50 کشته و تعداد زیادی آواره در سیل در شمال نیجریه

“وقتی میری [Jigawa State]یوسف روز یکشنبه در مقابل دوربین از دوتسه که توسط رسانه های محلی گزارش شد، به خبرنگاران گفت: «ما حدود 50 نفر را به دلیل سیل از دست داده ایم.

یوسف گفت که دست کم 237 خانه تنها در منطقه پالانگو آسیب دیده و مردم مجبور به زندگی در کمپ های موقت شدند. وی توضیح داد که یازده کمپ موقت برای آوارگان ایجاد شده است.

سعدیا فاروق، وزیر فدرال امور بشردوستانه نیجریه اخیراً از ایالت جیگاوا برای توزیع اقلام امدادی، وزارت فدرال، بازدید کرد. جیک.

فاروق در مقابل دوربین به خبرنگاران گفت: «این حادثه به‌ویژه غم‌انگیز است، زیرا مزمن شده است. این امر خسارات زیادی به مدارس، خانه‌ها و معیشت مردم وارد می‌کند».

پرجمعیت ترین شهر آفریقا با سیل و بالا آمدن آب دریاها دست و پنجه نرم می کند.  کارشناسان هشدار می دهند که ممکن است به زودی غیرقابل زندگی شود
فاروق گفت که محمدو بوهاری، رئیس جمهور نیجریه به وزارت امور بشردوستانه و مدیریت بلایای طبیعی دستور داد تا آژانس ملی مدیریت اضطراری را برای ارائه حمایت های لازم از آسیب دیدگان سیل فعال کند.
این سیل پس از چند روز رعد و برق شدید رخ می دهد هشدار سیل از آژانس هواشناسی نیجریه.
بسیاری از نقاط جیگاوا پس از طوفان باران دچار سیل می شوند. در اوایل ماه اوت، در پی سیل ناشی از باران های سیل آسا در هفت منطقه در ایالت شمال شرقی نیجریه، حدود هفت نفر کشته و ده ها ساختمان ویران شدند.
سال گذشته، بیش از 120 خانواده در ولسوالی گوری این ایالت به دلیل آبگرفتگی خانه هایشان پس از باران شدید آواره شدند.

هیچ راه حل سریعی وجود ندارد

سلیمان آدامو، وزیر منابع آب، که او نیز اهل جیگاوا است، دو سال پیش به رسانه های محلی گفت که هیچ راه حل سریعی برای مشکل سیل در این ایالت وجود ندارد و حتی بودجه نیز نمی تواند آن را مهار کند.

“حذف آب از رودخانه راه حلی برای سیل نیست، یک راه حل موقتی است که نیاز به هزینه زیادی دارد. اگر تمام بودجه های دولت فدرال و ایالت جیگاوا برای حذف آب رودخانه هادیجیا ترکیب شود.” ما نمی‌توانیم به آن دست پیدا کنیم.» وی افزود: هیچ اقدام کوتاه مدتی برای جلوگیری از سیل وجود ندارد، اما می‌توانیم نسبت به کاهش و هشدار سریع اقدام کنیم.

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

تماس با ما