Credit Suisse تحقیقات مربوط به تقلب مالیاتی فرانسه را با 238 میلیون یورو تسویه می کند

صادر شده در:

Credit Suisse یک پرونده کلاهبرداری مالیاتی و پولشویی در فرانسه را روز دوشنبه با پرداخت 238 میلیون یورو (234 میلیون دلار) به دولت حل و فصل کرد و یک دردسر حقوقی دیگر را در حالی که آماده پرده برداری از یک بازنگری استراتژیک است، پشت سر گذاشت.

این توافق که در دادگاه فرانسه اعلام شد و بانک نیز در بیانیه‌ای تأیید کرد، تحقیقات در فرانسه را در مورد اینکه آیا بانک سوئیسی به مشتریان کمک می‌کند از پرداخت مالیات بر دارایی‌شان کمک می‌کند، پایان می‌دهد.

دفتر دادستانی گفت این طرح ادعایی، که به گفته دادستان ها در چندین کشور بین سال های 2005 تا 2012 انجام شد، بیش از 100 میلیون یورو خسارت مالی به دولت فرانسه وارد کرد.

وکلای کردیت سوئیس از پاسخگویی به سوالات در مورد توافق در دادگاه خودداری کردند و یکی از آنها تنها گفت که این معامله بهترین راه برای “ورق زدن صفحه” است.

Credit Suisse، یک بانک مهم سوئیسی در سراسر سیستم، قرار است جزئیات بررسی استراتژیک مورد انتظار خود را همراه با نتایج سه ماهه سوم در 27 اکتبر اعلام کند.

و به نظر می‌رسد که بانک تمایل بیشتری برای حل و فصل مسائل حقوقی تحت رهبری مارکوس دیتلم، رئیس جدید حقوقی، که در ژوئیه به آن پیوست و رویکرد فعال‌تری نسبت به سلف خود در پیش گرفته است، داشت.

این ماه، با پرداخت 495 میلیون دلار برای رفع اتهامات مبنی بر عدم فروش اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن در ایالات متحده موافقت کرد، آخرین پرداخت مربوط به اشتباهات گذشته که به اعتبار بانک لطمه زد.

در ماه ژوئن، این بانک به دلیل کوتاهی در جلوگیری از پولشویی توسط یک شبکه قاچاق کوکائین بلغاری مجرم شناخته شد، در حالی که دادگاه برمودا حکم داد که نخست وزیر سابق گرجستان و خانواده اش بیش از 600 میلیون دلار غرامت از بازوی بیمه عمر کردیت سوئیس بدهکار هستند. بانک جذاب است

پرونده مشابهی در سنگاپور در دست بررسی است.

همچنین گزارش شده است که وزارت دادگستری ایالات متحده در حال بررسی این موضوع است که آیا Credit Suisse به کمک مشتریان آمریکایی برای مخفی کردن دارایی ها از مقامات، هشت سال پس از پرداخت 2.6 میلیارد دلار تسویه فرار مالیاتی توسط بانک سوئیسی ادامه می دهد یا خیر.

(رویترز)

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما