آیا قانون اساسی فوتبال اصلاح می شود؟!روزنامه کیهان: با گسترش فدراسیون های فوتبال، نامزدها و مدعیان تصدی پست ریاست دولت تنها چند روز دیگر فرصت دارند تا درخواست کتبی خود را به ستاد انتخابات ارائه کنند.

این انتخابات کمتر از دو ماه بعد توسط فدراسیون فوتبال برگزار شد و فدراسیون فوتبال اولین اطلاعیه مربوط به مراحل ثبت نام در پست های مختلف و تحویل مدارک لازم را به دهمین دوره انتخابات اعلام کرد. در پایان انتخابات دهم اسفند ماه از روسای اعضای این فدراسیون خواسته شد تا مشخص شوند.

بر اساس اساسنامه جدید این فدراسیون، نامزدهای ریاست باید حداقل 3 روز قبل از انتخابات درخواست رسمی خود را اعلام کنند. در واقع، قانون اساسی جدید طولانی شده است و امروز تنها چند روز به نامزد معرفی شده باقی مانده است. بر اساس قانون اساسی پیش از انتخابات که قرار بود سال گذشته برگزار شود، نامزدهای ریاست جمهوری و ریاست جمهوری نمی توانستند تا 5 روز مانده به انتخابات صبر کنند. بر این اساس، نامزدی از چهاردهم تا بیستم ادامه دارد و طی 50 روز آینده، مدارک مختلف مورد بررسی قرار گرفته و استعلام های بعدی انجام خواهد شد.

در این دور از انتخابات، روز پایانی ثبت نام نامزدها، روز کلیدی خواهد بود. به جای انتظار برای آخرین روز چهره رقیب، چهره رقبا مورد توجه لابی با نظر رهبران و ائتلاف سلبریتی ها قرار می گیرد.

بهاروند می خواهد در انتخابات شرکت کند

ابهام بزرگی در این زمینه وجود دارد که آیا بازرگانان اجازه حضور در انتخابات را دارند یا خیر. اعضای هیأت حاکمه می گویند در اساسنامه فدراسیون که به تصویب فیفا رسیده حرفی از این موضوع زده نشده و این یک واقعیت است.کارشناسان بیکاری تاکید دارند.

حیدر بهاروند سرپرست فدراسیون فوتبال روز پنجشنبه در گفتگو با سایت فدراسیون فوتبال با عنوان: نظر مقاله؛ در اساسنامه فدراسیون و در اصل 4 به صراحت آمده است که رئیس جمهور هر سال تشکیل جلسه می دهد. علاوه بر این در تفسیر مشاهده شده است که افراد با کشف یک سوم حقوق خود می توانند یک ساعت در ماه در نهادهای دولتی فعالیت کنند.

متاسفانه بندهای اطلاع رسانی در قانون وجود ندارد و شایسته نیست افکار عمومی را از این موضوع منحرف کنیم و آن را به چالش بکشیم. بنابراین ادامه فعالیت در فدراسیون و سازمان قانونی بوده و هیچ مغایرتی با قانون مجلس ندارد. حضور شاه در انتخابات را صرفاً به عنوان منشور اعلام می کنم و باز هم بر این اصل مهم تاکید می کنم که همه ما تابع قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستیم.

ضمناً این را هم بگویم که بنده نیستم و برخی از دوستان در دیده بان هم در این مورد بحث کرده اند. این اظهارات سرپرست فدراسیون فوتبال در خصوص انتخابات اخیر نماینده مجلس شورای اسلامی و رئیس فدراسیون ورزش صورت گرفت و در عین حال در مجلس شورای اسلامی اعلام می کنیم که با توجه به موضوع طبق قانون، امکان هرگونه بهره برداری احتمالی در راس فدراسیون فوتبال وجود ندارد.

جانشین پیامبر کیست؟

این صحبت ها حاکی از احتمال شرکت وی در انتخابات است. موضوع دیگری که این روزها در همایش های ورزشی شنیده می شود، احتمالا حضور محمد مهدی نبی دبیر در انتخابات فعلی فدراسیون است. اگر این اتفاق درست معلوم شود، پیامبر باید به دستور وارث جای خود را به دیگری واگذار کند. اما چه کسی قرار است در دو ماه آینده در این راستا انتخابات برگزار کند؟

با عنایت به قوانین فدراسیون و برگزاری انتخابات، از یکی از کارکنان معاونت اداری فدراسیون اعم از معاونین یا مشاوران اداره درخواست می شود تا در این خصوص به کمیته انتخابات کمک کنند. در این انتخابات، رأی گیری و تجدیدنظرخواهی در مورد انتخابات بر عهده کمیته بدوی است، همانطور که برخی از اعضای این دو کمیته قبلاً از طریق رأی گیری اعضای مجمع تشخیص داده اند.

اعتراض کمیته ملی المپیک به فدراسیون فوتبال

همزمان با بحث های آلوده مربوط به انتخابات، رابطه انتقادی با اساسنامه فدراسیون فوتبال نیز وجود دارد. آخرین اعتراض به کمیته ملی المپیک این است که مسئولان می گویند نام این کمیته باید از روی فدراسیون فوتبال حذف شود. صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در گفتگو با برنامه ورزش و مردم گفت: از مدیران فدراسیون فوتبال تعجب کردم. من از آنها می خواهم دورترین نقاط خلیج فارس را بررسی کنند و ببینند کدام فدراسیون های فوتبال در همسایگی ما این منطق را اعمال می کنند. شما بین چین و آسیا نگاه می کنید. چند نفر (از ایران) به فیفا گزارش می دهند؟ چرا فیفا وارد چین و خلیج فارس نمی شود؟ در خلیج فارس این همه شاهزاده منصوب هستند. این علامت جایگزین مکان دیگری – فیفا می شود. ما مخالف این هستیم.

وی در خصوص مکاتبات خود با اینفانتینو، رئیس فیفا در رابطه با حذف کمیته المپیک از اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران، گفت: اینفانتینو خود یکی از اعضای کمیته اجرایی کمیته بین المللی المپیک است. فوتبال یکی از اعضای کمیته المپیک است. مهمتر از هر چیز دیگری ما برای تیم امیدواریم. امید تیم به المپیک مربوط می شود. بنابراین ما می توانیم یک نهاد ناظر باشیم. بنابراین این حذف یک اقدام احتیاطی است و کمیته ملی المپیک باید اساسنامه فوتبال را برگرداند.

رئیس کمیته ملی المپیک به خصوص اگر اساسنامه فدراسیون فوتبال اصلاح شده باشد؟ وی گفت: اینفانتینو نوشته است که از حضور کمیته المپیک در جامعه فوتبال استقبال می کنیم. آقایان – در فدراسیون فوتبال ایران – شفاهی فیفا با حضور کمیته المپیک در اساسنامه مخالف است، در حالی که پاسخ کتبی اینفانتینو به ما نه تنها مخالفتی ندارد، بلکه به عنوان ناظر از شما استقبال می کنیم.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم