنمات، دانشمندان هنوز نمی دانند که آیا این فسیل ها متعلق به دو اورنیتومیموسور (نوعی دایناسور پرنده) هستند یا خیر، اما کشف آنها در نیمه شرقی آمریکای شمالی که معمولاً شواهد کمی از فسیل دایناسورها در آن وجود دارد، بسیار جالب است. دانشمندان می گویند این کشف می تواند شکافی را در تنوع زیستی این نوع دایناسور در اواخر دوره کرتاسه (145 تا 66 میلیون سال پیش) پر کند.

Ornithomimosaurs گروهی از تروپودها هستند که به گروه دایناسورهای گوشتخوار دوپا تعلق دارند. این گروه حتی تی رکس را نیز شامل می شود، اما برخلاف تی رکس ترسناک و با دست کوچک، اورنیتومیموسارها سبک بودند و دست های بلند، پاهای قدرتمند، جمجمه های کوچک و منقار قدرتمند داشتند. اندازه این جانوران همه چیز خوار بسیار متفاوت بود، از Dinochyrus عظیمی که به بلندی یک ساختمان سه طبقه و حدود 36 فوت (11 متر) طول داشت تا گونه هایی به اندازه توله سگ.

فسیل تازه تشریح شده در نزدیکی نهر لوکساپالیلا (همچنین لوکساپالیلا) در شهرستان لوندز، می سی سی پی کشف شد. پس از مقایسه نسبت‌های فسیل‌ها و خطوط رشد درون استخوان‌ها، محققان به این نتیجه رسیدند که استخوان‌ها احتمالاً متعلق به دو گونه مختلف از Ornithomyosaurus هستند، یکی بسیار بزرگ و دیگری با اندازه متوسط.

بزرگترین دایناسور احتمالاً بیش از 1760 پوند (800 کیلوگرم) وزن داشته و احتمالاً حدود 10 سال سن داشته و هنوز در حال رشد است. به گفته محققان، این اندازه عظیم آن را به یکی از بزرگترین اورنیتومیوسورهای ثبت شده تبدیل کرده است.

در واقع، این موجود را می توان بزرگترین اورنیتومیموسور شناخته شده تا به امروز نامید. موجودی غول پیکر شبیه شترمرغ که در جستجوی طعمه خود با سرعت زیاد از میان تپه ها و دشت های می سی سی پی می دود.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما