Sensex, Nifty Slide برای روز 4; فناوری اطلاعات، سهام بانک ها کاهش می یابد

دهلی نو: بنچمارک‌های Sensex و Nifty برای چهارمین جلسه متوالی در روز پنج‌شنبه، با فروختن سهام IT و بانکی در بحبوحه ضعیف سهام جهانی، سودهای اولیه خود را از دست دادند و برای چهارمین جلسه متوالی کاهش یافتند. شاخص بورس اوراق بهادار بحرین 30 سهمی با 98 واحد کاهش معادل 0.18 درصد به 53416.15 واحد رسید. در طول روز بالاترین با 53861.28 و کمترین آن با 53163.77 ثبت شد. NSE Nifty نیز رشدهای اولیه خود را کاهش داد و 28 واحد یا 0.18 درصد کاهش یافت و به 15938.65 رسید.

در میان اجزای Sensex، Axis Bank با 1.74 درصد کاهش، بزرگترین بازنده بود. HCL Technologies، State Bank of India، Tech Mahindra، TCS، Wipro، UltraTech Cement و ITC عمده‌ترین قصورها بودند. (همچنین بخوانید: تخفیف جزئی برای مصرف کنندگان! تورم عمده فروشی در ژوئن به 15.18 درصد کاهش یافت)

از جمله برندگان Sun Pharma، Doctor Redis Lab، Maruti Suzuki India، Kotak Mahindra Bank، Titan و Reliance Industries بودند. (همچنین بخوانید: تورم در ایالات متحده در ماه ژوئن به 9.1٪ رسید که بالاترین میزان در 40 سال گذشته است)

در آسیا، بازارهای شانگهای، هنگ کنگ و سئول با کاهش قیمت بسته شدند، در حالی که توکیو در فضای سبز قرار گرفت.

بازارهای سهام اروپا در معاملات اواسط جلسه با کاهش روبرو شدند. بازارهای آمریکا روز چهارشنبه با کاهش قیمت بسته شدند.

با ردیابی سیگنال‌های ضعیف در بازارهای جهانی، شاخص‌های هندی در میان نگرانی‌ها نسبت به داده‌های بالاتر از انتظار تورم ایالات متحده، از رشد اولیه خود دست کشیدند. سرمایه‌گذاران به طور فزاینده‌ای انتظار دارند که فدرال رزرو برای مقابله با تورم بالا، نرخ بهره را تا 75 واحد در این ماه افزایش دهد. .

وینود نیر، سرپرست تحقیقات در خدمات مالی Geojit گفت: از نظر داخلی، تورم شاخص قیمت سهام هند در ماه ژوئن کاهش یافت، اگرچه در سطوح بالا باقی ماند.

تورم عمده فروشی در ماه ژوئن به دلیل کاهش شدید قیمت فلزات به کمترین میزان در سه ماه اخیر یعنی 15.18 درصد کاهش یافت، اما مواد غذایی به افزایش خود ادامه دادند.

ژوئن پانزدهمین ماه متوالی است که تورم مبتنی بر WPI دو رقمی باقی مانده است.

در همین حال، قیمت نفت خام برنت با 1.97 درصد کاهش به 97.61 دلار در هر بشکه رسید.

بر اساس داده های بورس، سرمایه گذاران نهادی خارجی روز چهارشنبه به عنوان فروشنده خالص در بازار سرمایه باقی ماندند و سهام خود را به ارزش 2839.52 کرور روپیه تخلیه کردند.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما