5 اشتباه رایج هنگام شارژ کردن تلفن همراه

بعدی- کاربران تلفن همراه معمولا در هنگام شارژ گوشی هوشمند خود اشتباهات زیادی مرتکب می شوند و تنها زمانی که کارشان تمام شده به آن فکر می کنند.

به گزارش فرارو به نقل از رهنمات، با رعایت چند نکته ساده می توانید عمر باتری گوشی هوشمند خود را افزایش دهید. اگر می خواهید حداکثر استفاده را از باتری گوشی هوشمند خود ببرید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

از شارژر اصلی استفاده کنید

استفاده از شارژرهای غیر اورجینال گوشی های هوشمند یکی از بزرگترین و رایج ترین اشتباهات کاربران تلفن همراه است. از آنجایی که اکثر سازندگان کانکتور و شارژر رسمی را در جعبه و کنار گوشی هوشمند ارائه نمی دهند، توجه به خرید شارژر اصلی بسیار مهم است. توجه به اصالت در خرید کابل شارژ نیز ضروری است. در صورت قطع برق، در صورت استفاده از کابل شارژ و شارژر تقلبی و غیر اصل، گوشی شما به شدت آسیب می بیند.

 هنگام شارژ تلفن همراه

از تخلیه کامل باتری خودداری کنید

به گفته کارشناسان، شارژ مناسب باتری بین 20 تا 80 درصد است و بسیاری از باتری های گوشی های هوشمند با رسیدن به این اعداد شروع به ضعیف شدن می کنند. اگر باتری خود را برای مدت طولانی در محدوده شارژ کمتر از 20 درصد یا بیش از 80 درصد استفاده کنید، ممکن است عملکرد باتری و دستگاه تحت تأثیر قرار گیرد.

شارژر را از برق بکشید

5 اشتباه رایج

گوشی های هوشمند مدرن این قابلیت را دارند که با رسیدن باتری به 100 درصد، شارژ را متوقف کنند. اما این بدان معنا نیست که شارژر کار نمی کند. اگر از دستگاه در حالت شارژ استفاده می کنید و باتری آن کم است، شارژر دوباره راه اندازی می شود و سعی می کند قدرت باتری دستگاه شما را افزایش دهد. همچنان توصیه می شود هنگام شارژ از گوشی هوشمند خود استفاده نکنید. این امر به سلول های باتری آسیب می رساند و بر زمان و عمر مفید دستگاه تأثیر می گذارد.

آسیب حرارتی باتری

علاوه بر عوامل ذکر شده، دما نیز نقش مهمی در استقامت و بهبود عمر باتری دارد. این بزرگترین تهدید برای سلامت طولانی مدت باتری ها است. دمای بالا به باتری فشار وارد می کند و باعث می شود باتری سریعتر از دمای متوسط ​​​​ظرفیت خود را از دست بدهد.

هنگام شارژ، استفاده از گوشی هوشمند را متوقف کنید

انجام بازی، تماشای فیلم و استفاده از تلفن همراه هنگام شارژ بسیار مضر است. این کار چرخه های شارژ را مخدوش می کند و به باتری دستگاه آسیب می رساند.

5 اشتباه رایج

5 نکته برای افزایش عمر باتری گوشی هوشمند

از شارژ برای یک چرخه کامل (0-100٪) و یک شبه اجتناب کنید. در عوض، باتری گوشی هوشمند خود را با استفاده از شارژ جزئی شارژ کنید

پایان دادن به شارژ در 80-90٪ برای باتری بسیار بهتر از 100٪ است.

اگر گوشی عالی به نظر می رسد، از فناوری شارژ سریع استفاده کنید.

گرما قاتل شماره یک باتری است. از داغ شدن بیش از حد گوشی خودداری کنید، هنگام شارژ آن را نپوشانید و اجازه دهید هوا با گوشی تماس پیدا کند.

از انجام بازی های شدید، پخش فیلم یا انجام کارهای سنگین در حین شارژ خودداری کنید.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما