Binance و FTX بهترین پیشنهادها را برای وایجر ورشکسته ارائه می دهند

صرافی کریپتو FTX و بایننس پیشنهادهای پیشگامانه ای را برای دارایی های وام دهنده ارز دیجیتال ورشکسته Voyager Digital ارائه کرده اند. Ltd.

VYGVQ -5.89٪

به گفته افراد آشنا، اما هنوز هیچ یک از پیشنهادات پذیرفته نشده است.

به گفته مردم، پیشنهاد فعلی بایننس حدود 50 میلیون دلار است که کمی بالاتر از قیمت رقیب FTX است.

وویجر که در سال 2019 تأسیس شد، یک پلتفرم وام‌دهی رمزنگاری را راه‌اندازی کرد که سپرده‌های مشتریان را می‌گرفت، به آنها بهره پرداخت می‌کرد و دارایی‌ها را به اشخاص ثالث وام می‌داد. در سال 2019 از طریق ادغام معکوس عمومی شد. در اوج سهام در سال 2021، ارزش بازار این شرکت 3.9 میلیارد دلار بود.

در زمان تشکیل پرونده ورشکستگی در ژوئیه 2022، وویجر گفت که مجموع دارایی هایش 5 میلیارد دلار و کل بدهی هایش 4.9 میلیارد دلار است.

FTX و Binance از معدود برندگان سقوط کریپتوکارنسی هستند. هر دو موفق شدند سهم خود را در بازار معاملات افزایش دهند. FTX، متعلق به سام بنکمن-فرید، در طول دوره رکود به شدت در حال خرید دارایی های مضطرب بود.

حراج دارایی های وویجر از 13 سپتامبر آغاز شد. از دیگر مناقصه‌گران شرکت کننده می‌توان به پلتفرم تجاری و مالی Wave، کراس تاور، مدیر سرمایه‌گذاری کریپتو اشاره کرد. همچنین این امکان وجود دارد که یک مناقصه گزار جداگانه یک پیشنهاد رقابتی جدید ارائه دهد.

یک جلسه استماع در نیویورک در 29 سپتامبر برای اعلام پیشنهاد برنده برنامه ریزی شده است، اما ممکن است به زودی اعلام شود.

وویجر که در تورنتو معامله می‌کند و خارج از نیویورک فعالیت می‌کند، در ماه جولای پس از فروش کریپتو که منجر به انبوه درخواست‌های برداشت شد که ذخایر شرکت را تخلیه کرد، اعلام ورشکستگی کرد. قیمت سهام آن در سال 2022 بیش از 95 درصد در زمان تشکیل پرونده کاهش یافته است.

درخواست‌های برداشت محدود و سپس به حالت تعلیق درآمدند و نتوانستند آن‌ها را پر کنند زیرا 1.1 میلیارد دلار وام داده بودند. بیش از نیمی از آن در صندوق تامینی Three Arrows Capital Ltd بود. ، که وویجر بیش از 650 میلیون دلار به آنها وام داده است. دادگاه جزایر ویرجین بریتانیا در ماه ژوئن پس از شکایت طلبکاران از این شرکت در پی سقوط استیبل کوین TerraUSD، دستور انحلال Three Arrows را صادر کرد.

یکی دیگر از وام گیرندگان، شرکت تجاری Alameda Research بود که تحت مالکیت آقای فرد بانکمن به عنوان FTX است. آلامدا در زمان تشکیل پرونده ورشکستگی، حدود 377 میلیون دلار ارز دیجیتال از وویجر وام گرفت.

وویجر همچنین یک قطعه از خود را به Alameda فروخت. وویجر در پرونده ورشکستگی خود در ماه جولای اعلام کرد که آلامدا 9.5 درصد از سهام را در اختیار دارد. در ماه ژوئن، Alameda دو خط اعتباری را به Voyager اختصاص داد، یکی به مبلغ 200 میلیون دلار نقد و دیگری برای 15000 بیت کوین. زمانی که وویجر اعلام ورشکستگی کرد، آلامدا بزرگترین طلبکار آن با وام بدون وثیقه 75 میلیون دلاری بود.

در شکایتی در روز دوشنبه، آلامدا موافقت کرد که 200 میلیون دلار ارز دیجیتال وام گرفته شده را در ازای 160 میلیون دلار وثیقه که توسط وویجر در اختیار داشت، بازپرداخت کند.

-سوما بیسواس در این مقاله مشارکت داشت.

به Paul Vigna در [email protected] بنویسید

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق حفظ شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

در نسخه چاپی 21 سپتامبر 2022 با عنوان “Binance, FTX Top Bidders for Voyager” ظاهر شد.

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

تماس با ما