از سرگیری بازگشت داوطلبانه پناهجویان از آنگولا به جمهوری دموکراتیک کنگو

بوریس چچرکوف، سخنگوی این سازمان، گفت: “اولین کاروان متشکل از 88 پناهجوی کنگو صبح امروز شهرک Lovois در شمال آنگولا را به سمت مرز با جمهوری دموکراتیک کنگو ترک کردند. انتظار می رود کاروان فردا وارد جمهوری دموکراتیک کنگو شود.” کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) اعلام کرد. در کنفرانس مطبوعاتی عادی صبح سه شنبه در ژنو.

کمپ Louvois در آنگولا میزبان حدود 7000 پناهنده است. بسیاری از آنها از زمان فرار از خشونت های سیاسی و قومیتی در منطقه ناآرام کاسای جمهوری دموکراتیک کنگو در سال 2017، خانواده های خود را ندیده اند. در آن زمان بیش از 35000 نفر برای جستجوی امنیت در آنگولا از مرز عبور کردند.

با وجود ناامنی گسترده و تشدید درگیری های مسلحانه در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو که 5.9 میلیون نفر را در داخل کشور آواره کرده است، آقای چیشیرکوف در مورد وضعیت سایر نقاط کشور اطمینان داد: «اگرچه درگیری در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو ادامه دارد. بهبودهای امنیتی در غرب امکان بازگشت مردم کنگو را به کشور باز کرده است در عزت و امنیت».

پشتیبانی نقدی

پس از ورود به جمهوری دموکراتیک کنگو، پناهندگان کمک های نقدی دریافت می کنند تا نیازهای اولیه مانند بهداشت شخصی، وسایل خانه و کمک های اولیه برای اجاره را تامین کنند.

حمایت های اضافی نیز برای کمک به ادغام جمعیت اسکان داده شده، مانند ارائه اسنادی برای کمک به بازگشت کودکان به مدرسه، ارائه می شود.

همزمان، “کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد همواره از حمایت کامل در خدمات اساسی دفاع خواهد کرد سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل تاکید کرد که دولت و مقامات آن را در اختیار عودت کنندگان قرار خواهند داد، به ویژه در مورد ناامنی، تا بتوانند زندگی خود را بازسازی کنند.

کاهش بازده

بیش از 600 پناهجوی کنگو در حال حاضر تمایل خود را برای بازگشت به خانه ابراز کرده اند. احتمالاً با از سرگیری برنامه، علاقه بیشتری ظاهر می شود.
UNHCR به حدود 57000 پناهجو و پناهجو در آنگولا کمک می کند که بیشتر آنها در مناطق شهری هستند. این عملیات امسال 10.3 میلیون دلار از 29.8 میلیون دلار مورد نیاز را دریافت کرد. ایجاد شکاف بزرگ در رفع نیازهای اساسی پناهندگان و پناهجویان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در جمهوری دموکراتیک کنگو تنها 19 درصد از 225 میلیون دلار مورد نیاز برای پاسخگویی به نیازهای رو به رشد آوارگان در جمهوری دموکراتیک کنگو را دریافت کرده است.
در سطح جهان، در سال گذشته، نزدیک به 430000 نفر توانستند با امنیت و وقار به خانه های خود بازگردند که نسبت به سال قبل 71 درصد افزایش داشته است. نزدیک به دو سوم پناهجویان در حال بازگشت به سودان جنوبی بودند. این رقم تنها 2 درصد از پناهندگان جهان را نشان می دهد.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما

Warning: Undefined variable $html in /home/snappcla/domains/snappclass.ir/public_html/wp-content/themes/writing/footer.php on line 564
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان