OHCHR: محاکمه اسرای جنگی اوکراینی در ماریوپل ممکن است جنایت جنگی باشد

راوینا شمداسانی، سخنگوی OHCHR گفت که محاکمه‌های مقامات تحت حمایت روسیه ممکن است در شهر اشغالی آغاز شود، احتمالا ظرف چند روز – و هشدار داد که چنین عملیاتی می‌تواند جنایت جنگی باشد.

خانم شمداسانی می گوید: «ما بسیار نگران نحوه انجام این کار هستیم. تصاویری در رسانه ها از ساخت قفس در سالن کنسرت ماریوپل وجود دارد، قفس های واقعاً بزرگ و به نظر می رسد این ایده برای مهار زندانیان باشد. ” جلسه توجیهی در ژنو او گفت: «این غیرقابل قبول است، این توهین آمیز است.

مصونیت مبارزان

خانم شمداسانی خاطرنشان کرد:طبق قوانین بین‌المللی، افرادی که مستحق وضعیت اسارت جنگی هستند، مصونیت جنگی دارند و نمی‌توان آنها را به دلیل شرکت در جنگ تحت تعقیب قرار داد.یا برای اعمال قانونی جنگی که در چارچوب درگیری‌های مسلحانه انجام شده است، حتی اگر چنین اعمالی در غیر این صورت طبق قوانین داخلی جرم محسوب شود.»

سخنگوی سازمان ملل افزود که کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) نگران است که اسیران جنگی عموماً بدون دسترسی به ناظران مستقل نگهداری می شوند و این امر آنها را در معرض خطر شکنجه برای گرفتن اعتراف قرار می دهد.

همچنین اظهارات عمومی نگران کننده از سوی مقامات روسی و اعضای گروه های مسلح وابسته به آن منتشر شده است او اسرای جنگی اوکراینی را “جنایتکاران جنگی”، “نازی” و “تروریست” توصیف کرد که فرض بی گناهی را تضعیف می کند.. “

حملات “بی سابقه” به مراقبت های بهداشتی

سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داده است که از زمان تهاجم روسیه به اوکراین که تقریباً شش ماه پیش آغاز شد، شاهد «تعداد بی‌سابقه حملات به مراقبت‌های بهداشتی» بوده است.

از 23 آگوست، بیش از 460 حمله به مراقبت های بهداشتی توسط سازمان بهداشت جهانی تأیید شده استدکتر Jarno Habicht، نماینده WHO و رئیس دفتر کشور WHO گفت:

دکتر تاکید کرد. اشاره شده است که در حالی که این حملات نه تنها قوانین بین المللی را نقض می کند، “آنها همچنین مانعی برای بسیاری از افراد نیازمند مراقبت هستند”.

“که آن را این فقط لوازم و سایر موارد نیست که باید حمایت کنیم – ما همچنین باید از در دسترس بودن خدمات اطمینان حاصل کنیم،” او اضافه کرد.

بیش از 350 کودک کشته شدند

به گفته صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف)، تعداد رسمی مرگ و میر کودکان در جریان درگیری 356 نفر است، اما به گفته سخنگوی یونیسف در ژنو، جیمز الدر، این یک “تخمین پایین” است.

او گفت که انتظار این است که “بر اساس نحوه انجام راستی آزمایی بسیار جامع تر” باشد.

روز دوشنبه، یونیسف گزارش داد که نزدیک به 1000 کودک در اوکراین کشته یا زخمی شده اند – به طور متوسط ​​پنج نفر در روز – اما تاکید کرد که تعداد واقعی احتمالاً بیشتر است.

کاترین راسل، مدیر اجرایی یونیسف، بار دیگر بر نیاز فوری به صلح تاکید کرد و خاطرنشان کرد که “یک بار دیگر، مانند همه جنگ‌ها، تصمیمات بی‌ملاحظه بزرگسالان، کودکان را در معرض خطر جدی قرار می‌دهد. هیچ عملیات مسلحانه‌ای با این ماهیت وجود ندارد که به کودکان آسیبی نرساند.”

قرص های نجات دهنده به مقصد شاخ آفریقا

بر اساس برنامه جهانی غذا (WFP)، اولین کشتی حامل دانه گندم اوکراینی به مقصد شاخ آفریقا، اکنون قرار است در 30 اوت در جیبوتی پهلو بگیرد.

MV Brave Commander در 16 اوت از بندر یوژنی دریای سیاه به عنوان بخشی از ابتکار غلات دریای سیاه که توسط اوکراین، روسیه، ترکیه و سازمان ملل در ماه ژوئیه امضا شد، حرکت کرد. اما مایکل دانفورد، مدیر منطقه ای WFP برای شرق آفریقا، هشدار داد که اگرچه این یک “تحول بسیار مثبت” است، اما “راه حل نیست”.

این یک کشتی، 23000 متریک تن گندم، معادل تغذیه 1.5 میلیون نفر برای تنها یک ماه است.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما