UNHCR: بازگشت اجباری مالزی از آسیب پذیرترین مردم میانمار باید متوقف شود

آنجا بود “گزارش های متعدد” از اخراج از آوریل چبیا مانتو، سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در ژنو به خبرنگاران گفت که این با قوانین بین المللی بشردوستانه مغایرت دارد.

بر اساس اطلاعات دریافتی به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، یک پناهجو از میانمار در 21 اکتبر از بازداشت اخراج شد. علیرغم دخالت های کمیسیون… چنین اخراج پناهندگان و پناهجویان به منزله بازگرداندن است.»

سخنگوی آژانس سازمان ملل تاکید کرد که میانمار از فوریه 2021 درگیر جنگ داخلی بوده است و بازگشت مردم به آنجا آنها را در معرض “آسیب و خطر” قرار داده است.

روز یکشنبه، گزارش های تایید نشده ای منتشر شد مبنی بر اینکه کنسرتی که توسط نیروهای مخالف در کاچین برگزار شد، هدف حملات هوایی قرار گرفت که حداقل 50 کشته برجای گذاشت.

بدون پاسخ، غیر قابل مذاکره

خانم مانتو از کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، اصل عدم بازگشت را به عنوان یک قانون توصیف کرد. “سنگ بنای حقوق بین الملل” و “برای همه کشورها الزام آور است.”

این تحول در پی درخواست گسترده‌تر آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد از کشورهای منطقه برای جلوگیری از بازگشت اجباری اتباع میانماری است که به دنبال ایمنی از آسیب جدی هستند.

بازگرداندن آنها به کشور جان بی شماری را به خطر می اندازدجیلیان ترگز، دستیار کمیساریای عالی حفاظت در UNHCR گفت.

همسایگان میانمار باید پایان دادن به «بازداشت نامحدود» پناهجویان این مقام ارشد کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل تاکید کرد و همچنین نسبت به خشونت های بی رویه علیه غیرنظامیان در سراسر میانمار از زمان کودتای نظامی ادامه دارد.

خانم ترگز خاطرنشان کرد که درگیری ها بین ارتش میانمار و گروه های مسلح قومی در برخی مناطق مرزی ادامه دارد که باعث فرار مردم از داخل کشور و فراسوی مرزها شده است.

گرداب میانمار

هشدار کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در روز سه‌شنبه بازتاب نگرانی‌های جدی و گسترده در مورد سرنوشت کسانی است که از میانمار گریخته‌اند. در نشست ماه گذشته شورای حقوق بشر، تام اندروز، کارشناس مستقل حقوق بشر منصوب شده از سوی سازمان ملل، اظهار داشت که شرایط “از بد به بدتر و وحشتناک برای تعداد بی شماری از مردم بی گناه در میانمار رفته است”.

مقداری در حال حاضر 1.3 میلیون نفر در میانمار آواره هستندآقای اندروز خاطرنشان کرد که 28000 خانه ویران شد، روستاها سوختند و بیش از 13000 کودک کشته شدند.

این کارشناس ارشد حقوق بشر افزود، با 130,000 روهینگیا در اردوگاه های بازداشت و سایرین از محرومیت و تبعیض ناشی از فقدان ملیت رنج می برند، بحران غذایی نیز در راه است.

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما