خلاصه اخبار 28 سپتامبر 2022

این خبر به طور خلاصه از سوی سازمان ملل است.

سازمان ملل از اقدامات جدیدی برای مقابله با مسائل مربوط به سلامت روان در محل کار پرده برداری می کند

سازمان ملل متحد دستورالعمل های جهانی جدیدی را در مورد پیشگیری از مشکلات سلامت روان مرتبط با کار، همراه با راهبردهای عملی برای کمک به کارفرمایان و کارگران منتشر کرده است.

طبق آمار آژانس بهداشت سازمان ملل متحد، سازمان بهداشت جهانی و آژانس کار سازمان ملل، سالانه 12 میلیارد روز کاری به دلیل افسردگی و اضطراب از دست می‌رود و این برای اقتصاد جهانی حدود 1 تریلیون دلار هزینه دارد.

دستورالعمل ها – که به صورت آنلاین در دسترس هستند – اقداماتی را برای رسیدگی به برخی از مسائلی که منجر به مشکلات سلامت روان می شوند، مانند حجم کاری سنگین و رفتار منفی توصیه می کنند.

توصیه‌ها شامل آموزش برای مدیران، برای کمک به شناسایی و جلوگیری از محیط‌های کاری استرس‌زا و پاسخ به کارگرانی است که با مشکل مواجه هستند.

سازمان جهانی بهداشت و سازمان بین‌المللی کار، قلدری و خشونت روانی را که به عنوان «قلدری» نیز شناخته می‌شود، به عنوان شکایات اصلی در محل کار مرتبط با مشکلات سلامت روان شناسایی کرده‌اند.

اما آنها گفتند که بحث یا افشای سلامت روان همچنان یک تابو در محیط های کاری در سطح جهان است.

در یک نظرسنجی از یک میلیارد نفر که در سال 2019 با یک اختلال روانی زندگی می کردند، سازمان بهداشت جهانی دریافت که 15 درصد از بزرگسالان در سن کار دارای اختلال روانی هستند.

دبیر کل فائو خواستار اقدامی برای جلوگیری از تبدیل شدن بحران دسترسی به غذا به بحران دسترسی است

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) روز چهارشنبه اعلام کرد که چشم انداز تبدیل بحران جهانی غذایی امروز به بحران عرضه غذا در فردا، بدون اقدام فوری از سوی ثروتمندترین کشورهای جهان همچنان یک تهدید واقعی است.

کو دونگیو، رئیس فائو، از وزرای کشاورزی 20 اقتصاد قدرتمند جهان که تحت عنوان گروه بیست (G20) در بالی گرد هم می آیند، درخواست کرده است.

بر اساس داده های فائو، اگرچه چشم انداز بهبود یافته ای برای بازار گندم و سویا وجود دارد، اما چشم انداز ذرت، برنج و کود به دلیل محدودیت های عرضه و نوسانات مختل شده است.

آقای چو گفت که ابتکار غلات دریای سیاه مورد حمایت سازمان ملل متحد گام مهمی در جهت تقویت صادرات از روسیه و اوکراین با وجود جنگ بود.

اما رئیس فائو با اشاره به پیشنهادی برای تسهیلات تامین مالی واردات مواد غذایی توسط آژانس خود که اکنون توسط صندوق بین المللی پول هماهنگ شده است، گفت که این توافقنامه “باید برای بهبود دسترسی به غذا برای آسیب پذیرترین کشورها تکمیل شود.”

ایده این تسهیلات مالی این است که به 62 کشور کم درآمد واردکننده مواد غذایی با جمعیتی نزدیک به 1.8 میلیارد نفر پول برای رفع فوری ترین نیازهای آنها ارائه کند.

ایران: کارشناسان حقوق خواستار تعلیق اعدام هستند

به ایران، جایی که کارشناسان ارشد حقوق بشر روز چهارشنبه از مقامات خواستند تا اعدام دو فعال LGBTI را پس از محکومیت به اعدام متوقف کنند.

زهرا صدیقی الحمدانی و الهام چوپدار ماه گذشته محاکمه شدند و به اتهام «افساد فی الارض» و «قاچاق» مجرم شناخته شدند.

در اول شهریور ماه، زنان مطلع شدند که دادگاهی در شهر ارومیه در غرب کشور حکم اعدام را امضا کرده است.

در ایران همجنس گرایی و همجنس گرایی مجازات اعدام دارد.

کارشناسان حقوق بشر – که به شورای حقوق بشر سازمان ملل گزارش می دهند – گفتند که نگرانی های خود را به دولت ایران اعلام کرده اند، اما تاکنون پاسخی دریافت نشده است.

به گفته کارشناسان حقوق بشر، «مقامات تعهدی بین‌المللی دارند که اطمینان حاصل کنند که همه مدافعان حقوق بشر در ایران می‌توانند بدون ترس از آزار و اذیت یا انتقام، فعالیت‌های مسالمت‌آمیز و مشروع انجام دهند، از جمله کسانی که روی موضوعات حساسی مانند گرایش جنسی و هویت جنسی کار می‌کنند». بیانیه. .

دانیل جانسون، اخبار سازمان ملل


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم