IMD هشدار داد باران شدید شرایطی شبیه سیل را در کوتا ایجاد کرده است

سهمیه، سهممقامات روز دوشنبه گفتند که بارندگی های شدید در 24 ساعت گذشته منجر به وضعیتی شبیه سیل در کوتا، ایالت راجستان، جالاوار و مناطق اطراف آن شده است. آنها گفتند که مناطق کم ارتفاع به دلیل بارش شدید باران و آب ناشی از رگبار کوتا زیر آب بودند و افزودند که حدود 60 نفر به مکان های امن تر منتقل شدند در حالی که مدارس و موسسات آموزشی در کوتا و بوندی روز دوشنبه بسته بودند.

پس از باز شدن 14 دروازه از 19 دروازه باراژ کوتا، حدود 3.83 لک آب کوسیک آزاد شد. به گفته مقامات، همزمان، 2.8 لیتر آب کوسیک از سد کالیسند در جلوار و 25200 آب مایع از سد بهیم ساگر در جلوار رهاسازی شد.

در پراگاتی ناگار در کوتا، یک تمساح هفت فوتی در یک منطقه مسکونی مشاهده شد که باعث وحشت مردم محلی شد، اما خزنده نجات یافت.

بر اساس اعلام اداره هواشناسی، در مدت 24 ساعته منتهی به ساعت 8:30 صبح روز دوشنبه، بارندگی‌های بسیار شدید در مناطق جدا شده در ولسوالی‌های کوته و جلاور ثبت شد. مقامات گفتند که داگ در جلوار بیشترین بارندگی را با 234 میلی متر و پس از آن در کوتا 224 میلی متر در این مدت ثبت کرده است.

همچنین بخوانید: به روز رسانی آب و هوا: IMD باران شدید در هیماچال، راجستان و سایر ایالت ها را پیش بینی می کند – پیش بینی کامل را اینجا ببینید

افزایش جریان آب در کوتا

یک مقام ولسوالی کوتا گفت که جریان آب در دره کوتا بر روی رودخانه چمبال به دلیل بارندگی در حوضه آبریز رعنا پراتاپ ساغر (چیتورگره) و بند جواهر ساگر (کوتا) افزایش یافته است.

آنها گفتند 13 دروازه از 19 دروازه دیشب برای تخلیه آب باز شد و دیگری روز دوشنبه باز شد. تاکنون تقریباً 3.83 میلیون آب از رگبار خارج شده است. اقدامی مشابه در گلاور برای تخلیه آب اضافی سدها انجام شد.

مردم اوقات وحشتناکی را در حال حرکت سپری کرده اند و آب در چندین مکان در کوتا مانند تالوندی، پورانا کوتا، باجرنگ نگر، جواهر نگر، جاده ایستگاه و بالاجی نگر وارد خانه ها شده است. این مقام گفت که حدود 60 نفر از مناطق کم ارتفاع کوتا از جمله آنانتپورا، بالاجی ناگار، تیروپاتی ویهار و کوتیلیا ناگار نقل مکان کرده اند.

کلکتور OP Bunkar صبح روز دوشنبه از جاده نایاپورا کاچی باسیت و بالیتا بازدیدهای میدانی انجام داد و دستورات لازم را به مسئولان برای اتخاذ تمهیدات لازم با توجه به هشدار بارش شدید باران و رها شدن آب از تگرگ صادر کرد.

به جز کوتا و جلاور، چندین ولسوالی در بوندی، باران، چیتورگره، ساوامادوپور، دوسا و کارائولی نیز بارندگی های شدید تا بسیار شدید را ثبت کرده اند. بارش باران در شرق راجستان در 24 ساعت گذشته پراکنده بوده است. اداره هواشناسی نسبت به بارندگی شدید تا بسیار شدید در نقاط ایزوله در شرق راجستان و بارش شدید باران در مناطق منزوی در غرب راجستان در روز دوشنبه هشدار داد.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما