آنالنا بیرباخ وزیر خارجه جدید آلمان کیست؟


در رفتن آنالنا بایربوک، عضو 40 ساله حزب سبز آلمان به عنوان وزیر خارجه جدید آلمان منصوب شد. او این شانس را داشت که صدراعظم بعدی آلمان شود تا اینکه حزب سبزها که بر تغییرات آب و هوایی متمرکز است در انتخابات سوم شد.

به گزارش فرارو، دیپلمات های ارشد جدید آلمانی بر سیاست خارجی «ارزش محور» تاکید دارند. اما سوال این است که انگیزه این ارزش ها چیست؟

او در اوایل آذرماه به روزنامه تاز گفت: «سکوت در درازمدت دیپلماسی محسوب نمی‌شود، حتی اگر در سال‌های اخیر قابل درک باشد. (ژست نگاه او به چین مرکل).

چین در پاسخ گفت که جهان به “پل سازان به جای دیوارسازان” نیاز دارد. در آستانه انتخابات سراسری سپتامبر، Bearback از بی عملی آلمان، به ویژه تحریم های فزاینده اتحادیه اروپا و مجارستان ابراز تاسف کرد. او در مصاحبه ای با خبرگزاری فرانسه در ماه ژوئن گفت: «دولت آلمان برای مدت طولانی در مورد نقض حقوق اساسی در مجارستان سکوت کرده است.

جای تعجب نیست که وزیر امور خارجه سبزها به دنبال تأکید بر حقوق بشر است. در گذشته، راینهارد بوتیکوفر، رهبر سبزها در پارلمان اروپا، انتقادات خود را از رژیم به دلیل ادعای نقض حقوق بشر به شدت مورد انتقاد قرار داده است. تاکید بر جنبه های اخلاقی و حقوق بشری بیش از هر حزب آلمانی، همواره بخشی از سنت سبزها بوده است.

پیش از این، جاشکا فیشر، وزیر امور خارجه سبزها، شواهد ایالات متحده مبنی بر سلاح های کشتار جمعی در مقیاس بزرگ در عراق را زیر سوال برد و گفت که آلمان در تهاجم سال 2003 آمریکا به عراق شرکت نکرده است.

گوستاو گرسل از شورای روابط خارجی از لحن قوی Bearback استقبال کرد و به دویچه گفت: “من مدت طولانی است که از دولت آلمان انتقاد می کنم زیرا بسیار آرام و ترسناک است و وزن آن بسیار کمتر از آنچه واقعاً هست است.” خوب دارند خودشان را می زنند. ما در بازار مصرف بزرگی هستیم و از اعمال فشار بر روسیه، چین یا مجارستان چیزهای زیادی برای به دست آوردن داریم.»

منتقدان BayerBook او را بسیار جوان (متولد 1980) و بی تجربه می دانند زیرا او هرگز پست دولتی نداشته است. گرسل می گوید وزیران تکنوکرات نیستند. آنها باید افرادی را شناسایی و پیدا کنند که بتوانند در یک زمینه خاص به آنها اعتماد کنند تا برای آنها و با آنها کار کنند. او می‌گوید کسانی که در سیاست پیشرفت زیادی کرده‌اند، قطعاً باید سرسختی با Bearback داشته باشند.

BayerBook در بیوگرافی خود در وب سایت شخصی خود می نویسد که او از نوجوانی تحت تأثیر بی عدالتی در جهان بوده و جاه طلبی هایی برای انتخاب روزنامه نگاری داشته است. او در هامبورگ علوم سیاسی و حقوق عمومی خواند. او فوق لیسانس حقوق بین الملل را از دانشکده اقتصاد لندن دریافت کرد و سپس دکترای خود را در دانشگاه آزاد برلین آغاز کرد و در سال 2013 از بوندستاگ استعفا داد. بابا

او در حزب سبز آلمان بزرگ شد و در سن 25 سالگی به آن پیوست و تنها چهار سال بعد رهبر شاخه این حزب در براندنبورگ شد، جایی که او همچنین سخنگوی گروه اجرایی حزب در امور اروپا بود. او معتقد است که مشکلات زیست محیطی و اقلیمی تنها از طریق همکاری جهانی و در دنیای جهانی شده قابل حل است. در نتیجه، او از نیاز به یک سیاست خارجی فعال بین المللی اروپایی و آلمانی صحبت کرد.

سنگر از دو طرف می آید، مسئله فلسطین و وضعیت اسرائیل. افرادی مانند فولکر بک (اکنون بازنشسته) طرفدار اسرائیل بودند، اما افرادی در حزب سبز نیز هستند که بیشتر طرفدار فلسطین هستند.

آنالنا بیرباخ وزیر خارجه جدید آلمان کیست؟

در مورد خاورمیانه، Bearback شواهدی ارائه کرده بود که نشان می‌داد برخی از اعضای اردوگاه طرفدار اسرائیل امیدوار بودند، زیرا او با گروه طرفدار این حزب و ولکر بک که از سال 2014 رئیس گروه دوستی است مرتبط بود. تا سال 2016. پارلمان آلمان و اسرائیل همسو شدند. در درگیری 11 روزه اسرائیل و حماس در غزه در ماه مه، بایر بوک اولین سیاستمداری بود که حق اسرائیل برای دفاع از خود را به رسمیت شناخت.

وی در 11 مه در توییتر خود نوشت: “من شدیدا ادامه حملات موشکی حماس را محکوم می کنم. این حملات باید فورا متوقف شوند. ادامه خشونت ها فوریت برای از سرگیری مذاکرات صلح را نشان می دهد.”

با این حال، توافقنامه 177 صفحه ای اخیر که توسط شرکای دولت ائتلافی جدید آلمان منتشر شد، نشان می دهد که دولت جدید آلمان نسبت به دولت قبلی، همدردی بیشتری با فلسطینی ها دارد. اشاره به شهرک سازی یهودیان در این معاهده «طبق قوانین بین المللی غیرقانونی است». در مصاحبه ای در سال 2018، BayerBock این سوال را مطرح کرد که آیا آلمان یک زیردریایی به اسرائیل فروخته است یا خیر.

برخی از روزنامه نگاران طرفدار اسرائیل، از جمله آلداد بک، روزنامه نگار آلمانی که برای روزنامه اسرائیلی اسرائیل هیوم کار می کند، استدلال کرد: “نقش او در حمایت از اسرائیل بسیار واضح بود. او به دشمنی اش با اسرائیل معروف است و می تواند آن را تغییر دهد. مشکلاتی وجود خواهد داشت. “

علاوه بر این، موضع کلی Bearback در مورد روسیه و چین با آنگلا مرکل صدراعظم متفاوت است. برخلاف مرکل، سبزها نسبت به پروژه خط لوله نورد استریم 2 روسیه ابراز نارضایتی کرده و نگرانند که این پروژه به جنگ روسیه در اروپای مرکزی و شرقی منجر شود. در حالی که Bearbox به طور علنی از نقض حقوق بشر چین انتقاد می کرد، مرکل رویکرد دوستانه تر و بدون تقابل با چین را انتخاب کرد.

در مورد ایران، سبزها حامیان سرسخت توافق هسته ای و مذاکرات با ایران هستند، زیرا جاشکا فیشر، عضو آن، آخرین وزیر خارجه سبزها در آلمان بود. آنها نیز مانند احزاب راست در آلمان تمایلی به طرح مسائلی مانند حقوق بشر در ایران ندارند. مخالفان سبزها می گویند که تمرکز بر روی منافع اقتصادی آنهاست و آلمان از دیرباز بزرگترین شریک تجاری ایران بوده است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم