آیا از شرما و مویترا حمایت خواهید کرد، اگر…: تسلیما در وسط کلاس کالی ‘پرش می کند’

دهلی نو: پس از اینکه مهوا مویترا، نماینده مجلس Trinamool در مورد اظهارنظرهای او درباره الهه کالی، جنجال برانگیخت، تسلیما نسرین نویسنده بنگلادشی در روز چهارشنبه (6 ژوئیه 2022) گفت که اگر کسی به آزادی بیان اعتقاد داشته باشد، از حق آزادی بیان هم نوپور شارما و هم مهوا معیترا حمایت خواهد کرد. دیدگاه های آنها تسلیما در توییتی نوشت: “حمایت از نظرات یک نفر و حمایت از حق او برای بیان عقایدش دو چیز کاملا متفاوت است. من ممکن است با نظرات مردم موافق نباشم، اما همیشه از حق ابراز عقاید آنها از جمله نظرات دشمنم دفاع خواهم کرد.” در توییتر.

این نویسنده بنگلادشی همچنین با بیان اینکه آزادی بیان خشونت نیست، گفت: قیمت گذاشتن روی سر یک نفر و اینکه مردم بروند و یک نفر را بکشند، آزادی بیان نیست.

مهوا میترا با اظهارات خود مبنی بر اینکه او کاملاً حق دارد “به عنوان یک فرد، الهه کالی را خدایی تصور کند که گوشت می خورند و الکل را می پذیرند” مناقشه برانگیخت، به موجب آن هر فرد حق دارد خدا و الهه را به شیوه خود پرستش کند. .

FIR در مقابل مهوا مویترا

پلیس مادیا پرادش روز چهارشنبه پرونده ای را علیه مهوا مویترا، نماینده مردم ترینامول به دلیل اظهارات جنجالی او در مورد الهه کالی ثبت کرد.

در FIR ثبت شده توسط شعبه جنایات بوپال، مویترا طبق بخش 295A (احساسات مذهبی خشم) قانون مجازات هند رزرو شد.

Tharoor از Mahwa Muytra پشتیبانی می کند

نماینده کنگره، ششی ثارور، به دلیل اظهار نظر وی در مورد الهه کالی مبنی بر اینکه “اشکال عبادت ما در سراسر کشور بسیار متفاوت است”، برای حمایت از نماینده مجلس در کنفرانس Trinamool، مهوا معیترا آمد. او همچنین از مردم خواست که “قرض را راحت کنند و دین را به افراد واگذار کنند تا به طور خصوصی به آن عمل کنند.”

من با جنجال‌های بدخواهانه مصنوعی غریبه نیستم، اما هنوز از حمله به ماهوامویترا برای گفتن آنچه که هر هندو می‌داند، شگفت‌زده هستم، که عبادت‌های ما در سراسر کشور بسیار متفاوت است. آنچه که فداییان مانند هاگ ارائه می‌کنند، بیشتر درباره او می‌گوید تا درباره او. ثارور در توییتر خود نوشت الهه.

“ما به نقطه ای رسیده ایم که هیچ کس نمی تواند به طور علنی در مورد هیچ جنبه ای از دین چیزی بگوید بدون اینکه کسی ادعا کند که مورد توهین قرار گرفته است. واضح است که MahuaMoitra سعی در توهین به کسی نداشته است. من از همه می خواهم که سبک باشند و مذهب فردی را به انجام عمل بسپارند. ثارور در توییت دیگری اضافه کرد.

(با ورودی آژانس)


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم