یک کشته و 17 زخمی بر اثر سقوط یک سالن نمایش در یک جشنواره موسیقی اسپانیا

این فاجعه در جشنواره مدوسا در شهر کولرا در نزدیکی والنسیا در ساعت 4:18 صبح به وقت محلی “به دلیل بادهای شدید” رخ داد.

گارد مدنی اسپانیا به سی ان ان گفت که مرد کشته شده 22 ساله بود.

گارد مدنی، واحد پلیس شبه نظامی اسپانیا که مسئول تحقیقات است، گفت که خسارت وارده بیشتر از فروریختن جزئی صحنه است.

یکی از سخنگویان والنسیا به سی ان ان گفت: به دلیل وزش باد شدید، ورودی اصلی و صحنه اصلی جشنواره مدوسا در وبا به زمین افتاد.

وی با بیان اینکه در زمان وقوع حادثه حدود 50 هزار نفر در محل جشنواره حضور داشتند، گفت: تخلیه مردم از جشنواره 40 دقیقه طول کشید و درب های خروجی به درستی کار کردند.

زمو پویگ، رئیس دولت منطقه ای والنسیا، روز شنبه در توییتی به خانواده و دوستان قربانی تسلیت گفت.

پویگ گفت: “یک تصادف وحشتناک همه ما را شوکه کرد. من می خواهم عمیق ترین تسلیت خود را به خانواده و دوستان جوانی که اوایل صبح امروز در جشنواره مدوسا در وبا درگذشت.”

بخشی از تئاتر در جشنواره مدوسا در نزدیکی والنسیا فرو ریخت.

اوایل صبح شنبه، مدیریت جشنواره در اینستاگرام اعلام کرد که جشنواره «به دلیل آب و هوای بد… با هدف تامین امنیت کنسرت‌کنندگان، کارگران و هنرمندانی که در جشنواره مدوسا گردهم آمده‌اند، به حالت تعلیق درآمده است».

اواخر روز شنبه، برگزارکنندگان این جشنواره رسماً جشنواره را لغو کردند و گفتند که “شرایط جوی نامطلوب و غیرقابل پیش بینی که انتظار می رود در تمام طول روز ادامه داشته باشد، ما را به لحاظ اخلاقی و غیرمسئولانه مجبور می کند تا به دوره 2022 پایان دهیم.”

برگزارکنندگان در بیانیه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، گفتند: “این روز ماتم است. احترام به آسیب دیدگان” و افزود: “فکر ما دائماً برای هر یک از آسیب‌دیدگان، مستقیم یا غیرمستقیم، برای افراد ناگوار، غیرمنتظره است. و حادثه اجتناب ناپذیر.”

ویدئوهایی که در ساعات اولیه صبح شنبه در رسانه های اجتماعی منتشر شد، بادهای شدید و سازه هایی را نشان می داد که از سکو می افتند، در حالی که جمعیت زیادی از شرکت کنندگان تخلیه شدند.

اداره ملی هواشناسی والنسیا (AEMET) در توییتر اعلام کرد که نسیم گرم بادهای بسیار شدید و افزایش ناگهانی دما ایجاد می کند.

حدود ساعت 3 بامداد به وقت محلی، دمای شدید 40.5 درجه سانتی گراد (104.9 درجه فارنهایت) در فرودگاه آلیکانته الچه، درست در جنوب محل برگزاری کنسرت، در سواحل مدیترانه بود – با بادهایی به طول 82 کیلومتر (حدود 50 مایل) در ساعت. .

دمای هوا در سراسر اروپا به دلیل خشکسالی گزارش شده در چندین بخش از انگلیس و آتش سوزی های جنگلی در فرانسه افزایش یافت.

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما