Stripe، Start Payments، ارزش داخلی را تا 28 درصد کاهش می دهد.

Stripe، یک استارت آپ پرداخت که یکی از با ارزش ترین شرکت های فناوری خصوصی در سیلیکون ولی بوده است، به گفته یک فرد آشنا، ارزش داخلی خود را 28 درصد کاهش داده است که نشانه دیگری از نوسانات بازار سهام است. عدم اطمینان اقتصادی بر شرکت های خصوصی تأثیر می گذارد.

سرمایه گذاران ارزش Stripe را در سال گذشته 95 میلیارد دلار ارزیابی کردند. این شخص که نخواست نامش فاش شود به دلیل خصوصی بودن اطلاعات گفت: قیمت جدید سهام داخلی که بر ارزش سهام متعلق به سرمایه گذاران خارجی تأثیری ندارد، آن را به 74 میلیارد دلار می رساند.

وال استریت ژورنال ابتدا خبر کاهش رتبه استرایپ را منتشر کرد.

سهام‌های فناوری مانند متا، نتفلیکس و کوین‌بیس در بهار امسال شروع به سقوط کردند، زیرا افزایش تورم و نرخ‌های بهره باعث ایجاد ابهام در مورد توانایی آن‌ها برای ادامه رشد به همان سرعتی شد که قبلاً بوده است. این فروش استارت‌آپ‌های خصوصی را بر آن داشت تا ارزیابی کنند که آیا ارزش‌گذاری بالای آنها در دو سال گذشته ادامه دارد یا خیر. اینستاکارت، استارتاپ تحویل مواد غذایی، ارزش داخلی خود را در ماه مارس 38 درصد کاهش داد و از 39 میلیارد دلار به 24 میلیارد دلار رساند.

در ماه‌های اخیر، سرمایه‌گذاران سرمایه‌گذاری خطرپذیر نسبت به رکود آینده هشدار داده و خواستار احتیاط شده‌اند و به شرکت‌ها گفته‌اند که هزینه‌ها را کاهش دهند و استخدام را متوقف کنند. بر اساس گزارش PitchBook که استارت‌آپ‌ها را دنبال می‌کند، سرمایه‌گذاری برای استارت‌آپ‌های ایالات متحده در سه ماه گذشته نسبت به سال گذشته ۲۳ درصد کاهش یافته است که بزرگترین کاهش از سال ۲۰۱۹ است. طبق گفته Layoffs.fyi که اخراج استارت‌آپ‌ها را دنبال می‌کند، نزدیک به 350 استارت‌آپ فناوری در سراسر جهان امسال 53000 کارگر خود را اخراج کرده‌اند.

برخی از استارت آپ ها مجبور به افزایش سرمایه با ارزش گذاری کمتر شده اند. این هفته، بانک Klarna، یک طرح پرداخت «اکنون بخرید، بعدا پرداخت کنید» مستقر در سوئد، اعلام این سرمایه را در دور تامین مالی 6.7 میلیارد دلاری افزایش داد. سرمایه گذاران آن را 45 میلیارد دلار در ژوئن گذشته برآورد کرده بودند.

استارت آپ های دیگر به طور پیشگیرانه رتبه های خود را به عنوان راهی برای جذب کارمندان پایین می آورند. استارت‌آپ‌ها با موجودی موجودی به کارگران خود جبران می‌کنند که وعده ارزشمندی در عرضه اولیه یا خرید را می‌دهد. اما اگر کاندیداهای شغلی فکر کنند که سهام بیش از حد ارزش گذاری شده اند، پیشنهاد کمتر جذابی است.

استرایپ در سال 2010 توسط کارآفرینان و برادران جان و پاتریک کالیسون تاسیس شد. نرم افزار آن به مشاغل اجازه می دهد تا پرداخت های آنلاین را پردازش کنند. طبق گزارش فوربس، این شرکت شروع به فروش به استارت‌آپ‌های کوچک کرد و به شرکت‌های بزرگ‌تر گسترش یافت و طبق گزارش‌ها، در سال گذشته 2.5 میلیارد دلار درآمد خالص داشت. طبق گفته PitchBook، بیش از 8000 نفر در آن مشغول به کار هستند.

این شرکت سالهاست که به عنوان کاندیدای IPO نامگذاری شده است. اما بازار عرضه اولیه سهام امسال بد بوده است. فروش و دید عمومی برای استارت‌آپ‌ها در شش ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 88 درصد کاهش به 49 میلیارد دلار رسیده است.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما