اخبار به طور خلاصه 13 اکتبر 2022

این خبر به طور خلاصه از سوی سازمان ملل است.

خطر بلایا: نیمی از جهان فاقد سیستم های هشدار اولیه موثر هستند

گزارش جدیدی از دفتر کاهش خطر بلایا (UNDRR) و سازمان هواشناسی سازمان ملل متحد، سازمان جهانی هواشناسی که روز پنجشنبه منتشر شد، هشدار می دهد که نیمی از کشورهای جهان توسط سیستم های هشدار اولیه چند خطر محافظت نمی شوند.

همزمان با روز جهانی کاهش خطر بلایا، این اعداد برای کشورهای در حال توسعه که در خط مقدم تغییرات آب و هوایی قرار دارند، بدترین رقم است.

کمتر از نیمی از کشورهای کمتر توسعه یافته و تنها یک سوم کشورهای جزیره ای کوچک در حال توسعه سیستم های هشدار اولیه کافی دارند.

این گزارش بر اساس داده‌های جدیدی است که نشان می‌دهد کشورهایی که پوشش محدود دارند، هشت برابر بیشتر از کشورهایی که پوشش گسترده تا جهانی دارند، نرخ مرگ و میر ناشی از بلایا را دارند.

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل، گفت: «جهان در حمایت از جان و معیشت کسانی که در خط مقدم هستند، سرمایه گذاری نمی کند.

فراخوانی برای اقدام فوری برای کاهش گرسنگی: برنامه جهانی غذا

برنامه جهانی غذا روز پنجشنبه هشدار داد که جهان در معرض خطر یک سال دیگر گرسنگی بی سابقه است زیرا بحران جهانی غذا همچنان افراد بیشتری را به سمت وخامت سطوح ناامنی غذایی حاد سوق می دهد.

این آژانس در فراخوانی برای اقدام فوری برای رسیدگی به علل ریشه ای افزایش گرسنگی، پیش از روز جهانی غذا، گفت که بحران کنونی به دلیل “همگرایی بحران های رقیب” ناشی از شوک های اقلیمی، درگیری ها و بی ثباتی اقتصادی است.

تعداد افراد گرسنه در سراسر جهان از ابتدای سال 2022 از 282 میلیون به حدود 345 میلیون نفر رسیده است و تا اواسط سال، برنامه جهانی غذا به کمی بیش از 111 میلیون نیازمند رسیده است و هدف آن رسیدن به رکورد 153 نفر است. میلیون تا پایان سال .

رئیس برنامه جهانی غذا، دیوید بیزلی، گفت: اوضاع ممکن است بدتر شود، مگر اینکه یک تلاش گسترده و هماهنگ برای رسیدگی به علل اصلی این بحران وجود داشته باشد.

کارگران آسیای جنوب شرقی برای اقتصادی عادلانه تر و پایدارتر به نیروها می پیوندند

بیش از 30 اتحادیه کارگری و سایر نمایندگان کارگری از ده کشور در آسیای جنوب شرقی متعهد شده اند که برای یک اقتصاد پایدارتر و عادلانه تر در سراسر منطقه وسیع تلاش کنند و کار شایسته را برای همه امکان پذیر کند.

این نشست که در اوایل این هفته در فیلیپین برگزار شد، اولین جلسه گروهی رو در رو از زمان شروع همه‌گیری کووید-19 بود و بر روی تاب‌آوری و استراتژی‌های بهبود تمرکز داشت.

کشورهایی که در این نمایشگاه حضور داشتند عبارتند از کامبوج، اندونزی، لائوس، مالزی، میانمار، فیلیپین، سنگاپور، تایلند، تیمور شرقی و ویتنام.

در یک بیانیه نهایی مشترک، نمایندگان راه‌هایی را ترسیم کردند که می‌توانند برای رسیدگی به نابرابری‌های فزاینده و نقض حقوق کار با یکدیگر همکاری کنند.

مت ولز، اخبار سازمان ملل

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما