10 قانون ساده برای ثروتمندتر شدن در سنین پایین

بعدی- میلیونر کوری آرنولد بیش از 40 هزار دنبال کننده در توییتر دارد. او مدعی شد که در 41 سالگی میلیونر شده است.او در توییتر خود نوشت: «اگر این 10 عادت را زودتر اتخاذ کرده بودم، در 34 سالگی میلیونر می شدم.

بر اساس گزارشی از سان، چند قانون و عادتی که برای ثروتمند شدن باید رعایت کنید را فهرست کنید:

1- خواندن

او می گوید 88 درصد از افراد موفق از نظر مالی حداقل 30 دقیقه در روز مطالعه می کنند. مارک کوبان، سرمایه دار آمریکایی، گفت که او بیش از سه ساعت در روز مطالعه می کند و گفته می شود که بیل گیتس حدود 50 کتاب در سال می خواند.

2- اهداف خود را بنویسید

آرنولد همچنین توصیه می کند که افراد اهداف خود را یادداشت کنند. او می نویسد: احتمال دستیابی به اهداف مکتوب 42 درصد بیشتر است.

نتیجه مطالعه دکتر جیل متیوز، استاد روانشناسی دانشگاه دومینیکن کالیفرنیا نیز با این آمار مطابقت دارد. متیوز مردان و زنان 23 تا 72 ساله را از سراسر جهان با پیشینه ها و حرفه های مختلف مورد مطالعه قرار داد و آنها را به دو گروه تقسیم کرد. یک گروه اهداف خود را یادداشت کرد و گروه دیگر آن را ننوشت. یافته‌های او نشان داد که شرکت‌کنندگانی که اهداف خود را به ثمر رسانده‌اند، نسبت به افرادی که گل‌های خود را به ثمر رسانده‌اند، به میزان بسیار بیشتری به اهداف خود دست یافته‌اند.

3- زود بیدار شوید

به گفته آرنولد، 50 درصد از میلیونرها سه ساعت قبل از شروع روز کاری خود از خواب بیدار می شوند. نتیجه تحقیقات انجام شده توسط C. Corelli که در آن 177 میلیونر خودساخته در یک دوره 5 ساله مورد ارزیابی قرار گرفتند، با این آمار مطابقت دارد. کورلی دریافت که نزدیک به 50 درصد از آنها حدود سه ساعت قبل از شروع روز کاری از خواب بیدار می شوند.

4- خوابیدن

آرنولد می گوید خواب کلید موفقیت است. اکثریت قریب به اتفاق میلیونرها حداقل 7 ساعت در شب می خوابند.

به گفته مؤسسه ملی سلامت، در حالی که افراد متوسط ​​هنگام خواب پول در نمی آورند، استراحت کافی به حافظه، خلاقیت و تصمیم گیری کمک می کند. جف بزوس، مدیر عامل آمازون گفت که هشت ساعت خواب برای او “تفاوت بزرگی” ایجاد می کند. بزوس افزود: “من خیلی تلاش می کنم تا خواب را در اولویت قرار دهم. برای من، این مقدار خواب برای احساس انرژی و هیجان ضروری است.”

بسیار مهم است که بهترین برنامه خواب را برای خود پیدا کنید، زیرا کمبود خواب می تواند منجر به عادت های ناسالم شود، اما خواب زیاد بدون دلیل موجه نیز می تواند تنبلی محسوب شود.

5- ورزش

آرنولد می گوید ورزش راهی عالی برای حفظ سلامت ذهن و بدن شماست. 76 درصد از میلیونرها حداقل 30 دقیقه در روز ورزش می کنند. ریچارد برانسون، بنیانگذار گروه ویرجین، گفت که اگر همیشه به سلامت و تناسب اندام خود اهمیت نمی داد، می توانست در زندگی حرفه ای و شخصی خود موفق شود. برانسون از بازی تنیس، دوچرخه سواری، دویدن و کایت موج سواری لذت می برد.

او گفت: “قطعاً برای تناسب اندام می توانم دو برابر پول دربیاورم. تناسب اندام مغز را سالم نگه می دارد.”

مارک زاکربرگ، موسس این شرکت، در یک پرسش و پاسخ فیس بوک گفت که داشتن اندام خوب بسیار مهم است.

او گفت: «انجام هر کاری به خوبی انرژی می‌گیرد و وقتی تناسب اندام داشته باشید، انرژی بیشتری خواهید داشت.

6- از بدهی های بد بپرهیزید

آرنولد می‌گوید میلیونرها می‌دانند که هزینه بهره هدر دادن پول است. او «بدهی بد» را وام خودرو، کارت اعتباری و وام دانشجویی توصیف می کند. او می گوید: “من از کارت اعتباری استفاده می کنم. با این حال، ماهانه پرداخت می کنم. نکته کلیدی این است که میزان بهره ای را که می پردازید کاهش دهید.”

راه های دیگر برای جلوگیری از بدهی های بد، تعیین محدودیت های اعتباری واقع بینانه و مستندسازی مناسب همه معاملات است.

7- سرمایه گذاری

اگر به دنبال سرمایه گذاری هستید، به خاطر داشته باشید که هیچ تضمینی برای کسب درآمد وجود ندارد و ممکن است ارزش دارایی های شما کاهش یابد. این بدان معنی است که مهم است که هرگز بیش از آنچه که می توانید از دست بدهید، سرمایه گذاری نکنید.

8- جریان های درآمدی متعدد

هشتمین نکته آرنولد ایجاد جریان های درآمدی متعدد بود و ادعا می کرد که میلیونرها معمولاً هفت منبع درآمد دارند. سود سهام، چک حقوق، درآمد اجاره، حق امتیاز، سود حاصل از فروش دارایی، سود کسب و کار و سود حاصل از پس انداز برخی از راه هایی هستند که آرنولد می گوید او پول درآورده است.

9- ریسک

آرنولد می گوید: «میلیونرها وارد میدان موفقیت می شوند و از شکست نمی ترسند. گزارش Business Insider نشان می دهد که میلیونرهای خودساخته تحمل ریسک بالاتری دارند. افراد ثروتمند نسبت به افراد ثروتمند سطوح بالاتری از تحمل ریسک، برون گرایی و آگاهی دارند. به همین دلیل، معمولاً ثروتمندان تأثیر زیادی در جامعه دارند. زمانی که یک تصمیم گیرنده مهم با تحمل ریسک بالا برنامه هایی را اجرا می کند که ممکن است سودمند اما بسیار پرخطر باشند، فرآیند تصمیم گیری مستعد ریسک ممکن است به قیمت سایر افراد ریسک گریز تمام شود.

10- مشورت بخواهید

به گفته آرنولد، مشاوره خواستن کلید موفقیت است. او می گوید: «میلیونرها متخصصان و مربیانی را در کنار خود دارند.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما