3 ماه مفقود شدن دختر خوبسازی در شیراز

ماجرای ناپدید شدن سما یکی از ماجراهایی است که این روزها در اخبار غایب است، اما خانواده او همچنان منتظر بازگشت دختر هستند و خواهرش سلما جهانباز می گوید متاسفانه وضعیت تغییر نکرده است.

به گزارش هفت صبح، سما سمیران جهانباز دختر 22 ساله اصفهانی که به همراه خانواده اش از اصفهان به شیراز رفته بود در خیابان معالی آباد شیراز ناپدید شد. و به زودی پرونده این دختر گمشده به پلیس و مقامات قضایی شهر شیراز گزارش شد و فرضیه ربوده شدن این دختر قوت گرفت.

ماجرا به 25 جولای امسال برمی گردد. سما با مادر و برادرش به خانه خاله اش در شیراز رفت. سما روز حادثه برای فروش یک قطعه طلا به طلافروشی واقع در خیابان شریعتی شیراز مراجعه کرد. آخرین باری که با مادرش صحبت کرد به مادرش گفت که یک ربع دیگر به خانه می آید اما ناگهان ناپدید شد و تلفنش خاموش شد.

پدر سما (سعید جهانباز) درباره ناپدید شدن دخترش گفت: بررسی دوربین مداربسته نشان می دهد دخترم برای گرفتن تاکسی به زیر پل معال آباد رفته است. از سوی دیگر خواهر وی نیز گفت که 3 نفر در رابطه با ناپدید شدن خواهرم توسط مباحث شیراز دستگیر و مورد بازجویی قرار گرفتند.

در ابتدا دو نفر از آنها از این اتهام تبرئه و پس از مدتی آزاد شدند. پس از مدتی سومین مظنون به دلیل نداشتن مدرک با قرار وثیقه آزاد شد. شرایط روحی، روانی و حتی جسمی پدر و مادرم اصلا مساعد نیست و هر روز بر تنش خانواده می افزاید.

وقتی سما را پیدا کردیم گیج شدیم و دیگر نمی دانیم چه کنیم. شب 4 جولای برای خرید رفت و پسر عمویم به او گفت حالا که بیرونم این گوشواره کوچک را به من بفروش. قرار شد همان شب یا فردا صبح خانواده به اصفهان برگردند، سما بعد از رفتن به طلافروشی و فروش گوشواره ساعت 21:57 به مادرش زنگ زد و گفت یک ربع تا بیست دقیقه دیگر خانه خاله ام است. .

سما جهانباز

پس از آن گوشی سما خاموش شد و هیچ تماس، اثری و اثری از آن نداریم. در شیراز در خانه خاله مهمان بودیم و خیابان معال آباد یک خیابان مستقیم است که فاصله چندانی با خانه خاله من ندارد. سما دانشجوی مشاور بود و در اصفهان تحصیل کرد. یک دختر 22 ساله نه مشکل خاصی دارد، نه دشمنی، نه درگیری، نه عشق، نه هیچ چیز.

تماس مشکوک سما با دوستش

سما جهانباز همان شب برای یکی از دوستانش پیام صوتی فرستاد و خواست در مورد موضوعی با او صحبت کند. سلما جهانباز در گفت و گو با ایسنا درباره این پیام توضیح داد: ساعت 21:20 همان شب که سما ناپدید شد، برای دوستش پیامی فرستاد و خواست در مورد موضوعی با او صحبت کند، اما دوستش نبود. آنلاین در آن زمان پیام دیر بود

البته این پیام حتی قبل از ورود سما به جواهر فروشی ارسال شده است. شاید یک دعوای دوستانه بود، اما چون دوستش جواب نداد، نمی‌دانیم چه چیزی می‌خواهد مطرح کند.» وضعیت این خانواده خوب نیست، چندی پیش پدر سما ویدیویی از خودش منتشر کرد و گفت که خسته است. از دست دادن دخترش و قصد خودکشی این خانواده بیش از 90 روز است که دلتنگ دخترش شده است.

سردار قنبری، فرمانده انتظامی شهرستان فرجه از مفقود شدن زن جوان ۲۲ ساله اصفهانی در سفر خانوادگی به شیراز خبر داد و گفت: این پرونده در شیراز در حال پیگیری است. بحث در این مورد موضوع ضرر است و غیر از آن چیز جدیدی به دست نیاورده ایم. تیم ویژه ما در پلیس آگاهی فارس در حال بررسی این پرونده است. در هر صورت سرنوشت این پرونده به همین شکل بوده و به گفته خواهر سما تغییر جدیدی در شرایط ایجاد نشده است.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما