امواج گرما در یک آخر هفته سوزان شمال شرق را فرا می گیرد

روز یکشنبه در اولین موج گرمای طولانی تابستان، دمای سوزان شمال شرق را فرا گرفت و پنج روز متوالی دمای سه رقمی در نیوآرک و گرمای سوزان در بوستون را ثبت کرد. پراویدنس، رود آیلند؛ و منچستر، نیوهمپشایر

و درجه حرارت در سایر نقاط کشور افزایش یافت و اوکلاهاما در 9 روز از 11 روز گذشته دمای بیش از 100 درجه را تحمل کرد.

گرمای پخت و پز این واقعیت تکان دهنده را آشکار کرده است که این دماهای خطرناک در حال تبدیل شدن به یک هنجار تابستانی برای ایالات متحده و جاهای دیگر است و امواج گرما، آتش سوزی های جنگلی و خشکسالی زندگی روزمره را در سراسر جهان مختل می کند.

امواج گرما در ایالات متحده از میانگین دو موج در سال در دهه 1960 به شش سال در سال تا سال 2010 افزایش یافت. هفت سال گذشته گرم ترین در تاریخ ثبت رکوردهای جهانی دقیق بوده است.

و افزایش دما در شمال شرق که به برخی از پرجمعیت ترین خطوط کشور برخورد کرده است، ساکنان را به تلاش برای امداد رسانی سوق داد. در شهر نیویورک، با وجود اینکه بسیاری از آنها با کمبود ناجیان غریق مواجه بودند، در شهر نیویورک، بعدازظهر یکشنبه، دمای هوا به رکورد 94 در پارک مرکزی رسید، زیرا رگه هایی در استخرهای شهر ایجاد شد.

ویلیام خیمنز، 59 ساله، اوایل روز، پسر 13 ساله خود را به استخر پارک کروتونا در برانکس آورد، زیرا می دانست که مکان بعداً مورد آزار و اذیت قرار خواهد گرفت.

وی گفت: هوا گرمتر و گرمتر می شود. بهترین چیز این است که در استخر و پارک باشید.

در جای دیگر برانکس، بسیاری از خیابان‌ها به پارک‌های آبی آسفالتی تبدیل شده‌اند، زیرا شیرهای آتش باز که روی پیاده‌روها می‌ریزند. در چندین منطقه، تخته‌هایی در خیابان گذاشته شد تا مردم از رودخانه‌های کوچک دوری کنند.

تینا هرناندز 24 ساله و دختر 12 ساله اش در حالی که در خیابان مونرو با یک شیر آب به یکدیگر آب پاشیدند، خندیدند.

خانم هرناندز گفت: قطعاً دیوانه کننده بود. “خانه گرم ترین قسمت تابستان است. ما سعی می کردیم با آبپاش ها بدویم. خنک نگه داشتن سخت بود.”

در نیوآرک دمای هوا به 102 درجه رسید که یک رکورد برای تاریخ و روز پنجم خواندن بالای 100 درجه، طولانی ترین خط ثبت شده شهر. پراویدنس با ساعت 98، رکورد قبلی 94 درجه را در سال 1987 شکست، و بوستون به 100 درجه رسید و رکورد قبلی 98 درجه در سال 1933 را شکست. فیلادلفیا با ثبت 99، رکورد 98 درجه را از سال 2011، نیومپشایر، منچستر، شکست. دمای 97 را ثبت کرد و از بالاترین دمای قبلی خود یعنی 95 گذشت.

از بوستون به فیلادلفیا به سنت لوئیسشهرهای بزرگ اضطراری گرما و توصیه هایی را اعلام کردند که در طول آخر هفته ادامه یافت و برخی خدمات را برای حفظ آرامش ساکنان راه اندازی کردند. مانند افتتاح کتابخانه ها به عنوان مراکز خنک کننده. در واشنگتن دی سی که به دلیل باتلاق هایش معروف است، جایی که دمای هوا نزدیک به دهه 90 میلادی بود، مقامات ساعات کاری برخی از استخرهای شهر را افزایش دادند. کانزاس سیتی، میسوری نکاتی را منتشر کرد در توییتر برای ساکنان برای جلوگیری از آسیب رساندن گرما به پایه های خانه هایشان.

فیلادلفیا که از روز پنجشنبه وضعیت اضطراری گرما را اعلام کرده بود، به دلیل موج گرما، طرح قطع آب را برای مشتریانی که قبوض معوقه داشتند، متوقف کرد.

تری گرین، 62 ساله، گفت که قبلا از گرمای هوا در واشنگتن دی سی لذت می برد، اما به خاطر تهویه مطبوع کلیسایی که به عنوان کارگر تعمیر و نگهداری در آن کار می کند، سپاسگزار بوده است.

آقای گرین گفت: “اگر قرار است بیرون کار کنم، فقط برای آن آماده می شوم. می دانم که صبح زود بیایم.”

در جنوب، جسی ویلیامز، 40 ساله، در حال آماده شدن برای یک شیفت طولانی در مقابل یک اجاق با دمای 600 درجه در کافه پیتزا ممفیس در ممفیس، تنسی بود، زیرا سرویس ملی هواشناسی هشدار گرما را صادر کرد. پیش بینی می شود دمای هوا به نزدیک به 100 درجه برسد.

آقای ویلیامز گفت: “اگر آن پنکه کوچک مغازه را نداشتم، احتمالا دچار گرمازدگی می شدم.”

در بوستون، برگزارکنندگان مسابقه مسابقات سه گانه سالانه شهر را به تعویق انداختند. در نیویورک، برگزارکنندگان مسابقه مشابهی را برای محاسبه دما کوتاه کردند. هنگامی که مسابقه در حوالی سحر شروع شد، دمای آب به نزدیک به 80 درجه افزایش یافت.

در فیلادلفیا، مزایای PECO ارائه استراتژی ها برای تامین برق مشترکین مانند شستن لباس ها با آب سرد و نصب روکش پنجره ها. در نیویورک، مقامات از ساکنان سوال کردند کولر گازی خود را به 78 درجه تبدیل کنند برای کاهش فشار بر شبکه برق شهر. تا بعد از ظهر، هیچ قطعی عمده ای گزارش نشده بود – چیزی که مقامات انرژی آن را به سیستم های سخت افزاری کارآمدتر نسبت دادند.

لونی کلمن، کارمند بازنشسته مدرسه فیلادلفیا که در ساعات صبح یکشنبه در مدرسه Schuylkill استراحت می کرد، گفت: “من 53 سال دارم و اصلاً یادم نمی آید که هوا گرم باشد.”

در جاهای دیگر فیلادلفیا، کودکان، سگ‌ها و چند بزرگسال آب‌های کم عمق فواره میدان لوگان را پر کردند.

لورا ماکسلو، یک کارگر خدمات غذایی از بخش Priorytown، در استخر فواره نشسته بود.

خانم مکسلوی 47 ساله گفت: “این هوا آنقدر گرم است که باعث شد احساس بدی نسبت به سگ داشته باشم.”

دمای خارج از شمال شرق نیز به طرز چشمگیری افزایش یافته است. چارلی پیرسون 63 ساله در خارج از تولسا، اوکلاهاما، گفت که گرمای طولانی مدت برای داوطلبان جوان آتش نشانی که او سرپرستی می کند بسیار سخت بوده است. او مردی را توصیف کرد که به دلیل مشکلات قلبی بیرون از خانه خود سقوط کرد.

او گفت: “مرد زیر نور خورشید بود، او سایه پیدا نمی کرد، بنابراین ما در دمای 104 و 105 درجه از جعبه خارج شده ایم.”

در مرکز شهر اوکلاهاما سیتی، جایی که دمای هوا در اوایل بعدازظهر به 96 درجه افزایش یافت، کودکان در پارک Scissortel با خنده و پاشیدن آب در بدنه های آبی بازی کردند. اما مزیت آن فقط یک بازی نبود: این یک منبع آخرین نوشیدنی برای برخی از بی خانمان های شهر است. برایان پروست، 52 ساله که اخیراً بی خانمان شده است، گفت: این یکی از اولین درس هایی بود که او با شروع زندگی در خیابان ها آموخت.

آقای براست گفت: «مردم به من می گویند این جایی است که باید بروم. پیدا کردن آب در خیابان ها سخت است.

در سایه کتابخانه رونالد جی صبر کنید. نوریک در مرکز شهر با بسیاری از بی خانمان های دیگر در ظهر است. این یکی از 75 مرکز خنک کننده تعیین شده ایالت است اما تا ساعت 1 بعد از ظهر باز نشد

دمای شدید روز یکشنبه کاهش یافت زیرا برخی از بخش‌های این کشور در حال تلاش برای مدیریت موجی از شرایط اضطراری مرتبط با گرما بودند، مانند خشکسالی شدید در جنوب غربی و فصل آتش‌سوزی شدید جنگلی در نیومکزیکو، آریزونا و کالیفرنیا. آتش بلوط، نزدیک پارک ملی یوسمیتی، بیش از 14000 هکتار مربع را اشغال کرده است.

موج گرمای شدید هفته آینده بخش‌هایی از شمال غرب را فرا خواهد گرفت و انتظار می‌رود شهرهایی مانند سیاتل دمای بالای 100 درجه سانتیگراد را تجربه کنند.

در برانکس، واندا راسر، 58 ساله، و ایوان مایلز، 62، دوستان بیش از 40 سال، یکشنبه بعد از ظهر در سایه بیرون خانه باتلر اداره مسکن شهر نیویورک نشستند.

آنها واکنش های متفاوتی به گرما داشتند.

خانم راسر گفت: “من بچه تابستانی هستم.” “فقط لذت ببر!”

اما خانم مایلز گفت که در هوای گرم از آسم رنج می برد.

با این حال، او گفت: “شما باید زندگی کنید. این مادر طبیعت است.”

گزارش توسط آدام بدنار، تیا کویتنادزه، جان هیردل، لوک واندر پلوگ، بن فنویک و آوریل روبین ارائه شد.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

تماس با ما