UNCTAD هشدار می دهد که بحران هزینه زندگی فقیرترین است

تجزیه و تحلیل UNCTAD نشان می دهد این یک افزایش 10 درصدی قیمت مواد غذایی منجر به کاهش 5 درصدی درآمد فقیرترین خانوارها خواهد شد، تقریباً معادل مبلغی است که این خانواده ها معمولاً برای مراقبت های بهداشتی هزینه می کنند.

از آنجایی که مصرف کنندگان سعی می کنند هزینه های خود را کاهش دهند، در صورت خرید محصولات ارزان تر اما ناایمن، بهای سنگینی را پرداخت خواهند کرد. این گزارش های ایالات متحده 43000 مرگ و 40 میلیون جراحت سالانه مربوط به محصولات مصرفی است که هزینه سالانه آنها بیش از 3000 دلار به ازای هر نفر است.

دولت ها باید تلاش کنند تداوم و موفقیت در ماموریت بلندمدت خود در حمایت از مصرف کنندگان، ماموریتی که امروزه اهمیتی تازه یافته است.ربکا گرینسپن، دبیر کل آنکتاد در مقر این سازمان گفت: نشست بین دولتی حمایت از مصرف کننده در تاریخ 18 و 19 تیرماه برگزار شد.

تهدید فرامرزی

ایمن نگه داشتن مصرف کنندگان به طور کلی اولویت اصلی دولت ها در سراسر جهان است. تحقیقات UNCTAD نشان می دهد با شبکه ای پیچیده از قوانین و استانداردهایی که ایمنی محصول را ارتقا می دهند.

درحالی‌که کشورهای توسعه‌یافته‌تر چارچوب‌های ایمنی محصول، از جمله قوانین، نهادهای اجرایی، مکانیسم‌های فراخوان و کمپین‌های ارتباطی را ایجاد کرده‌اند، UNCTAD می‌گوید کشورهای در حال توسعه با مقررات ضعیف‌تر کمتر قادر به تنظیم آفت محصولات ناایمن هستند.

بنابراین همکاری بین المللی بیشتری برای بهبود ایمنی محصول برای همه مورد نیاز است.

در سال 2020 UNCTAD اولین توصیه خود را در مورد ایمنی محصول اتخاذ کرد. هدف آن محدود کردن جریان محصولات ناایمن تجارت بین‌المللی، از طریق تقویت روابط بین مقامات ایمنی محصولات مصرف‌کننده و آموزش کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان است.

“پتانسیل عظیم”

توصیه UNCTAD پتانسیل عظیمی برای حمایت از مصرف کننده در کشور من و در کشور شما ارائه می دهدالکساندر هوهن سارک، رئیس کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده، گفت که اگر در مقیاس وسیع اجرا شود. ما با همکاری یکدیگر می توانیم ایمنی محصول را برای همه مصرف کنندگان خود بهبود بخشیم.

کنفرانس تجارت و توسعه ملل متحد (UNCTAD) می گوید آسیب پذیری مصرف کنندگان در حال افزایش است زیرا ممکن است متوجه نباشند که الزامات بهداشتی یا ایمنی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است و ممکن است تصور کنند که همه محصولات برای فروش آنلاین ایمن هستند.

زیرا مصرف کنندگان اغلب خطرات را دست کم می گیرند و ممکن است به دلیل نیاز مالی تصمیم به خرید ارزان ترین محصولات بگیرند.

هلنا لورن، مدیر کل بین‌المللی مصرف‌کنندگان، گفت: «ایمنی محصول یکی از ستون‌ها یا محرک‌های اصلی اعتماد مصرف‌کننده است، و افزود: «فقدان درک مصرف‌کننده یک چالش اساسی است.

منطقه ای امن تر است


شرکت های کشتیرانی برای حمل و نقل پایدار به عنوان بخشی از اهداف توسعه پایدار تلاش می کنند.

مطابق با نقشه جهانی حمایت از مصرف کننده UNCTAD60 درصد کشورها در زمینه حمایت از مصرف کننده فاقد تخصص اجرایی فرامرزی هستند.

ویلارد مومبا، مدیر عامل کمیسیون رقابت COMESA، گفت: “بیشتر کشورهای آفریقا ظرفیت یا تخصص لازم برای مقابله با توزیع محصولات ناایمن را ندارند، اما تلاش های منطقه ای می تواند این قابلیت ها را ایجاد کند و به نفع همه کشورهای شرکت کننده باشد.”

مقامات بلندپایه شرکت کننده در نشست UNCTAD توافق کردند که جلوگیری از توزیع فرامرزی محصولات مصرفی ناایمن شناخته شده یک اولویت برای کشورها است، زیرا می تواند اعتماد مصرف کننده را بهبود بخشد و توسعه اقتصادی پایدار را ارتقا دهد.

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما