یک کشتی اولین محموله بشردوستانه گندم را تحت قرارداد غلات اوکراین جمع آوری می کند

این اولین محموله کمک های غذایی بشردوستانه تحت ابتکار غلات دریای سیاه خواهد بود که ماه گذشته توسط اوکراین، روسیه و ترکیه امضا شد.

WFP گفت که این پیشرفت نشان دهنده “گام مهم دیگری در تلاش برای ادغام مجدد غذای اوکراینی در بازارهای جهانی و تحویل آن به کشورهایی است که بیشتر از بحران جهانی غذا از طریق ابزارهای تجاری و بشردوستانه آسیب دیده اند.”

ام وی. ماشین رهبر شجاع انتظار می رود به زودی در یوژنی در دریای سیاه پهلو بگیرد.

پشتیبانی از پاسخ به خشکسالی

این کشتی روز چهارشنبه پس از بازرسی توسط مرکز هماهنگی مشترک، مکانیزمی که از اجرای توافقنامه با میانجیگری سازمان ملل برای ازسرگیری صادرات غلات از اوکراین حمایت می کند، پایتخت ترکیه، استانبول را ترک کرد.

کمیته هماهنگی مشترک حرکت کشتی های تجاری که غلات، مواد غذایی و کودهای شیمیایی را از یوژنی و دو بندر بزرگ دیگر اوکراین: اودسا و چورنومورسک حمل می کنند، نظارت خواهد کرد.

برنامه جهانی غذا برای عملیات خود در اتیوپی گندم تهیه کرده است و از واکنش خشکسالی در شاخ آفریقا به دلیل خطر قحطی حمایت می کند.

آژانس سازمان ملل متحد اخیراً در مورد وضعیت وخیم امنیت غذایی در سراسر منطقه، پس از چهار فصل بارانی متوالی، هشدار داده است.

شاخ آفریقا تنها یکی از مناطق زیادی در سراسر جهان است که توقف تقریباً کامل غلات و مواد غذایی اوکراینی در بازار جهانی، زندگی را برای خانواده‌هایی که در حال حاضر با گرسنگی روزافزون دست و پنجه نرم می‌کنند، دشوارتر کرده است.

برنامه جهانی غذا اعلام کرد که اکنون 345 میلیون نفر در 82 کشور با ناامنی غذایی حاد روبرو هستند. بیش از 50 میلیون نفر در 45 کشور بدون حمایت بشردوستانه در معرض خطر گرسنگی هستند.


M/V Fulmar S، اولین کشتی تجاری خالی غلات از استانبول به اوکراین تحت ابتکار غلات دریای سیاه، در انتظار حرکت مجاز JCC، در انتظار بررسی است.

دفتر سازمان ملل متحد برای هماهنگی امور بشردوستانه / لونت کولو

M/V Fulmar S، اولین کشتی تجاری خالی غلات از استانبول به اوکراین تحت ابتکار غلات دریای سیاه، در انتظار حرکت مجاز JCC، در انتظار بررسی است.

برای شروع خوب

این رهبر شجاع پس از تصویب پروتکل های JCC در استانبول در مسیر خروجی، گندم در جیبوتی تخلیه می شود.

یک مقام ارشد سازمان ملل در مرکز هماهنگی مشترک این هفته به خبرنگاران گفت: ابتکار غلات دریای سیاه در 22 ژوئیه امضا شد و تا کنون به 12 کشتی اجازه خروج از بنادر اوکراین داده شده است.

فردریک کنی، هماهنگ کننده موقت سازمان ملل، گفت که با وجود اینکه هنوز کار زیادی در پیش است، “ما شروع بسیار خوبی داریم”.

هماهنگ کننده سازمان ملل منصوب شد

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، روز جمعه از انتصاب امیر محمود عبدالله به عنوان هماهنگ کننده سازمان ملل متحد برای طرح غلات دریای سیاه خبر داد.

آقای عبدالله معاون سابق مدیر اجرایی و مدیر عملیات برنامه جهانی غذا است که در آنجا بر عملیات بشردوستانه آن در سراسر جهان نظارت دارد.

او جانشین آقای کنی می شود که از سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) قرض گرفته بود.

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما