یک پیشرفت بزرگ که توصیه دانشمندان را برای اجتناب از چربی های اشباع به چالش می کشد

[ad_1]

بیماری قلبی یکی از علل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان است که سالانه حدود 9 میلیون نفر را مبتلا می کند. اما می توان با ایجاد تغییراتی در رفتار مانند ورزش، ترک سیگار و رژیم غذایی سالم تا حدودی از ابتلا به این بیماری پیشگیری کرد. یکی از تغییرات، عدم مصرف چربی های اشباع شده است، اما اکنون تحقیقات جدید نشان می دهد که به جای تمرکز بر میزان مصرف چربی های اشباع شده، باید روی منابع غذایی آنها تمرکز کنیم.

یکی از توصیه های غذایی توصیه شده توسط متخصصان، مصرف کمتر چربی های اشباع شده و در عوض افزایش مصرف بسیاری از چربی های غیراشباع مانند آجیل، روغن های گیاهی و ماهی است.

با این حال، بیشتر تحقیقات در مورد این نوع چربی فقط بر روابط مربوط به بیماری قلبی متمرکز شده است. از سوی دیگر، مزایای بالقوه چربی های اشباع نادیده گرفته شد. در یک مطالعه جدید از دانشگاه کمبریج، محققان به جای استفاده از چربی های اشباع، به غذاهای مرتبط با قلب پرداختند.

این مطالعه سلامت قلبی عروقی افراد میانسال را در 10 کشور اروپایی بررسی کرد. 10529 شرکت کننده در این مطالعه که بیماری قلبی داشتند با 16730 نفری که سیستم عروقی آنها سالم بود مقایسه شدند. این مطالعه همچنین عادات غذایی افراد را تجزیه و تحلیل کرد. عوامل مختلف مرتبط با بیماری قلبی مانند سن، جنس، سطح فعالیت بدنی، سیگار یا الکل، اضافه وزن و چاقی نیز در نظر گرفته شد.

این تیم پس از مطالعه گفت: “ما هیچ ارتباط کلی بین مصرف چربی اشباع شده شرکت کنندگان و خطر حمله قلبی پیدا نکردیم.” تنها تفاوت زمانی است که به غذاهایی نگاه می کنید که منبع رایج چربی اشباع هستند. ما دریافتیم افرادی که چربی اشباع شده بیشتری نسبت به گوشت قرمز و کره مصرف می کنند، بیشتر در معرض حمله قلبی قرار دارند. از سوی دیگر، افرادی که چربی های اشباع شده از پنیر، ماست و ماهی دریافت می کنند، کمتر در معرض خطر حمله قلبی هستند.

تیم تحقیقاتی می گوید: «اگرچه پنیر و ماست حاوی چربی های اشباع شده هستند، اما حاوی مواد مغذی مانند ویتامین K2 و پروبیوتیک ها نیز هستند. هر یک از این مواد می توانند به روش های مختلفی بر خطر حمله قلبی تأثیر بگذارند، اما قطعا درصد آنها متفاوت است. ارتباط بین بیماری قلبی و چربی اشباع شده به منبع غذایی بستگی دارد و حذف کامل منابع کم چرب به دلیل اهمیت سایر مواد مغذی راه درستی برای کنترل این بیماری نیست.

[ad_2]

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما

Warning: Undefined variable $html in /home/snappcla/domains/snappclass.ir/public_html/wp-content/themes/writing/footer.php on line 564
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان