9 سایت محبوب برای سرمایه گذاران حرفه ای در بازار بورس

بعدی- مشارکت کنندگان حرفه ای بازار سهام، جدا از سامانه معاملات آنلاین کارگزاری، هر روز از وب سایت های مختلف بازدید می کنند و اطلاعات خود را به روز می کنند. مهمترین آنها سایت مدیریت فناوری بورس است که بیشترین بازدید را در بین وب سایت های بازار سرمایه دارد. سامانه کدال، سایت شرکت های سهامی و غیر سهامی، سجام، سپرده گذاری مرکزی از دیگر سایت هایی هستند که نقش حیاتی برای سهامداران دارند. مرکز پردازش اطلاعات مالی جزئیات فعالیت شرکت ها را در اختیار شما قرار می دهد تا پس از تایید، بتوانید سرمایه گذاری مطمئنی در بورس داشته باشید. دو سایت مشارکت‌کننده و Rehavard 365 مشابه شبکه‌های اجتماعی برای مشارکت‌کنندگان هستند و هر دو تسهیلاتی را برای سرمایه‌گذاران بورس فراهم می‌کنند. ممکن است لازم باشد پس از خواندن این گزارش، بوکمارک های مرورگر خود را اسکرول کنید.

1- سایت اداره فناوری بورس اوراق بهادار. Tsetmc.com

به گزارش فرارو، اولین و مهمترین سایتی که یک سهامدار باید بداند، سایت اداره فناوری بورس تهران به نشانی Tsetmc.com او هست. در این سایت اطلاعات قیمت و معاملات تمامی نمادهای بازار سرمایه از بورس و فراتر از بورس تا بورس کالا و انرژی قابل مشاهده است. این وب سایت به عنوان منبع اصلی اطلاعات معاملات شناخته می شود و آنچه در سامانه معاملات آنلاین کارگزاری مشاهده می کنید در مقایسه با اطلاعات وب سایت مدیریت فناوری با کمی تاخیر به روز می شود. از ویژگی های وب سایت مدیریت فناوری بورس می توان به ساعت بازار متشکل از تمامی نمادها، مشخصات نمادهای مختلف، فیلتر شدن توکن های مورد نیاز، نمایش اطلاعات کلی بازار مانند اندیکاتورها، آمار معاملات، نقشه بازار و همچنین بخش آموزش اولیه بورس. نمایه نماد در tsetmc.com تمام اطلاعاتی را که باید در مورد معاملات و قیمت سهام بدانید در اختیار شما قرار می دهد و مبنایی برای تحلیلگران سهام برای خواندن نمودارها است.

2- سیستم کدال. Codal.ir

از طریق سامانه کدال در آدرس به شرکت ها اطلاع دهید codal.ir برای عموم منتشر می شود. در زمان انتشار اطلاعیه های مهم بسته به اهمیت نماد شرکت مورد نظر در بورس متوقف می شود تا سهامداران فرصت مراجعه به سامانه کدال و مشاهده آگهی منتشر شده را داشته باشند. از جمله اطلاعیه های مهمی که در سامانه کدال منتشر می شود، به افزایش قیمت محصولات شرکت ها، شفاف سازی اخبار منتشر شده، شفاف سازی نوسانات قیمت و برگزاری مزایده یا خرید و فروش عمده سهام اشاره می کنیم. شرکت ها موظفند علاوه بر تبلیغات، اطلاعات مربوط به صورت های مالی، گزارش فعالیت های دوره ای، دعوت از مجامع عمومی، نتایج مجامع و … را در سامانه کدال منتشر کنند. تحلیلگران از اطلاعات صورت های مالی شرکت ها برای تجزیه و تحلیل سهام اصلی استفاده می کنند.

3- سامانه SJAM. sejam.ir

9 سایت محبوب برای سرمایه گذاران حرفه ای در بازار بورسدر سال‌های پس از کرونا، Sejam قابلیت احراز هویت آفلاین را راه‌اندازی کرد

اکثر سهامداران بورس حداقل یک بار به سجام مراجعه کرده اند. از اواسط سال 1397 تاکنون افرادی که قصد دریافت کد مبادله ای را دارند، لازم است در سامانه سجام به آدرس sejam.ir بودن. آنها باید اطلاعات خود و همچنین اطلاعات حساب بانکی خود را در این سامانه ثبت کنند. با این اوصاف در زمان برگزاری مجمع عمومی شرکت ها اغلب سود سالانه آنها از طریق سامانه سجام به حساب بانکی ثبت شده در این سامانه واریز می شود. سهامداران می توانند هر زمان که بخواهند حساب بانکی سجام خود را تغییر دهند تا سود به حساب جدید واریز شود. علاوه بر این موارد، سجام در سال‌های پس از کرونا، امکان احراز هویت آفلاین را راه‌اندازی کرد و از طریق این سایت می‌توانید از کارگزاری‌ها، سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی که امکان احراز هویت آفلاین را برای تازه واردان به بورس فراهم کرده‌اند، مطلع شوید.

4- شرکت سپرده گذاری مرکزی. csdiran.ir

سایت شرکت مرکزی سپرده گذاری و تسویه وجوه به نشانی csdiran.ir دارای زیرمجموعه های مهمی است که هر کدام می تواند مورد توجه گروهی از سهامداران باشد. از مهمترین آنها می توان به پورتال یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به آدرس dn.csdiran.ir اشاره کرد. به کسانی که در سجام ثبت نام کرده و احراز هویت را انجام داده اند سجامی می گویند. سهامداران سجامی می توانند با ورود به پورتال یکپارچه ذینفعان، کلیه سهام خود را که در کارگزاران مختلف نگهداری می شود، به طور همزمان مشاهده کنند. برای کسانی که از کارگزاران مختلف برای معامله در بورس استفاده می کنند، این سایت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین امکان مشاهده سود تقسیمی توسط نهادهای شرکتی برای سهامداران خود از طریق درگاه یکپارچه سهامداران وجود دارد تا ببینید کدام شرکت ها باید منتظر واریز سود سهام باشند.

5- شرکت بورس اوراق بهادار تهران. tse.ir

سایت بورس اوراق بهادار تهران به نشانی tse.ir اطلاعات نمادهای بورس را در اختیار سهامداران قرار می دهد. از امکانات این سایت می توان به بررسی شاخص های صنعت اشاره کرد که در سایت اداره فناوری بورس یعنی tsetmc.com قابل دسترسی نیست. در این سایت اطلاعاتی از بازارهای مختلف بورس اوراق بهادار تهران ارائه شده است. البته اکثر سهامداران در بازار پول فعال هستند. از جمله این اطلاعات می توان به نمای بازار، نقشه بازار، گزارش های آماری، نمادهای حرکتی بازار، معاملات و شاخص های کلیدی و … اشاره کرد. سایت بورس اوراق بهادار تهران منبع اصلی انتشار اطلاعیه های مهم از جمله تغییرات در روند معاملات و همچنین عرضه اولیه سهام شرکت ها در بورس است. زمانی که اخباری در مورد عرضه اولیه یک شرکت می شنوید، بهتر است برای اطمینان از صحت آن، سایت شرکت بورس تهران را بررسی کنید.

6- شرکت فربر ایران. ifb.ir

9 سایت محبوب برای سرمایه گذاران حرفه ای در بازار بورساطلاعیه در خصوص عرضه اولیه سهام و تغییرات روش های معاملاتی ابتدا در سایت ifb.ir منتشر می شود

اطلاعات شرکت های پذیرفته شده در بورس در سایت این شرکت به نشانی ifb.ir منتشر می شود. در این سایت می توانید اطلاعات معاملات بازار فرابورس از جمله شاخص کل فرابورس، ارزش بازار فرابورس به تفکیک صنایع مختلف و همچنین آمار معاملات را مشاهده کنید. یکی از پرکاربردترین قسمت های وب سایت فرابورس، آمار عملکرد کارگزاری است. هر ماه آمار معاملات انجام شده توسط کارگزاران مختلف را منتشر می کند و این گزارش مبنای رتبه بندی کارگزاران است. اطلاعیه مربوط به پیشنهاد اولیه شرکت های فرابورسی و همچنین تغییرات در فرآیند معاملات ابتدا در سایت ifb.ir منتشر می شود و تا زمانی که آگهی درخواستی در این سایت بارگذاری نشده باشد، قطعی تلقی نمی شود. در این سایت با جستجوی کدهای فرابورسی می توانید اخبار مربوط به کد مورد نظر را مشاهده کنید.

7- مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران. fipiran.com

شرکت مدیریت فناوری بورس اوراق بهادار تهران علاوه بر tsetmc.com یک سایت مجزا زیر نظر مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران به نشانی fipiran.ir با راه اندازی در این سایت، اطلاعات تخصصی تری در مورد هر نماد منتشر می شود که برای تحلیلگران پایه سهام بسیار مفید است. از طریق سایت پردازش اطلاعات مالی می توانید نسبت های مالی را مشاهده و با مدت مشابه سال قبل مقایسه کنید. یکی از مهم ترین عوامل برای ارزیابی عملکرد آنها، تغییرات سالانه سود شرکت است. یکی از مهمترین ویژگی های این سایت برای سهامداران خرد، مقایسه اطلاعات صندوق های سرمایه گذاری است. به خصوص کسانی که قصد سرمایه گذاری غیرمستقیم در بورس را دارند می توانند با مراجعه به این سایت لیست تمامی صندوق های سرمایه گذاری فعال و مشخصات آنها را مشاهده کرده و با بررسی نرخ بازده، نوع صندوق و … بهترین گزینه سرمایه گذاری را انتخاب کنند.

8- سهامدار. sahamyab.com

مشارکت کننده مانند یک شبکه اجتماعی برای تبادل اطلاعات بین مشارکت کنندگان است. این سایت در sahamyab.com زیر مجموعه کارگزاری تدبیرگران فردا می باشد اما تمامی سهامداران می توانند از تسهیلات آن استفاده کنند. مهمترین ویژگی آن نمایه مجزای آیکون ها است. کاربران سایت سهام یاب می توانند نظرات خود را در قالب توییت برای هر نماد ارسال کنند. نحوه عملکرد آن شباهت زیادی به شبکه اجتماعی توییتر دارد و همین موضوع آن را به محلی برای تبادل نظر سهامداران تبدیل کرده است. علاوه بر شبکه اجتماعی، مشارکت کنندگان اطلاعات بیشتری در مورد معاملات بازار ارائه می دهند. نقشه بازار، ابزار تحلیل تکنیکال، ناظر پیشرفته، اطلاعیه کدال و فهرست تماشا از جمله امکانات این سایت است. مشارکت کننده همچنین بخشی برای بررسی عملکرد صندوق های سرمایه گذاری مشترک ETF دارد که در آن می توانید قیمت و ارزش واحدهای صندوق سرمایه گذاری مشترک را بررسی و مقایسه کنید.

9- راوارد 365; Rahavard365.com

9 سایت محبوب برای سرمایه گذاران حرفه ای در بازار بورسبخش اندیکاتورها در راهورد 365 گزینه خوبی برای مشارکت کنندگان غیرحرفه ای در تحلیل تکنیکال است.

راهورد 365 سامانه ای برای تایید اطلاعات مالی شرکت ها می باشد. هر یک از نمادهای موجود در سایت با عنوانی مرتبط است rahavard365.ir آنها مشخصات خود را دارند. اطلاعات معاملات مانند قیمت، تاریخ تغییرات، پیشنهاد و تقاضا، معاملات حقیقی و حقوقی، eps و dps، بازده، نقدینگی و سایر اطلاعات درخواستی در صفحات هر نماد به روز می شود. در این سایت اخبار مربوط به هر نماد در پروفایل خود بازنشر می شود و همچنین در صورت درج آگهی از سوی شرکت ها در پروفایل نماد مورد نظر قابل مشاهده است. بخش اندیکاتورها در وب سایت رهوارد 365 می تواند انتخاب خوبی برای مشارکت کنندگان غیرحرفه ای در تحلیل تکنیکال باشد. این قسمت سیگنال های هر یک از اندیکاتورها را بررسی می کند و نتیجه را در قالب یک نمودار، زمان خرید یا فروش سهام نمایش می دهد. خطوط حمایت و مقاومت برای هر دو نماد و اندیکاتور نیز در این بخش قابل مشاهده است.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما