140 امدادگر در سال 2021 کشته شدند زیرا شکاف بودجه بشردوستانه سازمان ملل متحد بیشتر شد – دفتر هماهنگی امور بشردوستانه

این خبر در زمانی منتشر می شود که نیازهای جهانی به بالاترین حد خود رسیده است. با رکورد 303 میلیون نفر در سراسر جهان در بحران.

درخواست های سازمان ملل متحد در نظر دارد تا به 204 میلیون نفر از آسیب پذیرترین افراد برسد. ینس لرکه، سخنگوی OCHA، گفت: «پیش از این هرگز از کارگران بشردوستانه خواسته نشده بود تا به این سطح از نیاز پاسخ دهند، و آنها این کار را در محیط های خطرناک تر انجام می دهند.

“بزرگترین شکاف” در نیازهای مالی

هزینه پروژه های امدادی هماهنگ شده توسط سازمان ملل در سال جاری به 50 میلیارد دلار نزدیک می شود.

اگرچه تعهدات مالی به بالاترین حد خود رسیده است – مجموعاً بیش از 15 میلیارد دلار – نیازها بیشتر از بودجه است.

این بزرگترین شکافی است که تا به حال دیده‌ایم. با این حال، این بزرگترین مبلغی است که تاکنون از سوی اهداکنندگان انجام شده است.»

بنابراین، مشکل این است: نیازها در جهان در حال رشد هستند، بسیار سریعتر از کمک های مالی کمک کننده.

140 امدادگر در سال 2021 کشته شدند

بر اساس داده های یک سازمان غیردولتی نتایج انسانیکه سالانه با سازمان ملل متحد برای برجسته کردن این آمار همکاری می کند، بیش از 140 امدادگر در حین انجام وظیفه در سال گذشته کشته شدند که بالاترین آمار کشته شدگان از سال 2013 است..

آقای لارکی، که افزود که 203 امدادگر دیگر مجروح و 117 نفر در سال گذشته ربوده شده اند، گفت: همه به جز دو نفر از امدادگرانی که جان خود را از دست دادند، کارمندان محلی بودند، و “خطراتی را که امدادگران ملی اغلب با آن مواجه هستند برجسته می کند.”

سخنگوی OCHA توضیح داد: «خشونت‌ترین کشورها برای امدادگران سودان جنوبی و پس از آن افغانستان و سوریه هستند. بر اساس یافته های بشردوستانه، در سال جاری تاکنون 168 امدادگر مورد حمله قرار گرفته اند که منجر به کشته شدن 44 نفر شده است. آقای لارک گفت: «بیش از 140 مورد مرگ در سال 2021 به دلیل اسلحه های سبک و تیراندازی رخ داده است که دومین علت بزرگ مرگ، حملات هوایی و بمباران بوده است که بیشتر آنها در سوریه بوده است.

روز جهانی بشردوستانه

در همین حال، به مناسبت روز جهانی بشردوستانه که هر ساله در 19 آگوست جشن گرفته می‌شود، مارتین گریفیتس، هماهنگ‌کننده امداد اضطراری سازمان ملل و معاون دبیرکل در امور بشردوستانه، بیانیه‌ای صادر کرد و از «همه کارکنان بشردوستانه که اغلب در شرایط خطرناک کار می‌کنند» تقدیر کرد. سایر نیازمندان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره کسانی که در راه انجام وظیفه جان خود را از دست دادند.

پیش از امروز، OCHA کمپین یک هفته‌ای را برای قدردانی از کارگران بشردوستانه تحت شعار «راه اندازی کرد.یک دهکده می‌خواهد» که نشان می‌دهد چگونه امدادگران در یک تلاش جمعی برای رفع یک نیاز مبرم گرد هم آمده‌اند.

رئیس OCHA گفت: «درست مانند گفتن “برای بزرگ کردن یک کودک به یک روستا نیاز است”، “دهکده” کارکنان بشردوستانه لازم است که با جوامع آسیب دیده کار می کنند تا به مردم گرفتار در بحران کمک و امید کنند.”

«روز جهانی بشردوستانه امسال بر اساس این استعاره از تلاش جمعی است و از مردم در همه جا می‌خواهد که قدردانی خود را از کار بشردوستانه نشان دهند، هر کسی که این کار را انجام می‌دهد.»

از مخاطبان دعوت می شود تا هشتگ #ItTakesAVillage را در رسانه های اجتماعی دنبال کنند، پست را به اشتراک بگذارند، لایک کنند و نظر بدهند تا با افرادی که به کمک و قدردانی از کسانی که برای ارائه آن تلاش می کنند، ابراز همبستگی کنند.

درباره روز جهانی بشردوستانه

مجمع عمومی سازمان ملل این رویداد سالانه را در سال 2008 به مناسبت سالگرد بمب گذاری سال 2003 در مقر سازمان ملل متحد در بغداد که منجر به کشته شدن 22 امدادگر شد، تعیین کرد.

این روز برای برجسته کردن جنبه‌های مختلف اقدامات بشردوستانه و بسیج مردم در سطح جهانی برای حمایت از هدف گسترده‌تر بشردوستانه تکامل یافته است.

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما