9 ورزشکار پاراکوندو در بازی های پاراآسیایی چین شرکت می کنند

کد خبر: 1847971
21 مهر 1401 ساعت 15:01 |
64. بازدید

0
نقطه نظر

رئیس انجمن پاراکواندو از حضور 9 ورزشکار در بازی های پاراآسیایی هانگژو چین خبر داد و گفت: تلاش می کنیم در اولین حضور خود در بازی های آسیایی حضور پرقدرت و مدال آوری داشته باشیم.

9 ورزشکار پاراکوندو در بازی های پاراآسیایی چین شرکت می کنند

مسعود لشکری ​​در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران، اظهار کرد: امسال 3 دوره مهم مسابقات جایزه بزرگ بلغارستان، بازی های آسیایی ویتنام و امارات داشتیم که نتیجه این مسابقات کسب 9 قهرمانی بود. بازی های آسیایی در هانگژو، چین از 10 کلاس در نظر گرفته شده، بخشی برای زنان و مردان وجود داشت.

وی بیان کرد: به دلیل اینکه پارا کندو برای اولین بار به بازی های آسیایی می رود تلاش می کنیم حضوری موفق و مدال آور داشته باشیم.

رئیس انجمن باراکوندو همچنین با بیان اینکه چرا تیم ملی باراکوندو به گرندپری فرانسه اعزام نشده است، بیان کرد: قرار بود با هشت ورزشکار در این مسابقات شرکت کنیم که متاسفانه سفارت فرانسه با ما و ویزاهای اعزام همکاری نکرد. ورزشکاران دیر رسیدند.. البته فدراسیون تکواندو و کمیته ملی پارالمپیک تلاش زیادی در این زمینه کردند اما متاسفانه شرایط اعزام فراهم نشد.

لشکری ​​درباره وضعیت پاراکواندو نسبت به گذشته نیز خاطرنشان کرد: از سال 1388 که پاراکواندو در رده مردان راه اندازی شد تعداد ورزشکاران این رشته کم بود اما اکنون در رنکینگ هستیم و روند رو به افزایش است. در بخش بانوان با گذشت دو سال از راه اندازی آن، افراد زیادی جذب این تخصص شدند و نزدیک به 30 نفر در استان ها فعالیت داشتند. فکر می کردیم با شناسایی و تربیت هواداران خوب برای تیم ملی می توانیم جایگاه خود را در آسیا و جهان بالا ببریم.

وی در پایان در خصوص اینکه فدراسیون تکواندو چقدر از شما حمایت می کند، افزود: فدراسیون تکواندو همیشه حامی ورزشکاران بارکوندو بوده و هست چه در اردوها و چه در زمان اعزام و اگر امروز ورزشکاران را به مسابقات مختلف اعزام کنیم. تورنمنت های بدون نگرانی به دلیل حمایت آنها از فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک است.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما