9 کاربرد شگفت انگیز خمیر دندان که نمی دانستید!

خمیر دندان کاربرد بسیار بیشتری نسبت به مسواک زدن دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

به گزارش همشری، بیشتر ما خمیردندان را فقط به عنوان یک محصول بهداشتی می شناسیم که در پیشگیری از پوسیدگی دندان مفید است. اما حقیقت این است که این محصول سلامتی علاوه بر حفظ سلامت دهان و دندان فواید دیگری نیز دارد.

آبکاری برای نقره و جواهرات

برای درخشندگی ظروف نقره از خمیر دندان سفید استفاده کنید. برای این کار در ظرفی کمی خمیر دندان سفید و نمک بریزید و مقداری آبلیمو به آن اضافه کنید. سپس این مواد را روی ظروف نقره بمالید تا براق شود. از خمیر دندان می توان برای تمیز کردن حلقه ازدواج یا سرو طلا نیز استفاده کرد. برای این منظور می توانید از خمیر دندان و یک مسواک نرم برای تمیز کردن جواهرات خود استفاده کنید.

پاکسازی آکنه و جوش

اگر از آکنه یا جوش رنج می برید، می توانید به مدت 20 دقیقه کمی خمیر دندان روی جوش ها قرار دهید تا جوش ها خشک شوند. این روش به درمان آکنه نیز کمک می کند.

نظافت و پولیش شیرآلات

اگر کمی خمیر دندان را روی سینک و شیرهای حمام خود قرار دهید و آن را برای چند دقیقه روی آن بگذارید، متوجه می شوید که چقدر براق هستند.

چراغ ماشین را تخلیه کنید

با گذشت زمان، چراغ های جلوی خودرو کدر و پر از خط و خش می شوند. ابتدا چراغ های جلوی خودرو را با آب تمیز کنید و سپس با خمیر دندان و پارچه نرم تمیز کنید.

تسکین سوختگی های جزئی

همچنین از خمیردندان در نواحی با سوختگی خفیف استفاده می شود. اگر مقدار کمی از خمیر دندان را به محل سوختگی بمالید، ناحیه سوخته فروکش می کند.

تمیز کردن آینه و درب حمام

اگر با آینه بخار پز در سرویس بهداشتی مشکل دارید، می توانید ابتدا بخار را با یک پارچه مناسب از روی سطوح پاک کنید و سپس کمی خمیر دندان سفید روی آن قرار دهید. همچنین گاهی اوقات درهای تمام شیشه ای حمام کثیف می شوند. اگر می خواهید پلاک را از بین ببرید، مقداری خمیر دندان را با یک پارچه مرطوب بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند. سپس درب را بشویید و از درخشندگی آن لذت ببرید.

درمان نیش حشرات

خمیر دندان برای درمان نیش حشرات نیز مفید است. اگر کمی خمیر دندان روی محل گزش بمالید، تورم و التهاب را کاهش می دهد.

میز اتو را پاک کنید

اگر بعد از اتو کشیدن لکه روی لباس باقی ماند، می توانید از خمیر دندان استفاده کنید. کف اتو را کمی خمیر دندان بگذارید و بعد از چند دقیقه با مسواک مسواک بزنید تا کاملا تمیز شود. سپس با یک پارچه مرطوب پاک کنید.

کفش های براق

شاید باورتان نشود، اما از خمیر دندان برای جلا دادن کفش های کتانی و کفش های کتانی نیز استفاده می شود. برای این کار باید کمی خمیر دندان را روی یک پارچه نرم بریزید و روی کفش خود بگذارید.

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما