یک هواپیمای شخصی در نامیبیا فرود می آید تا پلنگ آفریقایی بگیرد. نخست وزیر نارندرا مودی «سفیران حسن نیت» را در پارک ملی کونو منتشر کرد

پروژه معرفی مجدد یوزپلنگ در هند: به عنوان بخشی از اولین ماموریت بین قاره ای در نوع خود، یک هواپیمای خصوصی در نامیبیا فرود آمد تا در مجموع هشت یوزپلنگ نامیبیا را پس از انقراض بیش از 70 سال به خاک هند بازگرداند. پنج ماده و سه پلنگ نر با یک بوئینگ سفارشی عظیم 747-400 از ویندهوک پایتخت نامیبیا به هند پرواز می کنند، یک شب سفر کرده و صبح روز شنبه 17 سپتامبر به جیپور می رسند. نخست وزیر نارندرا مودی هشت یوزپلنگ را که از نامیبیا آورده بودند آزاد خواهد کرد. در پارک ملی کونو در مادیا پرادش. نخست وزیر نارندرا مودی در روز تولدش در 17 سپتامبر یوزپلنگ ها را آزاد خواهد کرد. گوشتخوار بزرگ به دلیل استفاده از آن در شکار، شکار ورزشی، شکار غیرقانونی و از بین رفتن زیستگاه به طور کامل از هند ریشه کن شده است.

کمیسیون عالی هند در ویندهوک در توییتر خود نوشت: «پرنده ای ویژه در سرزمین شجاعان فرود می آید تا سفیران حسن نیت را به سرزمین ببرها حمل کند».

دولت در سال 1952 اعلام کرد که یوزپلنگ در کشور منقرض شده است. در آغاز دهه 1970، تلاش های دولت هند برای استقرار مجدد این گونه در محدوده تاریخی خود در کشور منجر به امضای توافقنامه ای با نامیبیا شد که هشت مورد اول را اهدا کرد. افرادی که برنامه معرفی مجدد یوزپلنگ را در 20 ژوئیه این ژنرال راه اندازی کردند.

آنها سپس با هلیکوپتر به خانه جدیدشان – پارک ملی کونو در مادیا پرادش – برده خواهند شد. بر اساس گزارش صندوق حفاظت از یوزپلنگ (CCF)، یک سازمان غیرانتفاعی بین‌المللی مستقر در نامیبیا که به نجات یوزپلنگ‌ها در طبیعت اختصاص دارد، عمر پنج یوزپلنگ بین دو تا پنج سال است و یوزهای نر از نظر سنی متفاوت هستند. بین 4.5 سال تا 5.5 سال.

به گفته CCF، هواپیمای حامل یوزپلنگ به هند اصلاح شده است تا قفس‌ها را در کابین اصلی نگه دارند، اما به دامپزشکان اجازه دسترسی کامل به گربه‌ها در طول پرواز را می‌دهد.

همچنین بخوانید: تنظیم کننده پرواز DGCA از امروز آزمایش آنالایزر تنفسی را برای همه خلبانان و خدمه کابین الزامی می کند.

وی افزود: این هواپیما یک هواپیمای جت دوربرد است که می‌تواند تا 16 ساعت پرواز کند و بنابراین می‌تواند مستقیماً از نامیبیا به هند بدون توقف برای سوخت‌گیری پرواز کند، که برای رفاه پلنگ‌ها ملاحظات مهمی است.

این اکسپدیشن توسط باشگاه کاوشگران، یک انجمن حرفه ای بین المللی و چند رشته ای مستقر در ایالات متحده برای ارتقای اکتشافات علمی، به عنوان “اکسپدیشن علمی” تعیین شده است.

هشت مقام و متخصص در طول این ماموریت بر یوزپلنگ های نامیبیا نظارت خواهند کرد، از جمله پراشانت آگراوال، کمیسر عالی هند در نامیبیا، یادویندرادو ویکرامسین جالا، دانشمند ارشد پروژه یوزپلنگ و رئیس موسسه حیات وحش هند. سانات کریشنا مولیا، دامپزشک، وزارت محیط زیست فدرال؛ لوری مارکر، بنیانگذار و مدیر عامل CCF؛ الی واکر، زیست شناس حفاظت و متخصص یوزپلنگ در CCF. بارتلمی باتالی، مدیر داده های CCF و آنا پاستو، دامپزشک CCF.

در PUK، نخست وزیر یوزپلنگ های چهار تا شش ساله را در ظروف قرنطینه کوچکتر رها می کند که در آنجا به مدت 30 روز نگهداری می شوند. آنها سپس در یک بازداشتگاه مقاوم در برابر شکارچیان به مساحت شش کیلومتر مربع با 9 بخش رها خواهند شد.

(با نظر آژانس ها)

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما