30 درصد از مردم فکر می کنند استفاده از نرم افزار استالکر برای جاسوسی از همسرشان اشکالی ندارد – Zomit


کسپرسکی اخیراً یک نظرسنجی از افراد متاهل انجام داده است تا درک آنها از حریم خصوصی را اندازه گیری کند. این نظرسنجی بر پیگیری دیجیتالی طرف های رابطه متمرکز است و خط کلی آن این است که بفهمد مردم در مورد تلاش های دیجیتالی شریک خود، از جمله نرم افزارهای جاسوسی استالکرور، چه فکر می کنند.

نرم افزار Stallcarware برنامه ای برای جاسوسی از دیگران است و اغلب بدون اطلاع صاحب گوشی نصب می شود. این نرم افزارها معمولاً به صورت برنامه های نظارت بر کودک یا ضد سرقت بر روی گوشی نصب می شوند و می توانند فعالیت اینترنتی صاحب گوشی و صدای او و تصاویر ارسالی یا دریافتی یا محل اختفای او را ردیابی کنند.

به گزارش techspot، حدود 21000 نفر از 21 کشور مختلف در این نظرسنجی شرکت کردند و حدود 30 درصد از آنها معتقدند نظارت بر فعالیت دیجیتال همسرشان اشکالی ندارد. علاوه بر این، بیش از 30 درصد از آنها امکان استفاده از نرم افزارهای جاسوسی سهام را در شرایط خاص فراهم می کند.

مقالات مرتبط:

حال سوال این است که وضعیت خاص چیست؟ بر اساس این نظرسنجی، 64 درصد از کسانی که اجازه استفاده از نرم افزار stackerware را می دهند، مشکوک به خیانت همسرشان هستند و 63 درصد نیز شرایط خاصی را برای امنیت طرف مقابل ذکر می کنند. نیمی از این افراد نیز زمانی که احساس می کنند شریک زندگی آنها درگیر فعالیت های مجرمانه یا غیرقانونی است، موقعیت های خاصی را در نظر می گیرند.

در همین حال، نزدیک به سه نفر از هر چهار پاسخ دهنده (74٪) معتقدند که تاکنون توسط نرم افزار به صورت دیجیتالی ردیابی نشده اند، و اکثر افراد مورد بررسی (83٪) گفتند که بدون رضایت آنها برنامه نظارتی بر روی تلفن خود دارند. در صورت نصب با جفت خود برخورد خواهند کرد.

البته باید توجه داشت که این تعارض در نهایت می تواند به موقعیت های نامطلوب و خطرناکی در روابط بین افراد و در نتیجه خشونت بین دو طرف منجر شود.

اگر نرم افزار stackerware را در گوشی خود پیدا کنید، چه واکنشی نشان می دهید؟


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم