5 کاری که نباید در هواپیما انجام دهید

بعدی- پرواز به دلایل زیادی می تواند استرس زا باشد، از تاخیرهای غیرمنتظره گرفته تا نشستن در کنار مسافران شلوغ. با این حال، برای مهماندارانی که وظیفه رسیدگی به مسافران و مقابله با چالش‌های ناشی از درخواست‌های مداوم مشتریان برای موارد اضطراری در هواپیما را بر عهده دارند، مهمانداری می‌تواند شغلی باشد که به صبر و نگرش مثبت نیاز دارد.

طبق گزارش فرارو که توسط Business Insider منتشر شده است، در اینجا پنج کاری وجود دارد که مسافران برای داشتن یک تجربه بهتر از پرواز نباید انجام دهند:

1- از میزبان ها چشم پوشی کنید

در بیشتر موارد مهمانداران و اعضای خدمه پرواز مسافران را در طول پرواز تنها می گذارند. با این حال، هنگام برقراری ارتباط با مسافران در مورد به روز رسانی های مهم مانند اعلام کمربند ایمنی، مشکلات در طول پرواز و در حین سرویس غذا و نوشیدنی، لحظات مهمی وجود دارد. بیشتر مسافران برای گوش دادن به صحبت های مهمانداران، هدفون خود را بر نمی دارند.

نادیده گرفتن کسی که سعی می کند با شما صحبت کند و به شما نوشیدنی یا غذا ارائه دهد، می تواند بی ادبانه تلقی شود. قاعده آداب معاشرت این است که به نشانه احترام به سادگی هدفون را بردارید. اگر مسافران غذا یا نوشیدنی نمی خواهند، نه گفتن شفاهی مودبانه است.

2- بهره برداری از فضای بالای سر

یکی از بزرگترین موانع مهمانداران در شروع پرواز، برخورد با مسافرانی است که چمدان خود را به درستی روی سر خود نمی گذارند یا به اولویت ها توجه نمی کنند. وقتی گفته می شود اولویت فضا برای چمدان، چمدان چرخدار یا چمدان بزرگتر است، مسافر نباید سعی کند چمدان یا کوله پشتی خود را بالای سرش بگذارد. مهمانداران هواپیما اغلب مجبورند از مسافران بخواهند که کوله پشتی یا کیف دستی خود را زیر صندلی‌هایشان بگذارند و فضای بالای سرشان را برای کیف‌های بزرگ‌تر بگذارند.

3- دستکاری در توالت هواپیما

توالت های هواپیما معمولاً بسیار کوچک هستند، بنابراین مسافران باید سعی کنند تا جایی که ممکن است فضا را تمیز و مرتب نگه دارند، نه اینکه روی صندلی توالت ادرار کنند! باید بپرسید وقتی در خانه دست هایتان را می شویید روی زمین آب می پاشید؟ اگر پاسخ منفی است، چرا این کار را در توالت هواپیما انجام می دهید؟ فقط چند ثانیه طول می کشد تا از دستمال کاغذی در توالت هواپیما استفاده کنید تا هرگونه آشفتگی را پاک کنید.

4- منتظر پتوهای رایگان

چیزی که معمولاً می توانید انتظار داشته باشید این است که در هواپیما احساس سرما کنید. به همین دلیل است که دیدن افراد با لباس های کم پوش برای مهمانداران می تواند ناامید کننده باشد، زیرا به احتمال زیاد انتظار دریافت پتوهای رایگان از مهمانداران را دارند.

از زمان شیوع کووید-19، پتو در پروازهای داخلی در ایالات متحده ارائه نشده است. این روزها معمولاً پتو فقط در پروازهای بین المللی ارائه می شود. در نتیجه، بهتر است در طول پرواز لباس گرمتر و پوشیده بپوشید تا در طول پرواز احساس سرما نکنید. یک پتو یا یک ژاکت سبک به همراه داشته باشید. همچنین اگر بیش از سه ساعت در پرواز هستید و قصد دارید بخوابید، جوراب ها ایده خوبی هستند.

5- درخواست از خدمه کابین برای اصلاح برنامه پروازی به نفع مسافر

اگر مسافری برای پرواز بعدی تاخیر داشته باشد، ممکن است برای کمک به مهماندار هواپیما مراجعه کند و از او بخواهد راهی برای انجام پرواز پیدا کند. این در حالی است که خدمه پرواز توانایی تغییر برنامه پرواز یا زمان حرکت را ندارند. تغییر زمان پرواز چند دقیقه یا حتی 30 دقیقه به تصمیم مهماندار بستگی ندارد.

این تصمیم شرکت هواپیمایی است. مسائل مربوط به ترافیک هوایی، مسائل گیت، گزارش دهی به برج مراقبت پرواز و سایر عوامل در صلاحیت و اختیارات خدمه پرواز نیست. در نتیجه، مسافران بهتر است از مهمانداران بخواهند که توقف کنند یا زمان و برنامه پرواز را از آژانس تغییر دهند و مسافر یا دروازه مسیرهای پروازی جایگزین را بخواهد.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما