Cheetahs Vs Leopards Vs Jaguars: یوزپلنگ هایی که پس از 70 سال در هند فعالیت می کنند – با گربه های بزرگ مختلف آشنا شوید!

پس از 7 دهه انقراض طولانی، صدای غرش پلنگ ها دوباره در هند شنیده می شود. یک هواپیمای باری اجاره شده بوئینگ 747 حامل 8 پلنگ از نامیبیا روز شنبه در ایستگاه نیروی هوایی هند در گوالیور، مادیا پرادش به زمین نشست. نخست وزیر نارندرا مودی امروز در 72 سالگی خود پلنگ ها را در پارک ملی کونو در مادیا پرادش رها خواهد کرد. یوزپلنگ اغلب با پلنگ و پلنگ اشتباه گرفته می شود، اما حقیقت این است که همه این جزایر کوچک و بزرگ ویژگی های متمایز خود را دارند. در حالی که یوزپلنگ ها سریع ترین هستند، پلنگ ها بزرگ ترین هستند. یوزپلنگ به راحتی از درخت بالا می رود. بیایید برخی از تفاوت های جالب بین سه گربه بزرگ را بررسی کنیم. از دیگر گربه های بزرگ می توان به ببر، شیر، پلنگ و گربه گربه زن اشاره کرد.

پلنگ:

یوزپلنگ های شگفت انگیز با توانایی رسیدن از صفر به بیش از 96 کیلومتر (60 مایل) در ساعت تنها در سه ثانیه، سریع ترین پستانداران جهان در خشکی هستند. یک یوزپلنگ بالغ می تواند بین 34 تا 56 کیلوگرم وزن داشته باشد، در حالی که نرها در سمت سنگین تر هستند. کت خز مایل به زرد (قهوه ای مایل به زرد یا قهوه ای نارنجی) با لکه های گرد سیاه پوشیده شده است و هر پوشش یک حیوان با دیگری متفاوت است. نشنال جئوگرافیک به یاد می‌آورد که آن‌ها همچنین دارای رگه‌های سیاه و پررنگی مانند اشک از گوشه‌های داخلی چشم‌ها تا کناره‌های دهان خود هستند و انتهای پرپشت دم‌هایشان با حلقه‌های سیاه احاطه شده است. یوزپلنگ ها در بین این سه گربه آسیب پذیرترین هستند. پلنگ‌های آسیایی در هند یافت می‌شوند، اما به لطف شکار گسترده و از دست دادن زیستگاه، در سال 1952 از هند کاملاً منقرض شدند.

جگوار:

از سه گربه بزرگ – ببر، پلنگ و پلنگ – جگوار بزرگترین است. این گربه سومین گربه بزرگ جهان پس از ببر و شیر است. جگوار می تواند بین 65 تا 140 کیلوگرم وزن داشته باشد. اما ماده های کوچکتر و نرهای استثنایی بزرگ نیز وجود داشتند. پوشش جگوار از زرد کم رنگ تا قهوه ای تیره یا زرد متمایل به قرمز است که زیر آن سفید رنگ پوشیده از لکه های سیاه است. در حالی که مانند پلنگ، جگوارها بر روی بدن خود نقاطی به شکل روزت دارند، اما در مورد دومی در بین هر دو گربه، شما یک نقطه سیاه بین روزت های آنها خواهید دید. جگوار توانایی شنای بالایی دارد و در هند یافت نمی شود.

پلنگ:

ببرها در جنوب صحرای آفریقا، شمال شرق آفریقا، آسیای مرکزی، هند و چین زندگی می کنند. اما در خارج از آفریقا، این حیوانات به شدت در معرض خطر انقراض هستند. بدن عضلانی تخصصی آنها به آنها اجازه می دهد تا به راحتی از درختان بالا بروند. همانطور که نشنال جئوگرافیک اشاره می کند، “اکثر پلنگ ها رنگ روشن با لکه های تیره مشخصی به نام گل رز دارند، زیرا آنها شبیه به شکل گل رز هستند.” این گربه ها نسبت به بدن بلندترشان پاهای کوتاه تری دارند و همچنین سرهای پهن و جمجمه بزرگی دارند. این گربه‌های وحشی که بخش زیادی از زمان خود را در درختان می‌گذرانند، کوچک‌ترین اعضای کلاس گربه‌های بزرگ هستند و می‌توانند حداکثر تا شش فوت رشد کنند. پلنگ برفی یکی دیگر از گونه های متمایز رشته کوه در آسیای مرکزی و جنوبی است.

همچنین بخوانید: 8 یوزپلنگ نامیبیا در روز تولد نخست وزیر نارندرا مودی به هند می آیند – 10 امتیاز

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما