یک کلیک کودک برای مادرش یک میلیارد و 200 میلیون ریال هزینه دارد!

رئیس پلیس مناطق عشایری آذربایجان شرقی از شناسایی و کشف پرونده ای خبر داد که کودکی در حین استفاده از تلفن مادرش با کلیک بر روی لینک جعلی باعث خالی شدن حساب کاربری وی توسط مجرمان سایبری شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، محسن محمودی در تشریح این خبر گفت: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و طرح شکایت مبنی بر برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب بانکی وی، از پلیس عشایر خواست تا موضوع را بررسی کند. .

وی افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد پسر این شهروند قربانی هنگام استفاده از گوشی خود بر روی لینک جعلی با عنوان دانلود بازی کلیک کرده و برای دریافت بازی با استفاده از کارت بانکی مادرش پرداخت می کند که توسط با وارد کردن اطلاعات کارت، بلافاصله یک میلیارد و 200 میلیون ریال از حساب بانکی وی برداشت غیرمجاز انجام می شود.

وی گفت: کارشناسان پلیس مناطق عشایری فدرال به محض دریافت شکایت، موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و با بررسی های فنی و تخصصی، موفق به شناسایی کلاهبردار شدند و پس از هماهنگی با مراجع قضایی، اقدامات لازم در این خصوص انجام شد. مورد

این افسر انتظامی گفت: خوشبختانه با تلاش و پیگیری های دقیق علاوه بر اقدامات فوری و سریع کارشناسان پلیس Police استان فتای، مبلغ برداشت شده به حساب شهروند مقتول عودت و پرونده جهت سیر مراحل قانونی ارجاع شد. دادستانی برای تشریفات قانونی

محمودی توصیه کرد: شهروندان به فرزندان خود بیاموزند که مراقب کلاهبرداری های مجرمان سایبری باشند و از ارائه اطلاعات هویتی به افراد دیگر و یا معرفی لینک های تبلیغ شده در فضای مجازی مبنی بر عدم اطمینان از صحت منبع خودداری کنند تا از آسیب احتمالی جلوگیری شود.

وی به مجرمان سایبری هشدار داد و گفت: هرکس بخواهد در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به اعتماد شهروندان توهین کند و اعتماد شهروندان را توهین کند، پلیس در چارچوب قانون با این افراد قاطعانه برخورد خواهد کرد.

رئیس پلیس مناطق عشایری آذربایجان شرقی به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد: به هیچ عنوان بر روی پیامک ها و لینک های جعلی کلیک نکنند و در صورت برخورد با موارد مجرمانه و مشکوک مراتب را از طریق سایت پلیس عشایر گزارش دهند. در www. Cyberpolice.ir یا با مرکز اورژانس الکترونیک با شماره 096380 تماس بگیرید.

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما