“Eat the Rich: The GameStop Saga” شامل نبرد دیوید در مقابل جالوت است که وال استریت را تکان داد | CNNCNN

بهترین بخش در مورد Eat the Rich: The GameStop Saga این است که داستان مالی پیچیده ای را با طنز و زمینه مناسب روایت می کند، به گونه ای که طرف های مختلف را شیطانی نمی کند، و آنها را از این موضوع دریغ نمی کند. سطوح مختلف کنایه نتیجه یک مجموعه مستند نتفلیکس است که علیرغم برخی افراط‌ها، جنبه‌های مضحک‌تر معاملات سهام را آشکار می‌کند و جایی که همه آن اوراق می‌توانند مانند خانه‌ای از کارت به نظر برسند.

جذابیت داستان GameStop در چارچوب دیوید در مقابل جالوت معامله‌گران آنلاین نهفته است که اساساً با سرمایه‌گذاری در سهام دایناسورهای قابل تصور، خرد متعارف را زیر پا می‌گذارند، در فرآیندی که وجود مخملی آرامش‌بخش صندوق‌های تامینی غول‌پیکر را تهدید می‌کند. غرورشان نسبت به تجاوز اولیه شروع به شبیه شدن به استکبار می کند که من آنها را تصادف کردم.

این مستندها که با همکاری وال استریت ژورنال تهیه شده اند، در واقع فقط یک مستند بلند هستند که به سه بخش 40 دقیقه ای تقسیم شده اند) که عمدتاً در برابر وسوسه جانبداری مقاومت می کنند، اگرچه تعداد کمی از آن هایی که نمایش داده شده یا ساخته شده اند. کمک نمی کند اما کمی احمقانه به نظر می رسد، از جمله جیم کرامر در CNBC.

همین امر در مورد شخصیت‌های عجیب و غریبی که در نقش دیوید ظاهر شدند نیز صدق می‌کند، اگرچه این منصفانه است، اما پروژه بهتر بود از انگیزه‌های عجیب‌تر او غافل می‌شد، مثلاً اجازه می‌داد یکی از آنها بد رپ کند.

این نمایندگی های GameStop به طلا رسیدند. سپس قسمت سخت فرا رسید.

سوال اساسی در قلب همه اینها این است که چه کسی به عنوان گروه‌هایی که از Reddit (از طریق جامعه WallStreetBets) و TikTok استفاده می‌کنند، در زمانی که صندوق‌های تامینی در حال کوتاه کردن آن بودند، به پیشنهاد قیمت سهام GameStop ادامه دادند.

کارگردان تئو لاو نمونه‌ای از تمام جنبه‌های این معادله است، با راوی جی راز و بازیگران NPR او که فقط مقدار مناسبی از هوس را وارد عمل می‌کنند، در حالی که بر پتانسیل مخرب خطرناک موجودیتی مانند تعهد رابینهود برای دموکراتیک کردن گردش تاکید می‌کنند.

همانطور که از عنوان پیداست، این مستند همچنین از نارضایتی فزاینده نسبت به صنعت مالی در میان افرادی که سیستم را علیه آنها تقلب می‌دانند، بهره‌برداری می‌کند و با تماشای مؤسسه‌ای مانند صندوق تامینی Melvin Capital که میلیاردها دلار از دست می‌دهند، باعث خوشحالی می‌شود.

با این حال، شاید بارزترین تأثیر پس از تماشای «پولدارها را بخورید»، یادآوری این است که داستان چقدر بزرگ است – و سرعت پیشرفت رسانه ها و بازارها بدون پرداختن به نقاط ضعفی است که به داستان گیم استاپ اجازه آشکار شدن می دهد.

این ممکن است یک داستان سرگرم کننده دیوید در مقابل جالوت در اصطلاح نتفلیکس باشد، اما این واقعیت را حل نمی کند که اگر سرمایه گذاری در بازار سهام دارید، دانستن این موضوع که حتی به اصطلاح پول هوشمند نیز مطمئن نیست – افرادی که مونوپولی بازی می کنند، نمی توانند او می گوید. ضرب المثل با ساختمان های واقعی – که در نهایت بین چشمانشان ضربه می خورند.

Eat the Rich: The GameStop Saga در 28 سپتامبر در نتفلیکس نمایش داده می شود.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما
این سایت با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی محتوای خود را بر اساس داده‌های موجود در اینترنت تولید می‌کند و هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد و از استفاده از آن تشویق نمی‌کنیم.