BJP پس از ورود وزیر مسلمان با CM نیتیش کومار، معبد را پاکسازی می کند

جایا: واحد ناحیه گایا حزب بهاراتیا جاناتا در بحبوحه درگیری بر سر ورود به پناهگاه یک وزیر غیرهندو در دولت جدید بیهار، مراسم پاکسازی معبد ویشنوباد را برگزار کرد. دانراج شارما، رئیس واحد منطقه بی‌جی‌پی، روز پنجشنبه گفت: «ما پس از برداشتن آب از رودخانه فالگو و ادای نماز، یک پوجا «شودکاران» برای محوطه معبد برگزار کردیم. روز چهارشنبه، اعضای پاندا ساماج یک پوجا انجام دادند و محوطه معبد را با آب رودخانه فالگو تمیز کردند.

این درگیری پس از آن آغاز شد که محمد اسرائیل المنصوری، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایالت بیهار در جریان بازدید از گایا همراه با نخست وزیر نیتیش کومار، وارد محوطه معبد ویشنوباد شد.

شارما گفت: «ورود وزیر غیر هندو عمدا برای جریحه دار کردن احساسات هندوها انجام شد. شارما گفت که وزیر با وجود دستوراتی که در خارج از دیوار معبد گذاشته شده بود، وارد شد تا به غیر هندوها اجازه ورود ندهد. شکایتی نیز روز دوشنبه توسط یک فعال اجتماعی علیه نخست وزیر نیتیش کومار، منصوری و چهار نفر دیگر در دادگاه اصلی مظفرپور ثبت شد.

دانراج شارما CM نیتیش کومار را به توهین به دین هندو متهم کرد و گفت که جامعه هندو هرگز او را نخواهد بخشید.

“نیتیش کومار عمدا محمد اسرائیل منصوری را به داخل معبد برد. او مدت زیادی است که در “ترکیه غربی” (مقدس مقدس) آنجا بوده است. همه اینها، اگرچه در خارج از ساختمان نوشته شده است، فقط هندوها اجازه ورود دارند. شارما به ANI گفت: این یک توهین کامل به هندوها است. خداوند ویشنو هرگز بخشیده نخواهد شد. پایان سیاسی او نزدیک است.

همچنین بخوانید: “تجاشوی یک “فرزی” یاداو است، نیتیاناند رای فقط…: حمله بزرگ BJP به Bihar DyCM

پیش از این، S Jaiswal، رئیس BJP Bihar، وزیر ارشد را به دلیل تمسخر عمدی هندوها هدف قرار داد و خواستار عذرخواهی شد. جیسوال گفت: “CM Nitish Kumar می داند که ورود غیرهندوها به داخل “غربهاجیرا” مجاز نیست. او این کار را عمدا برای تمسخر هندوها انجام داد. این بخشی از یک توطئه است. او باید از هندوها عذرخواهی کند.”

نیتیش کومار در 10 اوت پس از خروج از اتحاد دموکراتیک ملی (NDA) و تشکیل دولت با راشتیا جاناتا دال (RJD)، در اتحادی به نام “ماهگاتبندان” به عنوان نخست وزیر سوگند یاد کرد. او BJP را به تلاش برای نابودی احزاب متحد خود متهم کرد. تگاشوی یاداو، رهبر حزب عدالت و توسعه (AKP) نیز به عنوان معاون نخست وزیر سوگند یاد کرد.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

تماس با ما