16 استراتژی که شما را برای پدر شدن آماده می کند

بعدی- چه هنوز با تروما دست به گریبان باشید یا سال ها منتظر باشید، کشف اینکه قرار است پدر شوید لحظه ای است که زندگی را تغییر می دهد. داشتن ترکیبی از احساسات، از شادی خالص گرفته تا وحشت آشکار، طبیعی است – حتی اگر این چیزی باشد که همیشه می خواستید.

صادقانه بگویم، آمادگی کامل برای والدین سخت است. با این حال، برای کسانی از شما که منتظر به دنیا آمدن کوچولوی خود هستید، چند ایده برای استفاده در ماه های هیجان انگیز، خسته کننده، شاد و پر استرس پیش رو داریم.

 1. شروع به جستجو کنید

ممکن است به مدت 9 ماه شما کسی نباشید که نوزاد را حمل می کند، اما این بدان معنا نیست که شما بخشی از تجربه بارداری و زایمان نیستید. همین امر می تواند برای کسانی که از رحم جایگزین یا فرزندخواندگی استفاده می کنند صادق باشد – مطمئناً راه هایی برای احساس مشارکت وجود دارد.

کتاب های زیادی برای والدین آینده نوشته شده است، اما لازم نیست به آنها محدود شوید. به برخی از گروه های آنلاین بپیوندید یا برای خبرنامه بارداری ثبت نام کنید.

اگر همسرتان علائم بارداری، از حالت تهوع صبحگاهی تا سوزش سر دل را دارد، کمی تحقیق کنید. درک احساسات او می تواند به شما در حمایت بهتر از کودک در دوران بارداری کمک کند.

هنگامی که زمان زایمان، زایمان و مراقبت از کودک شما فرا می رسد، دانستن اینکه چه چیزی باید انتظار داشته باشید می تواند کل تجربه را بسیار بهتر کند. ادامه مطلب را بخوانید و با زایمان طبیعی، سزارین، شیردهی، تعویض پوشک و موارد دیگر آشنا شوید.

 1. خدا تو را حفظ کند

قبل از تولد نوزاد زمان بسیار خوبی برای تمرکز بر سلامتی است. اگر سیگار می کشید، سعی کنید آن را ترک کنید. نشان داده شده است که قرار گرفتن در معرض دود سیگار در دوران بارداری خطر نقص مادرزادی قلب را در نوزادان افزایش می دهد.

عادات غذایی شما چیست؟ خوب غذا خوردن به شما کمک می کند تا در طول روزهای طولانی (و شب های) والدینی جدید فعال باشید. اگر رژیم غذایی شما از برخی اصلاحات استفاده می کند، این جایگزین های سالم را در نظر بگیرید یا برخی از غذاهای پر فیبر و تقویت کننده سیستم ایمنی را به وعده های غذایی خود اضافه کنید.

اگر مدتی از آخرین معاینه شما می گذرد، با پزشک خانواده یا متخصص داخلی خود قرار ملاقات بگذارید تا مطمئن شوید که همه واکسن های خود را انجام داده اید، مانند سیاه سرفه و غیره.

 1. با والدین خود در مورد فرزندپروری صحبت کنید

اکنون زمان بسیار خوبی برای شروع بحث درباره نوع والدینی است که قصد دارید باشید. آیا هر دو با شیر مادر موافق هستید؟ (حمایت پدر برای شیردهی موفق مهم است!) آیا می خواهید کودک شما به محض اینکه به خانه می رسد در گهواره خود در اتاقش بخوابد؟ آیا هر دو شما می خواهید کار کنید؟ برنامه های مراقبت از کودک شما چیست؟

به یاد داشته باشید که این چیزها هنوز برای هر دوی شما یک نظریه است. هنگامی که کودک به دنیا می آید، ممکن است احساسات شما تغییر کند. ممکن است شیردهی دشوارتر از آنچه انتظار داشتید باشد، یا ممکن است بخواهید در مورد احساس خود در مورد پوشک پارچه ای تجدید نظر کنید.

علاوه بر این، گفتگوهایی وجود دارد که در حال حاضر مرتبط نیستند، اما با این وجود مهم هستند. صحبت در مورد نظم و انضباط یا چیزهایی مانند سیلی زدن باید قبل از اینکه فرزند شما تبدیل به یک بچه بداخلاق شود اتفاق بیفتد. شروع گفتگو در این زمان، مسیر ارتباطی شما را در نقش والدین برقرار می کند و به شما کمک می کند در مسیر مشترک قرار بگیرید.

 1. کار گروهی

وقتی صحبت از همسویی به میان می آید، وقت آن است که خود را به عنوان یک تیم در نظر بگیرید. شما، همسرتان و فرزندتان تا آخر عمر با هم رابطه دارید، حتی اگر رابطه عاشقانه شما با همسرتان دوام نداشته باشد. این ایده خوبی است که همه چیز را از این دریچه ببینید و مثل اینکه در یک مسابقه هستید از گلزنی خودداری کنید.

اگر مادر فرزندتان خسته است و تهوع صبحگاهی دارد، با کمک به او در واقع به خود و فرزندتان کمک می کنید. غذا دادن به مادر و نوزاد متولد نشده اش، انجام برخی کارهای خانه یا اطمینان از اینکه هر روز چک می کنید، راه هایی هستند که می توانید به هدف مشترک خود در مراقبت از خانواده خود برسید.

 1. تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید والدین باشید

همه با پدرشان رابطه خوبی ندارند. اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که یک پدر شگفت انگیز دارید، ممکن است بخواهید دقیقاً مانند او باشید و این عالی است.

اگر پدرتان شما را با پشیمانی زیادی رها کرد، ممکن است از نقش خود به عنوان یک پدر عصبی شوید. خبر خوب این است که شما باید تصمیم بگیرید که چگونه فرزندان خود را تربیت کنید.

الگوی فرزندپروری خود را پیدا کنید. شما این نقش را از ابتدا ایجاد می کنید و تصمیم می گیرید که چگونه باشد.

 1. به دنبال پدر و مادری مثل شما

اضافه کردن والدین دیگر به گروه دوستانتان ایده خوبی است. داشتن فردی آشنا با چالش های فرزندپروری به شما این فرصت را می دهد که سوال بپرسید، ناراحتی های خود را به اشتراک بگذارید یا با تجربه فرزندپروری خود همدردی کنید.

گروه ها، گروه های کلیسا و گروه های آنلاین وجود دارد که می توانید از طریق پزشک یا بیمارستان خود آنها را پیدا کنید.

 1. در صورت امکان آزمایش بارداری بدهید

انجام معاینات قبل از تولد یک راه عالی برای تجربه هیجان دوران بارداری است. مطمئناً از تجربه دیدن سونوگرافی از نوزاد لذت خواهید برد، اما حتی سایر معاینات معمول می تواند به شما کمک کند با بارداری خود ارتباط برقرار کنید و در مورد هر چیزی که ممکن است در جریان باشد بیشتر بدانید.

این به شما فرصتی می دهد که سؤال بپرسید، در مورد تجربیات شریک زندگی خود بیاموزید و در مورد رشد فرزندتان بیشتر بدانید.

در حالی که برنامه‌های کاری و سایر چالش‌ها ممکن است مانع از شرکت در هر معاینه شوند، با والدین خود در مورد ایجاد برنامه‌ای صحبت کنید که به شما امکان می‌دهد تا حد امکان در آنجا حضور داشته باشید. این روند می تواند تا معاینات پس از تولد کودک ادامه یابد.

 1. بدانید که زندگی جنسی شما ممکن است تغییر کند

والدین شدن قطعاً می تواند بر زندگی جنسی شما تأثیر بگذارد. از اولین لحظه ای که متوجه می شوید که شریک زندگی تان از شما انتظاراتی دارد، ممکن است طیف وسیعی از احساسات را تجربه کنید. شما بیش از حد به شریک زندگی خود وابسته هستید و تمایل به صمیمیت جنسی دارید، از انجام هر کاری که ممکن است بر بارداری تأثیر بگذارد عصبی هستید یا فقط گیج شده اید. در این موارد، گفتگوهای صریح با همسرتان می تواند راه حل خوبی باشد.

جوک های زیادی در مورد چگونگی پایان زندگی جنسی یا تغییراتی که در دوران بارداری در بدن شما اتفاق می افتد خواهید شنید. این نظرات مفید نیستند و پیچیدگی عاطفی جنسی و فرزندپروری را نادیده می گیرند.

حقیقت این است که بهبودی جنسی بعد از بارداری زمان می برد و ما فقط در مورد بهبودی 6 هفته ای صحبت نمی کنیم، بلکه در مورد بهبودی فیزیکی بعد از زایمان صحبت می کنیم.

مهم است که نسبت به همه تغییراتی که هر دو متحمل می شوید حساس باشید – کمبود خواب، شیردهی، تأثیرات عاطفی بچه دار شدن – و در مورد نیازهای خود و همسرتان در رابطه صمیمیت و رابطه جنسی صحبت کنید.

رابطه جنسی بعد از تولد نوزاد می تواند بهتر باشد. شما مانند گذشته به هم متصل هستید و تجربه مشترک فرزندپروری می تواند بسیاری از زوج ها را به هم نزدیکتر کند.

 1. نقاط عطف را جشن بگیرید

پیشرفت بارداری و جشن های قبل از تولد اغلب بر روی زن باردار متمرکز است، اما شما نیز بخشی از داستان هستید. با همسرتان به خرید بروید تا چیزهایی را برای نوزادتان انتخاب کنید. یک دفتر خاطرات از احساسات خود داشته باشید. همچنین در دوران بارداری از خود عکس های زیادی بگیرید. ثبت این تغییرات زندگی به همان اندازه برای شما مهم است.

 1. جایگاه خود را در محصولات دوران بارداری مدعی شوید

کارهای زیادی برای انجام دادن برای عضو جدید وجود دارد. تهیه شناسنامه جدید، آماده کردن مکانی برای نوزاد، صرفه جویی در هزینه، جستجوی مراقبت از کودک و بسیاری چیزهای دیگر که باید قبل از تولد نوزاد تهیه کنید.

ممکن است متوجه شوید که از بودن بخشی از همه اینها لذت می برید، یا اینکه فقط با جنبه های خاصی سروکار دارید. به دنبال راه های زیادی برای مشارکت در آماده شدن برای ورود عضو جدید باشید.

چند پیشنهاد:

 • آموزش نصب و استفاده از صندلی ماشین کودک (و داوطلب شدن برای آموزش دیگران)
 • در مورد نگهداری از کودک یا بیمه تماس بگیرید
 • مبلمان را کنار هم قرار دهید یا اتاق را رنگ کنید
 • بهترین کریر نوزاد یا شیر خشک را پیدا کنید
 • با همسرتان در کلاس زایمان یا شیردهی شرکت کنید
 • در مورد مرخصی مورد نیاز خود با کارفرمای خود صحبت کنید
 • کیف بیمارستان را آماده کنید
 1. در صورت نیاز به عنوان یک رابط یا تشویق عمل کنید

یک نوزاد تازه متولد شده می تواند بهترین و بدترین ها را همزمان به نمایش بگذارد. صحبت در مورد کار گروهی را به خاطر دارید؟ این شما، همسرتان و نوزاد جدیدتان هستید.

این به شما به عنوان یک تیم بستگی دارد که چگونه با مواردی مانند اینکه چه کسی برای زایمان در آنجا حضور دارد، چه زمانی از مهمانان استقبال کنید و میلیون ها تصمیم دیگری که با هم می گیرید، رفتار کنید. اگر اعضای خانواده یا دوستان انتخاب های شما را زیر سوال ببرند، مهم است که در مورد آن با یکدیگر صحبت کنید.

به یاد داشته باشید که تعیین حد و مرز طبیعی است. اگر می خواهید با دعوت از همه کسانی که می شناسید در روزهای پس از تولد نوزاد به خانه خود جشن تولد بگیرید، عالی است.

اما اگر بخواهید بازدیدکنندگان را محدود کنید و زمانی را به عنوان یک خانواده به تنهایی بگذرانید، به همان اندازه عالی است. شما می‌توانید کسی باشید که به دیگران اجازه می‌دهید بدانند در حال انجام چه کاری هستید که نمی‌خواهید به عنوان یک خانواده انجام دهید.

 1. از همسرت دفاع کن

نه تنها در موقعیت های خانوادگی، بلکه ممکن است به معنای پرسیدن سوال در حین معاینات یا هنگام زایمان باشد. این ممکن است به این معنی باشد که هر کاری که می توانید برای حمایت از تصمیم او برای بازگشت به کار یا تصمیم او برای ماندن در خانه انجام دهید.

همچنین ممکن است به معنای جستجوی علائم افسردگی پس از زایمان و کمک به او برای دریافت کمک حرفه ای مناسب باشد. شما نیروی قدرتمندی در حمایت از سلامت همسرتان هستید و داشتن والدین سالم برای فرزندتان مفید است.

 1. تقسیم مسئولیت ها

ما در دوران بارداری در مورد این موضوع صحبت کردیم، اما هنگام تولد نوزاد حتما به آن پایبند باشید. معمولاً پدران در روزهای اولیه احساس غفلت می کنند، به خصوص اگر مادر در حال شیردهی باشد. ممکن است احساس کنید که نقش شما چندان مهم نیست – اما بدانید که این مهم است.

روش های مراقبت از نوزاد:

پوشک کودک را عوض کنید – نه تنها در روز، بلکه در نیمه شب که از خواب بیدار می شود.

او را غسل بده

مدتی را به در آغوش گرفتن و در آغوش گرفتن پوست به پوست بگذرانید تا به او کمک کنید احساس امنیت کند.

آهنگ خاصی را برای خواندن هنگام خواب انتخاب کنید

تغذیه با شیشه شیر (یا اگر کودک منحصراً با شیر مادر تغذیه می شود، قبل و بعد از شیر دادن از او مراقبت کنید)

برای همسرتان نوشیدنی و تنقلات بیاورید

کارهایی مانند شستن ظرف ها و لباس ها را انجام دهید. شما همچنین می توانید در حالی که کارهای زیادی را در خانه انجام می دهید لباس کودک را بپوشید.

 1. حس شوخ طبعی خود را حفظ کنید

تربیت فرزند کار کثیفی است. دشوار، پیچیده و دست و پا گیر است. اما همچنین سرگرم کننده، هیجان انگیز و با ارزش است. کلید گذر از لحظات – چه خوب و چه بد – این است که بتوانید بخندید. وقتی به اندازه کافی نمی خوابید، به نظر می رسد هر پوشک منفجر شده است، و به طور تصادفی شیر مادر را در قهوه خود می ریزید، توانایی خندیدن شما را از چالش ها عبور می دهد.

 1. برو بخواب

شریک زندگی شما به خواب نیاز دارد. شما همچنین باید بخوابید. کودک شما نیز به خواب نیاز دارد.

راه‌های زیادی برای خوابیدن وجود دارد، و برای یافتن راه‌های مناسب برای خانواده‌تان، ممکن است کمی تلاش و خطا طول بکشد. مهم این است که همه خواب باشند. شاید فردا مجبور شوید سر کار بروید و همسرتان هم همینطور.

به نوبت به خواب بروید، هر زمان که می توانید چرت بزنید و وظایف و مسئولیت ها را تقسیم کنید تا طرف مقابل بتواند استراحت کند. هر کاری که انجام می دهید، مطمئن شوید که همه افراد خانه فرصت خوابیدن دارند.

 1. بدانید که برای فرزندتان مهم هستید

مراحل زیادی در زندگی کوچولوی شما وجود خواهد داشت. گاهی اوقات ممکن است احساس جدایی یا اهمیت کمتری داشته باشید.

بازگشت به کار یا احساس پرستار دوم ممکن است دشوار باشد. اما کار کردن در بیرون از خانه برای امرار معاش شما را به پدر و مادر بدی تبدیل نمی کند. شما از خانواده خود حمایت می کنید.

مطمئن باشید و بدانید که مطمئناً لحظاتی برای درخشش خواهید داشت. به عنوان مثال، هنگامی که کودک شما برای اولین بار می گوید “oppa” یا انگشت شما را می گیرد. یا زمانی که شما تنها کسی هستید که می خواهند با او باشند یا آهنگ خودشان را بخوانند.

پدر بودن یعنی حضور طولانی مدت در لحظه. حضور شما در زندگی فرزندتان هدیه ای است که هر روز به او و خودتان می دهید.

منبع: Healthline

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما