۱۱ میلیون دلار برای یافتن ۷۵۰۰ بیت کوین گمشده برنامه ریزی کنید

بعدی- جیمز هاولز، مردی بریتانیایی که در سال 2013 به طور تصادفی یک هارد دیسک حاوی نزدیک به 7500 بیت کوین (BTC) را پرتاب کرد، شروع به بررسی چگونگی همکاری ربات ها و انسان ها برای بازیابی ارز دیجیتال خود از محل دفن زباله کرد.

Business Insider گزارش می دهد که هاولز طرحی 11 میلیون دلاری برای یافتن و بازیابی هارد دیسک گم شده ارائه کرده است. ایده ای که در کنار حدود 110000 تن زباله یافت شد. پیشنهاد هاولز، که توسط بسیاری از سرمایه‌گذاران خطرپذیر نیز پشتیبانی می‌شود، به افراد، سگ‌های روباتیک و ماشین‌های دیگر نیاز دارد تا زباله‌ها را تا سه سال جمع‌آوری و دسته‌بندی کنند.

یافتن یک هارد دیسک در میان هزاران تن زباله کار بسیار پیچیده ای است، مانند یک کار غیرممکن. هاولز تیمی متشکل از هشت متخصص با تخصص در زمینه‌هایی مانند مرتب‌سازی هوش مصنوعی، استخراج زباله‌ها، مدیریت زباله و داده‌کاوی را گرد هم آورد. یکی از این افراد قبلاً برای شرکتی کار می کرد که داده های جعبه سیاه شاتل فضایی کلمبیا را بازیابی می کرد.

این متخصصان و شرکت‌هایشان در صورت شروع کسب‌وکار با هاولز قراردادی منعقد می‌کنند و در صورت بازخرید بیت‌کوین، پاداش ویژه‌ای دریافت خواهند کرد. او گفت که ماشین‌ها زباله‌ها را بیرون می‌آورند و سپس در مرکزی نزدیک گورستان دسته‌بندی می‌شوند. سپس انسان زباله ها را اسکن می کند و دستگاهی به نام Max-AI از یک شرکت مستقر در اورگان روی تسمه نقاله قرار می گیرد تا زباله ها را دوباره بررسی کند.

هانسپیتر جابرگ و کارل واندبورن، دو سرمایه گذار از سوئیس و آلمان، متعهد شده اند در صورت تایید شورای شهر، سرمایه 11 میلیون دلاری مورد نیاز این پروژه را تامین کنند. یابرگ می گوید: «این پروژه تحقیقاتی بدیهی است که به دنبال سوزن در انبار کاه است و این یک سرمایه گذاری بسیار مخاطره آمیز خواهد بود.

هاولز می گوید که هنوز قراردادی با سرمایه گذارانش امضا نکرده است، اما جلساتی را از طریق زوم برگزار کرده است. او می افزاید: «تا زمانی که از شورای شهر نیوپورت مجوز نگیرم، چیزی برای امضا وجود نخواهد داشت.

ایده دیگری برای یافتن بیت کوین گمشده ارائه شده است که ۸ میلیون دلار هزینه دارد و ۱۸ ماه جستجو طول می کشد.

بسیاری از افراد ارز دیجیتال از دست دادن دارایی هاولز به عنوان یادآوری اهمیت مراقبت از کلید خصوصی یاد می کنند. هاولز به دلیل خالی بودن هارد دیسک حاوی بیت کوین خلاص شد، اما پس از چند ماه متوجه شد که ارز دیجیتال خود را از دست داده است.

شورای شهر نیوپورت، نهاد دولتی مسئول نظارت بر محل دفن زباله، درخواست های قبلی هاولز برای بازیابی دستگاه را رد کرده است. گزارش ها نشان می دهد که در ژانویه 2021، زمانی که قیمت بیت کوین بالای 30000 دلار بود، هاولز تا 25 درصد از ارزش بیت کوین های از دست رفته را به عنوان کمک مالی به شهر ارائه کرد.

یکی از اعضای شورا گفت: «آقای هاولز کاری نمی تواند انجام دهد [برای تایید]ما را نجات دهید پیشنهادات او خطرات زیست محیطی قابل توجهی دارد که ما نمی توانیم آنها را بپذیریم یا اجازه دهیم.

در زمان نگارش این مقاله، ضرر 7500 بیت کوین تقریباً 158 میلیون دلار با قیمت بیت کوین امروزی ارزش دارد. بر اساس گزارش ها، طرح هاولز، در صورت تصویب و اجرای موفقیت آمیز، به او این امکان را می دهد که تقریباً 30 درصد از بیت کوین های خود را برای خود نگه دارد و مابقی به تیم بازیابی، سرمایه گذاران و 150000 نفر ساکن نیوپورت می رسد که این کار را برای هر کدام انجام خواهند داد. از ساکنان نیوپورت 60 دلار

هاولز در یکی از مصاحبه های خود گفت: “اگر بتوانیم سکه ها را پس بگیریم، قول می دهم به همه ساکنان نیوپورت یک سکه بدهم.” من می توانستم بقیه عمرم را صرف یک کار روزانه کنم و به هیچ چیز ارزشمندی روی آن هارد دیسک دست نزنم.

هاولز قصد دارد در هفته های آینده با هیئت مدیره صحبت کند. در صورت رد این طرح اعضا می تواند از طریق مراجع قانونی اقدام کند.

اگر هاولز هارد دیسک گم شده را پیدا کند، احتمال زیادی وجود دارد که اطلاعات موجود در آن قابل بازیابی نباشد.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما