6 نکته برای مدیریت سیستم در خانه برای کاهش استرس

بعدی- مدیریت و مدیریت استرس برای کاهش استرس در طول زندگی بسیار مهم است. سازماندهی و چیدمان خانه فضایی را برای فعالیت های خاصی فراهم می کند که می تواند به یک عادت تبدیل شود تا آرامش ایجاد کند. اگرچه هیچ یک از موارد زیر برای داشتن خانه ای مرتب و منظم مطلق نیستند، اما همه اینها ایده های عالی برای سازماندهی خانه و ترویج شیوه های مدیریت استرس هستند. گوشه ای از اتاق یا خانه خود را به یک یا چند مورد زیر اختصاص دهید:

1. ایستگاه مراقبه
به گفته فرارو، مدیتیشن یک راه عالی برای مدیریت استرس است. مدیتیشن فواید جسمی و عاطفی زیادی دارد، به طوری که می تواند توانایی شما را برای مقابله با عوامل استرس زا در آینده بهبود بخشد. ایجاد یک فضای خصوصی برای مدیتیشن می تواند انجام منظم این تمرین را آسان تر کند. حتی بسیاری از مراقبه گران با تجربه انجام این تمرین را در محیط های شلوغ و شلوغ دشوار می دانند. زندگی در یک مکان آرام می تواند به شما کمک کند آرام بمانید.

2. یک ورزش خانگی برای مقابله با استرس انجام دهید
ورزش یکی دیگر از تکنیک های کاهش استرس شگفت انگیز است که فواید گسترده ای برای سلامت کلی دارد. رفتن به باشگاه برای همه نیست. هزینه های اضافی، زمان رفت و آمد، یافتن جای پارک و… می تواند بازدارنده ای برای ورزش دیگران باشد. ورزش در فضای باز برای بسیاری از افرادی که در آب و هوای فصلی زندگی می کنند گزینه مناسبی نیست. ایجاد محیطی که امکان ورزش در خانه را فراهم می کند می تواند یک امتیاز واقعی باشد و گاهی اوقات می تواند بین سبک زندگی که شامل ورزش منظم است تفاوت ایجاد کند.

3. مکاتبات خود را در گوشه ای از خانه نگه دارید تا استرس را مدیریت کنید
حفظ روابط قوی یک راه عالی برای کاهش استرس است. علاوه بر مطالعات متعدد، یافته های تحقیقات اخیر نشان داده است که ایجاد روابط قوی در مدیریت استرس و سلامت کلی فواید زیادی دارد. تقویت روابط از طریق مکاتبات منظم از طریق ابزارهای مختلف مانند ایمیل، ایمیل یا فیس بوک می تواند به شما در حفظ دوستی های خود کمک کند. بیان افکار و عقاید می تواند مزایای زیادی برای شما به همراه داشته باشد.

4. فضایی برای تأمل ایجاد کنید
داشتن فضایی برای یادداشت افکار و خاطرات روزانه خود در یک سالنامه یا خاطرات می تواند بسیار شخصی باشد. داشتن یک دفتر کار خانگی یا اتاقی برای فکر کردن بسیار عالی است، حتی داشتن میز یا صندلی راحت برای نشستن در بخشی از خانه می تواند به شما کمک کند استرس را از بین ببرید.

5. شما یک اتاق با منظره (طبیعت) دارید.
ارتباط با طبیعت می تواند راه موثری برای کاهش استرس باشد. بسیاری از محققان دریافته‌اند که بیرون رفتن منظم یا حتی داشتن یک قطعه طبیعت در خانه (مثلاً گیاهان خانگی) می‌تواند تأثیر آرام‌بخشی بر خلق و خو داشته باشد. به همین دلیل ایجاد مناظر زیبا در خانه خوب است. نگاه کردن به طبیعت از پنجره، داشتن یک باغ در پاسیو (یا داشتن یک نسخه مینیاتوری از یک گیاه روی میز)، یا داشتن یک گیاه در هر اتاق از خانه می تواند به شما کمک کند آرام بمانید.

6. به طور کلی منظم باشید
کاهش بی نظمی در خانه راه دیگری برای مدیریت استرس در خانه است. اگرچه ممکن است انتظار داشته باشید که خانه شما همیشه عاری از هرج و مرج باشد، اما این به خودی خود می تواند منجر به استرس تلاش برای کمال شود. با این حال، دلایل و راه های زیادی برای یافتن یک مکان راحت وجود دارد. ایجاد تعادل بین تمیزی و راحتی در هنگام درهم ریختگی می تواند به شما در مدیریت استرس کمک کند. توجه داشته باشید که بی نظمی می تواند باعث استرس شود. حتی می توانید نظافت را به عنوان نوعی کاهش استرس در نظر بگیرید.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما